Oyun Haberleri

Dark and Darker Developer Polis Tarafından Basıldı

Dark-and-Darker-Grimdark-Official-Art-Searching

Güney Kore polisi üzerinde çalışan stüdyoya baskın düzenledi. Karanlık ve Daha Koyubenzerlerinden ilham alan bir ortaçağ çıkarma tabanlı zindan paletli Tarkov’dan kaçış. Söz konusu oyun geliştirme stüdyosu Ironmace, daha önce birlikte çalıştığı yayıncı Nexon’dan kod çalmakla suçlandı. Bu iddialar reddedilmiş olsa da, hikaye henüz bitmiş görünmüyor.


rağmen Karanlık ve Daha Koyu devs, Nexon’dan kod çaldığını reddetti, Ironmace’in eski yayıncısı stüdyoya yönelik iddialarını durduracak gibi görünmüyordu. Sorun, üretimin şu gerçeğinden kaynaklanmaktadır: Karanlık ve Daha Koyu Nexon kendi şemsiyesi altında benzer bir projenin fişini çektikten sonra oldu. P3, mevcut Ironmace personeli tarafından yapılıyordu. duyurusunun ardından Karanlık ve Daha KoyuNexon, Ironmace’i kod çalmakla suçladı. P3 bu yeni, bağımsız proje için.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Nexon, Dungeon & Fighter’a Dayalı Yeni Açık Dünya RPG’sini Duyurdu

Güney Koreli web sitesi Yonhap News, Nexon’un 2021’de çalınan oyun kodu meselesiyle ilgili yasal bir şikayette bulunduğunu ve sorumlu ajansların 2022’nin sonlarında konuyla ilgili “tamamlayıcı bir soruşturma” talep ettiğini bildirdi. Kore polisi Ironmace’in ofislerini arayacak. Geliştirici hiçbir şeyin bulunamadığını ve oyunun geliştirilmesinde ek gecikme olmayacağını iddia etse de Yonhap, polisin gerçekten de baskın sırasında malzemelere el koyduğunu bildirdi.

OKU  PC Gamer UK Nisan sayısı şimdi satışta: Warframe: The Duviri Paradox

Nexon, muazzam finansal ve yasal kaynaklara erişimi olan devasa bir yatırım şirketidir. Ironmace ekibi, Nexon ile yollarını özellikle iyi şartlarda ayırmamış gibi göründüğünden, sadece yayıncının kendi iptal edilen projesine çok benzeyen niş bir başlığın üretimine devam etmek için, suçlamaların olması özellikle şaşırtıcı değil. bir çeşit. Bundan bir sonuç çıkarılıp çıkarılmayacağı elbette polis tarafından el konulan materyallerin somut bir şeye yol açıp açmadığına bağlı olacaktır.

Bu arada, viral olarak popüler olan Karanlık ve Daha Koyu Nexon, Ironmace’in gerçekten özel kod çaldığına dair kanıt sunamadığı sürece geliştirmeye devam edecek. Oyun bu kadar kısa bir süre içinde bu kadar popüler hale gelmeseydi, geliştiricileri eski yayıncılarıyla bir kaya ile zor bir yer arasında sıkıştırmasaydı, tüm durum alt üst olabilirdi.

Tarkov hayranlar eğlenebilir Karanlık ve Daha Koyuözellikle, Ironmace’in bu sürümle hedeflediği özel niş bu. Özünde, herhangi bir silahı olmayan bir çıkarma atıcısıdır, bu da onu mevcut oyun pazarında oldukça yenilik yapar. Oyun, Nexon’un çabaları nedeniyle askıya alınsa bile, Ironmace öncülün ne kadar popüler olabileceğini gösterdiğine göre, gelecekte farklı bir geliştiricinin konsepti üstlenme olasılığı yüksektir.

Karanlık ve Daha Koyu şu anda PC için geliştirme aşamasında.

DAHA: Karanlık ve Daha Koyu: Yeni Başlayanlar İçin İpuçları

OKU  WWE 2K23, WWE 2K20'ye Gölge Atıyor

Kaynak: Yonhap News (PC Gamer aracılığıyla)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.