Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077’nin 2.0 revizyonu, Diablo 2’nin yetenek ağaçlarının ‘eski usul tasarımından’ ve Doom’un ‘amansız’ savaşından ilham aldı

Rebecca from Cyberpunk Edgerunners

Cyberpunk 2077’nin 2.0 güncellemesi oyun hakkında o kadar çok şey değiştirdi ki, ince ayar yaptığı veya toptan yenilediği sistemleri listelemek yerine, dokunmadığı şeyleri listelemek muhtemelen daha hızlı olurdu. Ancak bence en etkili olanı, V’yi nasıl inşa ettiğinizi ve neler yapabileceğinizi değiştiren beceri ağacının yenilenmesidir. 2020’de yalnızca iki saat kadar Cyberpunk oynadım, bu yüzden 2.0’a gerçekten dişlerimi batırdığımda ağaçların daha önce nasıl tasarlandığını görünce şok oldum. Hala harika beceriler vardı, ancak 2.0’daki daha belirgin yapım yolları ve sinerjiler yoktu. CD Projekt Red’e bu değişikliğin nasıl ortaya çıktığını sordum.

Oynanış tasarımı lideri Karol Matyasik, PC Gamer’la yaptığı röportajda şunları söyledi: “2.0 güncellemesiyle ilgili avantajlarla ilgili ne gibi iyileştirmeler istediğimizi tartıştıktan sonra ekip, Dying Light, Borderlands ve hatta Dota 2 dahil olmak üzere çeşitli oyunların ilerleme sistemlerini araştırdı.” Bunlar popüler oyunlar ve özellikle Dying Light ve Borderlands 2’nin Cyberpunk 2.0 için neden faydalı referans noktaları olabileceğini anlayabiliyorum. Ama Matyasik’in bundan sonra söylediği şey Gerçekten CD Projekt’in işleri nasıl değiştirdiğine baktığınızda mantıklı geliyor.

“2.0 avantajlarının yapısı söz konusu olduğunda, Diablo 2 beceri ağaçlarının eski usul tasarımının, açık yolları ve giderek daha güçlü (ve eğlenceli!) yetenekleriyle tartışmalarımızda sıklıkla bahsettiğimiz şey olduğunu düşünüyorum.”

2.0 ağaçları anlamlı seçimlerle ve denemeyi ve uzmanlaşmayı teşvik eden tonlarca yeni yetenekle doludur; birkaç ağacın tepesine tırmanmak, kendinizi gerçekten elit bir hacker veya solungaçlarına kadar gelişmiş bir militeknoloji siberpsikoposu gibi hissetmenizi sağlayabilir. Özellikle oyun tarzınızı gerçekten değiştirebilecek bazı hareketlerin görünüşte büyük düğümlerin küçük uzantıları olması hoşuma gidiyor; örneğin, Zeka ağacındaki tek telli sonlandırıcıyı seçtim çünkü zarları dilimlemek istedim. Bu ağaçtaki avantajların çoğu hacklemeye adanmıştır, ancak monotelin bağlanması gerçekten V’mi hayal etmek istediğim şeye uyuyor.

(İmaj kredisi: CD Projekt Red)

Matyasik, “Bireysel avantajlar için, her zaman eylemler arayarak ve ‘güçlü bir solonun’ veya ‘siberninja’nın kim olduğunu tanımlayarak yetenekler aracılığıyla belirli bir karakterin rolünü oynama becerisi için çabaladık.” dedi. “Birçok dövüş yeteneği açısından Doom oyunları, yüksek hızlı, amansız, içgüdüsel, ileriye dönük dövüşleri sayesinde kişisel ilham kaynağım arasındaydı.”

Cyberpunk: Edgerunners animesi bile yenilenen yetenek ağaçları için doğrudan bir ilham kaynağı oldu. Avantaj simgelerine dikkat ederseniz bu oldukça açıktır; Vücut ağacındaki ilk avantajlardan biri pompalı tüfek taşımaktır Rebecca Edgerunners’tan. Ancak görsel paskalya yumurtalarından daha derinlere giden referanslar beni büyüledi; örneğin, Teknik Yetenek ağacının en üstünde artık “Edgerunner” yer alıyor; bu, kendinizi siber yazılımla aşırı yüklemenize ve tıpkı bir öfke durumuna girmenize olanak tanıyan bir beceri. animenin kahramanı. İyi bir yetenek ağacı size oynayabileceğiniz harika yetenekler ve yolun her adımında ilerlemeniz için seçenekler sunar; harika bir yetenek ağacı bunu yaparken aynı zamanda bir tür fanteziyi hayata geçirdiğinizi hissettirir ve sanırım Cyberpunk’ın 2.0 güncellemesi sonunda geldi. orada buldum.

OKU  Bugünün Wordle 573 yanıtı ve 13 Ocak Cuma günü için ipucu

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.