Oyun Haberleri

Cooler Master’ın düz paketlenmiş PC kasaları burada ve çok yakında değil

Bir sonraki büyük Windows 11 güncellemesi yapay zeka destekli yeni bir asistanla birlikte geliyor ancak Not Defteri güncellemesi beni daha çok heyecanlandırıyor

Düz paketlenmiş PC kasaları bana kaçınılmaz gibi geldi, değil mi? Bu kadar uzun sürmesine şaşırdım. InWin’de Computex’te inceleme şansı bulduğum birkaç düz paketlenmiş bilgisayar kasası var ve bugün Cooler Master’ın kullanıma hazır başka bir kasası daha var: QUBE 500 Flatpack.

IKEA mobilyalarından nefret ediyorsanız, bu sizin için bilgisayar kasası olmayabilir. Ama meydan okumayı oldukça seviyorum ve genellikle hepsini bir araya getirmenin sakıncası yok. Bu düz paketlenmiş bilgisayar kasası, Cooler Master’ın “eğlenceli ve esnek bir yapım deneyimi” sağladığını söylediği ayrı paneller halinde geliyor. Gerçi bunu söylerdi, değil mi?

Bu düz paketli kasa, daha az yer kaplamasının yanı sıra, sisteminize uyacak şekilde değiştirilebilir panellere izin verme avantajına da sahiptir. Ekim ayından itibaren satışa sunulacak olan QUBE 500 kılıfı siyah veya beyaz renkte 80 £ normal fiyatla geliyor, ancak yaratıcı bir şekilde adlandırılmış ‘Macaron edition’ da 100 £ karşılığında nane, pembe ve krem ​​/ turuncu panellerle birlikte geliyor . Henüz ABD fiyatlandırmam yok, ancak bunların hepsi çok pahalı değil.

Gerçek kasanın kendisi 406 x 231 x 415 mm’de oldukça kompakttır, ancak gerekirse tam bir ATX anakartına da sığabilir. Ayrıca ön IO panelinde USB Type-C desteği, 280 mm’ye kadar radyatör desteği ve 365 mm’ye kadar grafik kartları desteği ile düz paketli yapısı nedeniyle bazı temel özelliklerden de ödün vermiyor. Ayrıca Cooler Master, daha küçük ambalajı nedeniyle daha çevre dostu olduğunu ve dolayısıyla nakliye için gereksiz yere daha az yer kapladığını belirtiyor.

Tek tereddütüm, bunun çok delikli bir PC kasası olması, yani tozdan arındırılması biraz acı verici olabilir. Ayrıca tek başına görünüş açısından herkesin zevkine hitap etmeyecektir.

Görünüşü umurumda değil ama kesinlikle ‘çocuk oyun alanı’ havası var. (Resim kredisi: Cooler Master)

Görünüşte iyi bir durum gibi görünüyor ve gerçekten nasıl bir araya geldiğini görmek için denemeyi çok istiyorum. Üstelik bu lanet olası büyük PC kasa kutularından kurtulmak istiyorum. Birkaçını incelediğinizde çok fazla yer kapladıklarını görürsünüz. gerçek hızlı.

OKU  Call of Duty, hilecileri doğrudan haritaya kaydırarak Son Hedefe gidiyor

Daha şık bir görünüme sahip olmayı tercih ediyorsanız, InWin’in Dubili düz paketlenmiş PC kasaları da artık mevcut. InWin web sitesinde 230$/270€’dan başlayan fiyatlarla yer alıyorlar.


En iyi oyun bilgisayarı: En iyi önceden oluşturulmuş makineler.
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı: Mobil oyunlar için harika cihazlar.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.