Oyun Haberleri

Kayıp bir birinci şahıs Pokémon tarayıcı oyunu bulundu ve geri yüklendi

Kayıp bir birinci şahıs Pokémon tarayıcı oyunu bulundu ve geri yüklendi

Oyun Oynamayı Biliyor muydunuz? uzun bir yol kat etti. Bir zamanlar şüpheli video oyunu bilgileri hakkında Facebook katmanlı görüntü makrolarıyla dolu bir blog, artık video oyunu geçmişine ve korunmasına odaklanan bir YouTube imparatorluğu. DYKG’nin son projesi, şu anda İnternet Arşivi’ne yüklenmiş olan Pokémon 2000 Adventure adlı kayıp bir Pokémon tarayıcı oyununun yeniden diriltilmesini içeriyordu.

Başlangıçta ikinci Pokémon filmi için bir bağlantı olarak yaratılan Pokémon 2000 Adventure, tarayıcı tabanlı 3D ortamları tanıtım araçları olarak kullanan ve kullanıcıların filmlerden, çizgi romanlardan, çizgi romanlardan sahnelerin birinci şahıs yeniden canlandırmalarında dolaşmasına olanak tanıyan bir şirket olan Cyberworld’ün eseriydi. ve benzeri. Pokémon: The Movie 2000’in pazarlanmasına yardımcı olması için Warner Bros. tarafından işe alınan Cyberworld, beklenenin çok ötesine geçerek, keşfedilebilir üç adadaki bulmacaları çözmek için kullanabileceğiniz, farklı yeteneklere sahip üç Pokémon takımı arasından seçim yapabileceğiniz, kısa ömürlü olsa da sevgiyle hatırlanan bir oyun haline geldi. .

2D sprite’larla dolu 3D dünyası ile Pokémon 2000 Adventure, 90’ların sonundaki nişancı oyunlarına benziyordu. Bu gerçek ve gerçek bir video oyunuydu ve bu onun çöküşü oldu. Bir ay boyunca yaklaşık bir milyon indirmeye ulaştıktan sonra Nintendo tarafından kapatıldı.

Cyberworld’de Pokémon 2000 Adventure’da çalışan programcı Eddie Ruminski’nin DYKG’nin videosunda açıkladığı gibi, “Nintendo çıldırdı ve bizi hemen durdurup vazgeçerek vurdu.” Bir video oyunu yerine mütevazı bir etkileşimli web turu bekleyen Nintendo, Cyberworld’ün yaratımı ile resmi ürün arasındaki marka karışıklığından endişe duyuyordu. Ruminski, “Bu en büyük iltifattı” dedi. “‘Üzgünüm, yaptığın şey çok iyi bir video oyununa benziyordu’ diyerek dur ve vazgeç.

Ruminski’nin dosyaları sağlaması, arşivcilere rufus10 ve DoomTay’in bunları çalıştırması sayesinde Pokémon 2000 Adventure bugün yeniden oynanabilir durumda. Tasarım belgeleri ve storyboard’ların yanı sıra diğer Cyberworld oyunlarının ham dosyalarını ve demolarını da içeren bir paket halinde İnternet Arşivinden indirebilirsiniz. O zamanlar oynamış olsaydınız, bugün Pokémon 2000 Adventure’ı başlatmanın güçlü bir nostalji etkisi olacağını hayal ediyorum; madeleine pastası yerine sadece Moltres ve Articuno’nun yer aldığı Proust tarzı bir telaş.

Her ne kadar PC’deki canavar eğitmenlerinin hiçbiri Pokémon kadar başarılı olmasa da, seri, tekrar oynanabilirliğini artıran emülasyon ve rastgeleleştiriciler sayesinde tercih ettiğimiz platformda kendine bir yer buldu. PC’de kaçak Pokemon oyunları.

OKU  Ubisoft'un açık dünya Star Wars oyunu, prosedürel olarak oluşturulmuş gezegenlere sahip olmayacak: Her oyun dünyası 'el işi'

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.