Oyun Haberleri

Talos Prensibi 2, Portal’ı kopyalamak için GLaDOS’u devreye sokuyor: ‘Bunu sen mi buldun? Ah. Hayır bekle. Yaptım.’

Talos Prensibi 2, Portal'ı kopyalamak için GLaDOS'u devreye sokuyor: 'Bunu sen mi buldun?  Ah.  Hayır bekle.  Yaptım.'

Portal’ın birinci şahıs bilinmez mirasının en son oyunu The Talos Prensibi 2 oldukça olumlu tepkiler alıyor. Croteam ve Devolver Digital tarafından geliştirilen oyun, aynı türde olduklarından kaçınılmaz olarak Portal ve Portal 2’deki bazı tasarım mantıklarını ve konseptlerini içeriyor. Normalde omuzlarında durduğunuz devleri kabul edip yolunuza devam edersiniz. Onları seninle dalga geçsinler diye işe almazsın.

Ancak Talos Prensibi 2’nin yaptığı da tam olarak budur; kötü niyetli AI GLaDOS’un ve çok yönlü seslendirme sanatçısı Ellen McClain’in sesini, yukarıda yer alan GLaDOS Plays The Talos Prensibi 2 adlı kısa bir videoda kızdırmak için bir araya getiriyoruz.

Küçük fragmanda GLaDOS, Croteam’i parlak akkor parçacık kapılarını, küplerini, portal cihazlarını ve buna benzer diğer yeniliklerini taklit etme görevine götürüyor. Ayrıca robotlarının korkaklar gibi insan formuna bürünmeleriyle dalga geçiyor ve kedilere karşı şimdiye kadar bilinmeyen bir sevgiyi ortaya koyuyor.

Yayıncı Devolver, Talos Prensibi 2’yi şu şekilde tanımlıyor: “Biyolojik insanlığın neslinin tükendiği ancak insan kültürünün bir robotlar şehrinde yaşadığı yeni bir dünyada doğdunuz, kendinizi muazzam güçler saklayan gizemli bir mega yapının yer aldığı, akıl almaz bir maceranın içinde buluyorsunuz. Ne kadar çok keşfederseniz, evrenin doğası ve uygarlığın amacı hakkında o kadar çok soruyla karşı karşıya kalacaksınız: Daha iyi bir yarının tutulmayan vaadi, insanlığın hatalarını tekrarlama korkusu, akla olan inanç veya insanlıktan tamamen vazgeçmek – Yaptığınız seçimler ve tuttuğunuz taraflar olayların gidişatını belirleyecek.”

İncelemeci Dominic Tarason, PC Gamer The Talos Prensibi 2 incelemesinde oyunu gerçekten çok beğendi ve %89 puan vererek “sadece harika bir devam oyunu değil, aynı zamanda tatmin edici ve güzel bir bulmaca oyunuyla sarılmış, düşünceli ve insani bir anlatıma sahip bir macera” olduğunu söyledi. “

“Bulmacaların kendisi benim gibi yumuşak beyinli bir yaratık için mükemmel bir şekilde ayarlanmış gibi görünüyor. Bunlar küçük, kendi kendine yeten zorluklardır, her biri Portal’ın test odalarına benzer şekilde bir avuç hareketli parça kullanır, ancak daha çeşitli yapboz parçaları içerir. Daha ziyade Portal silahı gibi tek bir alete güvenmek yerine, her oda, almak ve hareket etmek için çeşitli cihazlar içerir.Bazıları üzerinde durmak veya düğmeleri basılı tutmak için bloklar kadar basittir, ancak çoğunlukla renk kodlu lazerleri yönlendireceksiniz. alıcıları eşleştirmek, güç alanlarını atlamak, zıplama yüzeylerini yeniden yönlendirmek ve daha fazlasını yapmak” dedi.

OKU  Ben İsa Mesihim Oyunu Suyu Şaraba Dönüştürmenizi ve Son Akşam Yemeğine Katılmanızı Sağlıyor

The Talos Prensibi 2’yi Epic ve Steam’de ve kendi web sitesinde bulabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.