Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077, çıkışından tam üç yıl sonra ilk Oyun Ödülünü alarak geri dönüş sürecini tamamladı

Cyberpunk 2077

CD Projekt Red’in bir zamanlar değerli olan itibarını tehlikeye sokan efsanevi felaket lansmanından üç yıl sonra, Cyberpunk 2077 durumu tamamen tersine çevirdi. İlk lansmanında Oyun Ödülü’nü (2021 TGA’ya uygun) alamayan Cyberpunk, bu yılki gösteride En İyi Devam Eden Oyun ödülünü evine götürdü.

Bu oyunu her zaman sevdim, ancak Aralık 2020’den bu yana çok uzun bir yol kat etti. Oyunun performans artışına ve birçok hata düzeltmesine çok dikkat edilse de, mekanik olarak gelişme şekli her zaman beni en çok etkileyen şey oldu. İlk olarak, 2021’de zırh transmog’u, eklenen görevler ve genişletilmiş metin sohbetleri gibi hoş dokunuşlar vardı, ancak bu yılki 2.0 güncellemesi her şeyi sudan çıkardı.

Cyberpunk’ın avantajları, silahları ve diğer teçhizatı tamamen elden geçirildi ve kusurlu olsa da eğlenceli bir rol yapma deneyiminden piyasadaki en iyi aksiyon RPG’lerinden birine dönüştürüldü. Fantastik Phantom Liberty genişletmesi sadece anlaşmayı imzaladı ve artık Cyberpunk 2077’yi önerdiğimde uyarı eklemem gerektiğini hissetmiyorum.

İş arkadaşlarım, bu ödülün, kötü durumdaki bir oyunu piyasaya sürmeyi kutlamak gibi görünen talihsiz bir imasına dikkat çekti, ancak daha sonra düzeltmek için onay aldılar, ancak ben bunu gerçekten öyle görmüyorum. Yine, bu hata düzeltmeleri bir şeydir, ancak 2.0 güncellemesinin RPG sistemi değişikliklerinin kesinlikle olağan “düzeltmelerin” ötesine geçtiğini söyleyebilirim; bunlar gerçekten yinelenir.

Yine de burada kesinlikle bir uyumsuz kategori sorunu görüyorum: “En İyi Devam Eden Oyun”, canlı servis oyunları veya MMO’lar için en iyi ayrılmış kategori olarak dikkatimi çekiyor, Cyberpunk ise güncellemeler ve genişleme alan tek oyunculu bir RPG’dir. Oyun Ödülleri başka yerlerde de kategori ayrımlarında kesinlikle zorlanıyor; milyar dolarlık bir şirket tarafından yayınlanan Dave the Diver’ın “bağımsız” olması veya dizinin Cities’i geride bırakan şaşırtıcı derecede geniş “En İyi Sim/Strateji” ödülüne bakın: Skylines 2 bu yıl Pikmin 4’e karşı.

Sonuçta, bu uyarıya rağmen bunun hak edilmiş bir ödül olduğunu gördüm ve bu, Cyberpunk 2077 etrafındaki kritik destana uygun bir son gibi geliyor. Ancak oyunun 2.1 yamasıyla birlikte en az bir büyük güncellemesi daha var. daha birçok iyileştirme vaat ediyor.

OKU  Dead Cells'in Castlevania DLC'sini doğrudan damarlarıma enjekte edin lütfen

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.