Oyun Haberleri

‘Ücretsiz’ Ark: Survival Evolved yükseltmesinin Ark 2 ile 50 $’lık bir paket halinde satılmasıyla ilgili şikayetlerin ardından, şimdi 60 $’a ayrı bir pakette olacak

Image for After complaints about

Kaka toplayan dinozor eğitmeni Ark: Survival Evolved’in yaratıcısı Studio Wildcard, Ark: Survival Ascended yükseltmesinin vaat edildiği gibi ücretsiz olmadığı ortaya çıkan oyunculara yanıt verdi. Unreal Engine 5 remaster’ını Ark 2 ile birlikte 50 $’lık bir pakette yayınlayacağını açıklayarak bu oyuncuların öfkesini artırdıktan sonra, stüdyo “geri bildirimleri sindirdiğini” ve gözden geçirilmiş bir plan sunduğunu söyledi.

Bir topluluk güncellemesinde (yeni sekmede açılır), Studio Wildcard bunun yerine Ark: Survival Ascended’ı lansman sırasında birkaç DLC yükseltmesi içerecek ve hazır olduklarında ek ücret ödemeden (topluluk tarafından oluşturulan haritalar dahil) daha fazlasını alacak bağımsız bir paket olarak yayınlayacağını söyledi. Ayrıca fiyatı 60$ olacak. Şimdi matematikçi değilim, ama bu kesinlikle 10 dolar daha fazla gibi görünüyor.

Bu karara nasıl vardığını açıklayan Studio Wildcard, “Unreal 5 yükseltmesi yapmayı ilk düşündüğümüzde, yalnızca oyunun Switch sürümünü taşımayı ve o donanım için gereken ‘grafiksel’ sınırlamaları kaldırmayı planlamıştık. Yeni teknolojinin potansiyelini en üst düzeye çıkarmayacaktık, yeni oynanış değişiklikleri sunmayacaktık ve mevcut kayıtlı veriler üzerinde etkisi olabilecek kritik tasarım değişiklikleri yapmayacağız.”

Ark: Survival Ascended, görünüşe göre orijinal oyunda olmayan yeni yaratıklar, öğeler, yapılar ve diğer içeriklerin yanı sıra Studio Wildcard’ın bazılarını listelediği ekstra özelliklere sahip olacak:

 • Dinamik gezinme ağı ve yaratık yol bulma revizyonu (AI yol bulma)
 • Fotoğraf modu
 • Nvidia DLSS desteği
 • Dino/Bebek yönetimi QOL
 • Vahşi Bebekler
 • Snap noktası iyileştirmeleri (yeni snap’ler, mantık iyileştirmeleri)
 • Karakter oluşturma ve kişiselleştirme iyileştirmeleri
 • Platformlar arası çok oyunculu ve tam Blueprint modlama

UE5 remaster’ının ücretsiz olacağına dair orijinal açıklamayla ilgili olarak Studio Wildcard, “Daha önceki yorumlarımızla sizi yanıltmaya çalışmıyorduk; planlarımız ve genel niyetlerimiz değişti. Muhtemelen bunları neden yapmıyoruz diye soruyorsunuz. orijinal ARK: Survival Evolved’e (ASE) yükseltmeler mi? bazı modlar işlevsel olmayabilir, bazı şeyler eskisi gibi oynamayabilir ve tercih edenler veya yükseltme yapamayanlar için bu deneyimi değiştirmek istemedik.”

Bu nedenle stüdyo, Ark: Survival Evolved’in resmi sunucularını 31 Ağustos’ta, Ark: Survival Ascended’in çıkışından “kısa bir süre önce” kapatmaya karar verdi. “Aynı olmadığını bilsek de,” dedi, “kayıtları resmi olmayan kullanıma açmanın kaybı azaltmaya yardımcı olacağını umuyoruz. Kararın arkasındaki mantık, bu sunucuların esasen eski teknolojiye dayalı olması ve önemli geliştirme kaynakları ve zaman gerektirmesidir. ekiplerimizin çalışması ve bakımı için. Bazı durumlarda, sorunlar genel bir yükseltme olmadan kolayca çözülemez. Ek olarak, bu kaynakların, tüm oyuncular için genel oyun deneyimini daha da geliştirmek için temelde yeni teknolojide daha iyi kullanılabileceğini biliyoruz. .”

OKU  Bilgisayar korsanları, geçen ay Western Digital'den çaldıkları veriler için 'en az 8 rakamlı' fidye ödemesi istiyor

Yeniden düzenleme için 50 $ yerine 60 $ ücretlendirmenin, ücretsiz olmasını bekledikleri için üzülen oyuncuları nasıl yatıştıracağını görmek zor, sonuna kadar ertelenen bir devam filminin ön siparişi yerine 40 $ değerinde DLC ile gelse bile 2024 ve nasılsa Game Pass’e gelecek.

Rhyniognatha, büyük kanatlı bir böcek.

(İmaj kredisi: Studio Wildcard)

Ark: Survival Evolved, Haziran ayında büyük bir uçan böcek olan rhyniognatha adlı yeni bir yaratık ekleyen son bir güncelleme alacak. Ark: Survival Ascended’in Ağustos sonunda çıkması planlanıyor. İşte Studio Wildcard’ın beraberinde gelecek olan DLC’lerin listesi:

 • Ada (Lansmanda Yayınlandı)
 • Survival of the Fittest: The Island ve Scorched Earth harita varyantları (Lansmanda Yayınlandı)
 • Scorched Earth (Lansmanda Yayınlandı)
 • Sapma (2023 4. Çeyrek tarafından yayınlandı)
 • Extinction (2024’ün 1. Çeyreğinde Yayınlandı)
 • Genesis Bölüm 1 (2024’ün 1. Çeyreğinde Yayınlandı)
 • Genesis Bölüm 2 (2024’ün 2. Çeyreğinde Yayınlandı)
 • Topluluk tarafından oluşturulan tüm haritalar da 2024’te zaman içinde yayınlanacak (Fjordur, Ragnarok, The Center, Lost Island, Valguero, Crystal Isles)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.