Oyun Haberleri

Tanınmış ünlüler iyi ama asıl olay Flute Guy’ın The Game Awards’a dönüşüydü

Flute Guy, a prolific musician by the name of Pedro Eustache, absolutely kills it on stage while Spider-Man 2

Ne yazık ki, The Game Awards sona erdi ve çok sayıda heyecan verici fragman ve gösterişli ünlü görünümleri olsa da, yıldız faktörüne karşı hissizleşmek çok kolay. Ancak geri dönen bir konuk, herhangi bir Hollywood’un isim bırakmasından çok daha hoş karşılandı: adam, efsane, efsane: Flüt Adam.

The Game Awards orkestrasının bir parçası olarak sahneye çıkan üretken müzisyen ve besteci Pedro Eustache, bu yılın kazananlarının temalarını çalmak üzere çağdaşlarıyla bir araya geldi. Her zamanki özgüveniyle sahneye çıktı, son formuna ulaşmadan önce nefesli çalgıların birkaç kademesinden geçerek ilerledi. İşte YouTube’da Ratatoskr’ın izniyle hazırlanmış, uygun bir şekilde “Flute Guy Goes Hard Again” başlıklı bir montaj ve ayrıca GameSpot’un yönetici editörünün yerde çekilmiş bazı görüntüleri. TAbozkır Hüseyin.

Daha fazla gör

Uzun bir dizi fragman, duyuru ve suç teşkil edecek kadar kısa kabul konuşmalarından sonra birinin ayağa kalkıp sahneye çıktığını görmek titreşim tertemiz. Ve bu kesinlikle baş döndürücü bir iş çıkaran orkestranın geri kalanının çalışmalarını itibarsızlaştırmak anlamına gelmiyor. Ancak bu adam kendini buldu ve bu, oyun dünyasında geniş yankı uyandırdı.

(Resim kredisi: Twitter’da @ArcanaLegacy.)

(Resim kredisi: Twitter/X’te @AlannaMode.)

(Resim kredisi: Twitter/X’te @EliraPendora.)

Geçtiğimiz yıl Verge ile yaptığı bir röportajda Eustache, kendini “video oyunları oynamayan” bir “dinozor” olarak tanımlamasına rağmen, gösterideki performansları konusunda neden bu kadar heyecanlı olduğuna değindi. Üç basit kelime: “Müzik müziktir.” Eustache daha sonra şöyle devam etti: “Eğer iyi müzik varsa, The Game Awards’ta yaptığım gibi çalarım ve karşılık veririm.” Bazı şeyler evrenseldir.

Eustache’nin kendisinin uzun ve ünlü bir kariyeri var. Oyunların dışında, Hans Zimmer ile Dune’un Oscar ödüllü müzikleri üzerinde çalıştı; özgeçmişinde ise John Williams (Star Wars) gibi bestecilerin ve Paul McCartney gibi müzisyen arkadaşlarının isimleri gururla yer alıyor. Bilirsin, The Beatles’tan mı? Önemli değil.

Ancak dönüşü sürpriz olmadı. Ayın başında Eustache, muhtemelen sırf vücudundaki heyecanı atmak için var olan bir beatbox solosu tarafından açılan kısa bir videoyla ödüllere geri döneceğini duyurdu. Arkasında o kadar çok sayıda alet var ki, ilk başta onları fark etmedim bile, onları bir tür ahşap perde sanmıştım.

Daha fazla gör

Eustache’nin özel moxie tarzının bizde yankı uyandırdığını düşünüyorum çünkü oyun oynayan, hakkında yazan veya oyun yapan insanlar olarak hepimiz biraz tuhafız, değil mi?

OKU  Dostum, Steam'in resmi web sitesi 21 yılda çok yol kat etti

Ödüllerin müzikal açıdan öne çıkan bir diğer özelliği, tüm ışıltılı fragmanlar ve ünlüler arasında, Alan Wake 2’den bir şarkının canlı performansıydı. Bu, tamamen düz çalınan sevimsiz, sahne müziği tarzı ara bölüm içeren bir korku oyunu. İşleri kârlı tutmak için katlanmak zorunda olduğumuz tüm saçmalıkları bir kenara attığınızda, herkes Eustache gibi heyecanlanmak istiyor.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.