Oyun Haberleri

Detroit: Become Human’ın geliştiricisinin Star Wars’a yönelik yaklaşımı hâlâ hazırlanıyor ve stüdyonun her zamanki hikaye anlatma tuhaflıklarına sahip olacak: ‘Oyun bitmedi. Herkes ölebilir’

An alien from Star Wars Eclipse shuffles through a busy market.

Quantic Dream oyunlarına karşı gerçekten büyük bir sevgim var; bunların hepsi tuhaf, hırslı, mantıktan çok hırs içeren anlatı saçmalıkları. Dilediğinizi söyleyin, hiçbirinden sıkıldığımı düşünmüyorum.

Detroit: İnsan Ol, konuyu ona yaklaşmayı haklı çıkaracak kadar iyi ele almayan beceriksiz bir sivil haklar metaforudur. Heavy Rain, riskli ara sahneler ve beceriksiz yazılarla kendi payına düşen memleri üretti ve Fahrenheit: Indigo Prophecy – ve bunu dünyadaki tüm sevgiyle söylüyorum – lezzetli, tuhaf kokulu bir peynir gibi yaşlanan komik bir karmaşa. Tüm bunlara rağmen onların var olması gerçekten hoşuma gidiyor; Quantic Dream’in çılgın yolculuğunda eski güzel bir dönüş gibisi yoktur.

Bu yüzden bir Star Wars oyunu yaptıklarını duyduğumda heyecanlandım. Bu, yıllardır işini riske atmayan bir seri; hatta artık Mouse’un bir uzantısı haline geldi. Bunu akıl almaz ve utanmaz anlatılarıyla tanınan bir stüdyonun eline vermek mi? İşte bu pod yarışı, bebeğim. Star Wars: Eclipse 2021’de duyurulmuştu ancak o zamandan bu yana sanal bir patlama yaşanmadı.

Ancak IGN ile yakın zamanda yapılan bir röportaj, oyunun hâlâ geliştirme aşamasında olduğunu ve büyük olasılıkla bir Quantic Dream oyununun tüm benzersiz özelliklerine sahip olacağını (ana karakterlerin ölümlerinin hikayeyi durdurmadığı bir dünya da dahil) aynı zamanda stüdyonun ilk oyunu olacağını ortaya koyuyor. aksiyon maceraya uygun bir giriş.

Pazarlama başkan yardımcısı Lisa Pendse, “Bu aslında bir Quantic Dream oyunundan bekleyeceğiniz ve isteyeceğiniz tüm unsurları içeren bir aksiyon macera oyunu” diyor. “Hiçbir oyun bitmedi. Herkes ölebilir, her şey olabilir ve hikaye bir bakıma devam ediyor, böylece o imzalar hâlâ orada. Ancak yaptığımız şey, oyun alanındaki uzmanlığımızı daha da artırmak.”

Quantic Dream’in ayırt edici tarzının tamamen anlatıdan oluştuğu göz önüne alındığında, bu hem umut verici hem de biraz endişe verici. Hızlı zamanlı etkinliklere yaslandıkları ve oyuncuların bacaklarını esnetmek için ara sıra etrafta dolaştıkları daha uzun ara sahneler içeren oyunlar yapmaları meşhurdur. İşaretle ve tıkla oyunuyla kendi maceranı seç oyunu arasında bir şey.

OKU  Pokemon GO oyuncuları, Keldeo Özel Araştırma Ödüllerinden memnun değil

Yani Star Wars: Jedi Survivor’a gittiklerini duymak çok çılgınca. Ancak Quantic Dream’in seriye neler yaptığını görmek beni çok heyecanlandırıyor; sanki bir durağanlığa kilitlenmiş gibi hissettiriyor. Temalara gelince, pek çok tanıdık zeminde yürüyormuşuz gibi geliyor.

Survivor sonuçta hâlâ bir grup gözüpek isyancıyla birlikte kaçak bir jedi’ı konu alıyor ve Star Wars: Outlaws, Han Solo: The Video Game’i andırıyor. Bunda yanlış bir şey yok ve bence Survivor, bazı benzersiz değişikliklerle hikayesini gerçekten iyi anlattı; ancak temel kavramlar pek yeni değil.

Maalesef bir süre daha beklememiz muhtemel. “Quantic Dream, oyunları her zaman hazır olduklarında yayınlar. Star Wars Eclipse ile aynı şey. Yani bileceksiniz, ancak şu anda bu konuda herhangi bir güncelleme yapmak için henüz çok erken. Yine de Pendse oyunu “kaynayan” olarak tanımladı ve ben stüdyonun yemek pişirmesine izin vermekten memnunum.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.