Oyun Haberleri

Valve, NFT’lerde yalnızca “oyuncularımızın önemsediği şeylerle” ilgilendiğini söylüyor

Counter-Strike 2

PC tarihinin en önemli oyunlarından birinin ilk doğrudan devamı olan Counter-Strike 2, sınırlı bir test döneminden yaklaşık altı ay sonra 27 Eylül’de piyasaya sürüldü. PC Gamer yakın zamanda Valve’daki Counter-Strike 2 geliştirme ekibine oyun, tarihi ve geleceği hakkında geniş kapsamlı sorular sorma şansı buldu: ve bunlardan biri en nefret edilen oyunlardan biriyle tuhaf bir geçiş hakkındaydı. Oyun dünyasının uç noktalarındaki teknolojiler.

İnsanlar konuştu ve genel olarak oyuncular NFT’lerin oyunlarından mümkün olduğunca uzak olmasını istiyor. Tüm web3 ve kripto alanı, haklı olarak şüphecilikle, dolandırıcılıkların, dolandırıcıların ve açıkçası oyunların ihtiyaç duymadığı teknolojilerin dünyası olarak görülüyor. Ancak NFT’nin oyunlara yönelik hamlesinin merkezinde büyük bir iddia var: Geliştiriciler teoride bu şekilde bir oyundan diğerine aktarılabilen öğeler oluşturabilir ve bunu yaparken oyun içi değerleri koruyabilirler.

Artık bu teorideki eksiklikleri kolayca yakalayabilirsiniz; en bariz olanı, farklı oyunların bu şekilde uyumlu olmamasıdır. Ancak bir an için bunu göründüğü gibi kabul edersek, Counter-Strike bunu gerçekten yapan ilk seri oldu: Büyük CS2 duyurusu geldiğinde bunun önemli bir yönü oyuncuların envanterlerinin ve özellikle de silah görünümlerinin güncellenmesiydi. (tüm üçüncü taraf ekonomisinin temeli) CS:GO’dan CS2’ye aktarılacaktır.

Ve bunu kusursuz ve kusursuz bir şekilde yaptılar. CS2 geliştirici ekibine, oyuncuların farklı oyunlardaki envanterleri tutmalarına izin veren bu temel konseptin, kazara olsun ya da olmasın, doğrulanması konusunda ne hissettiklerini sordum.

CS2 geliştirici ekibi şöyle diyor: “Geliştirmenin başlangıcından beri CS2’nin eninde sonunda CS:GO’nun yerini alacağını biliyorduk ve oyuncuların CS:GO becerilerinin ve öğelerinin mümkün olduğu kadar çoğunu elinde tutabilmelerini sağlamak istedik. Bu nedenle, erken Bu süreçte CS2’deki tüm CS:GO silahlarını, çıkartmalarını, aracılarını ve müziklerini desteklemek için çalışmalara başladık.

“Eski eşyaların yeni oyunun görünümüne ve hissine uyması konusunda önemsiz olmayan zorluklar vardı, ancak bu özelliğin oyuncular için çok önemli olacağını bildiğimiz bir şeydi. Bizim için eşyaları öne çıkarmak sadece müşteri odaklıydı. Bir oyun ile onun halefi arasında köprü kurmanın bir yolu. Bazen insanlar Counter-Strike öğeleri bağlamında NFT’lerden bahseder, ancak dürüst olmak gerekirse, NFT’ler hakkında bu konuşmaya ağırlık verecek kadar yeterince bilgimiz yok. Sadece en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Oyuncularımızın önemsediği şeyler hakkında karar verebiliriz.”

OKU  CliffyB, oyun yapmakla bitmemiş olabilir, diyor 'LA avukatım' bir LawBreakers canlanması için davada

Valve çalışanları tam olarak çıkıp NFT’lerin berbat olduğunu söylemeyecekler, ancak bu son cümle muhtemelen şirketten doğrudan işten çıkarılmanıza en yakın nokta olacaktır. Ve bu, oyunculardan gördüklerinizle örtüşen bir mantıktır: Geçmişte NFT ile ilgili pek çok proje hakkında yazdım ve istisnasız, insanların yaşadığı en büyük sorun, çok azımızın gerçekten anladığı bazı arka uç teknolojileriyle ilgili değil. Bu unsur ön plana çıkıyor, kazan-kazan gibi acımasız kavramları zorlamak için kullanılırken, aslında bir eğlence ürünü olarak ilgilendiğimiz şey olan oyun ikinci faturayı alıyor (eğer öyleyse).

Yine de bazı büyük yayıncılar bu teknolojilere bağlı kalmaya devam ediyor; özellikle Ubisoft ve Square Enix, sektörün geleceğinde oynayacakları bir rol olduğunu düşünüyor gibi görünüyor: Ubisoft, kendi NFT pazarını kuracak kadar ileri gitti (bu da başarısız oldu).

Valve her zaman öncelikle oyuncu davranışlarına ve geri bildirimlerine odaklanan bir şirket: oyuncuların ne istediği ve bunu nasıl karşılayabileceği. Teknolojinin kendisi hakkında agnostik kalmayı tercih edebilir, ancak Valve, NFT’lerin video oyunlarıyla ilgili olduğu gerçeğini biliyor: oyuncular onları umursamıyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.