Oyun Haberleri

Corsair, mümkün olduğunu fark etmediğim güç kaynaklarını ilginç hale getirdi.

Corsair, mümkün olduğunu fark etmediğim güç kaynaklarını ilginç hale getirdi.

Birkaç hafta önce, Corsair’den tuhaf görünümlü bir PSU’nun görüntüleri sızdırıldı. (yeni sekmede açılır). Bunu bu kadar tuhaf yapan ne? Konektörler “yanlış” taraftaydı. Böyle bir sapma gerçek olabilir mi? Evet: Corsair yeni RMx Shift ATX 3.0’ı resmen duyurdu (yeni sekmede açılır) PSU serisi, onu “yan konumlu konektörlere sahip dünyanın ilk güç kaynağı” yapıyor ve dürüst olmak gerekirse, kimsenin bunu daha önce bulmamasına şaşırdım.

Standart bir güç kaynağının konektörleri genellikle ünitenin arkasında bulunur. Shift PSU’ların yanlarında kendi güç kablolarına erişmenizi kolaylaştırırken daha iyi kablo yönetimini destekler, ki bu bazı PC üreticileri için pek uygun değildir (ben dahil).

Bu aynı zamanda fanlar ve soğutucular gibi bileşenleri değiştirmeyi bir kabustan daha az hale getirir çünkü artık elinizi bir kasanın sıkışık iç kısmına sokmanız ve doğru güç kablosunu çektiğinizi ummanız gerekmez.

RMx Shift serisi, 750 W ile 1200 W arasında değişen watt değerlerine sahip dört modele sahiptir; bu, güce aç RTX 40 serisi grafik kartlarından birini ihtiyaç duyduğu tüm suyu beslemekte sorun yaşamamanız gerektiği anlamına gelir.

RMx Shift, her PC kasası tasarımı için ideal olmayabilir, ancak çoğu orta kule tasarımı için ideal bir kablo yerleşimi gibi görünüyor. Kendi Jacob Ridley’imizin işaret ettiği gibi, PC kasanızda kabloları yandan yönlendirmek için yeterli alana ihtiyacınız olacaktır, aksi takdirde kablolara çok fazla baskı uygulayarak size güvenilmez bir bağlantı verebilir veya bir konektörü zorlayabilirsiniz.

Corsair, RMx Shift’i “uyumluluğu garanti etmek için mevcut tüm Corsair kasalarında” test ettiğini söylüyor. En az 210 mm genişliğinde oldukları ve kabloları geçirmek için yeterli yan boşluk sağladığı sürece üçüncü taraf kasalara sığmalıdır.

RMx Shift serisi PSU’lara artık Corsair’in web sitesinden ulaşılabilir. Fiyatlandırma aşağıdaki gibidir:

  • RM750x Vardiya – 149,99$, 159,99€
  • RM850x Shift – 159,99$, 174,99€
  • RM1000x Vardiya – 209,99$, 219,99€
  • RM1200x Vardiya – 269,99$, 259,99€

(yeni sekmede açılır)

2022’deki en iyi CPU soğutucuları

OKU  TinyBuild bağımsız yayıncı Versus Evil'i kapattı, tüm personel işten çıkarıldı

Islak veya kuru, piyasadaki en iyi CPU soğutucuları
CPU’lar için en iyi AIO soğutucuları

Hepsi bir arada ve hepsi için bir… bileşenler
En iyi CPU hava soğutucuları

Brrrr giden fanlı veya fansız CPU soğutucuları

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.