Oyun Haberleri

Bethesda, temelde Fallout Shelter’ın Skyrim’le buluşması olan yeni bir Elder Scrolls mobil oyunu yayınladı

Bethesda, temelde Fallout Shelter'ın Skyrim'le buluşması olan yeni bir Elder Scrolls mobil oyunu yayınladı

Fallout Shelter’ın ilk kez 4 Haziran 2015’te duyurulduğu ve ardından hemen orada oynayabileceğiniz haberini hatırlıyor musunuz? Bugün de böyle oldu; ancak duyuru kısmı hariç.

Bethesda, Skyrim’deki Fallout Shelter setine benzeyen yeni bir oyun yayınladı. Buna denir The Elder Scrolls: Kalelerve şu anda yalnızca Android için kullanılabilen ve görünüşe göre şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilen bir mobil oyun.

Ve tuhaf bir şekilde, bildiğim kadarıyla Bethesda aslında oyunu duyurmadı. Bu, The Elder Scrolls: Castles’ın Google Play mağazasında arama yaptığınızda bile görünmemesi gerçeğiyle birleştiğinde (yalnızca şu adresi ziyaret ederek bulabilirsiniz: Bethesda’nın sayfası mağazanın içinde) beni şuna inandırıyor: bilmiyorum, belki de oyunun aslında henüz yayınlanmaması gerekiyordu? Eğer ilgileniyorsanız, başka bir deyişle, ortadan kaybolma ihtimaline karşı hemen yakalayın.

Android cihazım olmadığı için kendim oynayamıyorum ama bir sığınak inşa edip sakinlerinizi mutlu etmeye çalıştığınız bir yönetim oyunu olan Fallout Shelter’ı oldukça andırıyor gibi görünüyor. Diğerleri (Austin dahil) OyunlarRadaroyunla ilgili bir gönderiyi fark eden kişi Reddit) oynamayı başardılar ve çoğunlukla bundan keyif alıyor gibi görünüyorlar. Çizgi film benzeri bir görünümü var ama henüz çalışırken görmemiş olsam da Fallout Shelter ile aynı görsel çekiciliğe sahip değil.

(İmaj kredisi: Bethesda Softworks)

Oyunun mağaza sayfasında “Krallığınızın gelişmesine yardımcı olmak için tebaanızı eğitin, mirasçılarınızı adlandırın ve düzeni sağlayın” yazıyor. “Tebaanızı mutlu edecek ve yöneticilerinin uzun bir yaşam sürmesini mi sağlayacaksınız? Yoksa hoşnutsuzluklarını artırıp suikast mı planlayacaklar?

“Kalenizi baştan sona özelleştirin, odalar ekleyin ve genişletin, gösterişli dekorasyonlar ve ilham verici anıtlar yerleştirin ve hatta kalenizin gelecek yıllar boyunca gelişecek kaynaklara sahip olmasını sağlamak için iş istasyonlarına konular atayın!”

OKU  Blizzard, Hearthstone Classic'i öldürüyor ve onu Twist adlı yeni bir modla değiştiriyor

Bu bana Skyrim’deki Fallout Shelter’a çok benziyor. Umarım yakında diğer mobil cihazlarda ve hatta muhtemelen bir gün PC’de de olur. Birkaç yıl sürdü ama Fallout Shelter sonunda Steam’e ulaştı.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.