Oyun Haberleri

Daha Gerçekçi Yüz Modelleri ve Animasyonlar Oluşturmak için EA Patent Sistemi

Mass Effect Faces

Elektronik sanatlar gerçekçiliği artırmayı amaçlayan yeni bir yüz modelleme ve animasyon yaklaşımı için patent başvurusunda bulundu. 3D oyunların şafağından beri birçok oyun geliştiricisinin asıl amacı, gerçekçi bir şekilde ifade edebilen gerçekçi insan modelleri oluşturmaktı ve bu, en azından EA için bir sonraki büyük adım olabilir. Yayıncı, geçmişte görülen garip yüz animasyonu nedeniyle eleştirildi. Kütle Etkisi: Andromedaancak olaydan beş yıldan fazla bir süre sonra, görünüşe göre Electronic Arts bu bölümde gelişmeye hevesli.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

Bununla birlikte, EA’nın 2020’de çok benzer bir patent başvurusunda bulunduğunu ve 3D karakter oluşturmanın tek bir patentin sonucu olarak büyük olasılıkla büyük olasılıkla gelişmeyeceğini hatırlamak önemlidir. Bununla birlikte, yüz modelleme ve animasyon, geçmiş konsol nesli boyunca her alanda uzun bir yol kat etti ve bu yeni yöntemin, EA tarafından yayınlanan gelecek oyunlarda kayda değer iyileştirmelere izin verip vermediğini görmek ilginç olacak.

İLGİLİ: Roblox Patenti Yüz Animasyonunu Yaratıcılar İçin Çok Daha Kolay Hale Getirebilir

Basit bir ifadeyle, Electronic Arts’ın en son patenti, geliştiricilerin 2B görüntüleri bir yüz yapısının doku haritalarıyla birleştirerek oyuncuların yüzlerini daha ayrıntılı bir şekilde yakalamasına olanak tanıyan bir sistemi açıklamaktadır. Her halükarda, bu, gibi devasa bir oyunda gerekli olan yüzlerce modeli yaratma görevini yerine getirmeyecektir. Ejderha Çağı: Dreadwolf daha kolay, ancak sanatçıların belirli ara sahneleri ve önemli karakterleri gerçekten parlatmasını sağlayacak.

OKU  Activision, liste başı Call of Duty görünümünü daha görünür hale getirerek 'nerf'leyecek ve bazı oyuncular geri ödeme istiyor

ea yüz yakalama patenti

Sony’nin benzer bir patent başvurusunda bulunduğunu belirtmekte fayda var, ancak bu sürüm aynı zamanda animatörlere süreci bir dereceye kadar otomatikleştirerek yardımcı olacak bir AI sisteminin uygulanmasına odaklanıyor. Bu tür bir teknoloji, çok sayıda farklı karakter modeline sahip büyük RPG’ler geliştirirken son derece yardımcı olacaktır – tesadüfen, EA’nın yayınlama eğiliminde olduğu projeler arasında yer almaktadır.

Bethesda’dan son kesitler yıldız alanı ayrıca, yayıncının önceki oyunlarından bazılarının eksik olduğu bir alan olan bazı önemli yüz animasyonu iyileştirmelerini gösterir. Son derece saygın olsa da, gibi isabetler serpinti 4 ve Elder Scrolls 5: Skyrim yayıncının oyunlarının genellikle bilinen aptal doğasına katkıda bulunan birkaç sert modelden ve etkileyici olmayan animasyonlardan fazlasını içeriyordu. Birçok büyük yayıncı daha fazla ayrıntı ve daha fazla özgünlük için bastırırken, inandırıcı olmayan NPC’lerle yapılan tuhaf konuşmalar yakında geçmişte kalacak gibi görünüyor.

DAHA: Callisto Protokolünün Ölüm Animasyonları Savaşa Çok Az Katıyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.