Oyun Haberleri

Hile davasında 46 oyuncuya yönelik yasaklamalar, 21 ömür boyu yasaklama da dahil olmak üzere Dota 2 e-sporlarını vurdu

Image of the hero Marci from Dota 2. She is brown-haired and yellow eyed. She is smirking at the camera in a friendly way.

46 oyuncu Dota 2’den yasaklandı (yeni sekmede açılır) Görünüşe göre Ocak ayında Çin’in bölgesel Dota Pro Pisti (DPC) Kış Turu’ndaki hile iddialarının ardından yapılan bir soruşturmadan kaynaklanan e-spor etkinlikleri. Liste, DPC maçlarında üçüncü sırayı bitirmek için hile yapmak için bir vizyon hack kullanmakla suçlanan Knights takımının tamamını içeriyor.

Bu, Knights’ı 27.000 $’a hak kazandı ve son Lima Major’da bir yer kazandı. (yeni sekmede açılır). Knights’ın performansı bir zamanlar kötü bir şöhrete sahipti, ancak o turnuvada 1-15’lik bir rekorla kesinlikle bomba gibi.

Şövalyeler, Lima’da göründükten hemen sonra “Antarktika Penguenleri” olarak yeniden markalaştı ve eski listesinin çoğunu bıraktı, ancak yeni listesinin tamamı yasak listesine dahil edildi. Antarktika Penguenleri teknik olarak Çin’de yapılacak Bahar Turu bölgesel yarışmalarında bir yer tutuyor, ancak şu anda katılıp katılmayacakları belli değil.

Perfect World Esports tarafından Çin sosyal medya platformu Weibo’da yayınlanan açıklamaya göre yasaklar “adil rekabete müdahale” nedeniyle verildi. (yeni sekmede açılır). 21’i, alıcıların herhangi bir resmi Dota 2 turnuvasına girmesini engelleyen kalıcı yasaklardı. Yine resmi Dota 2 turnuvalarından 13 tane daha iki yıllık uzaklaştırma, 12 tanesi bir yıllık uzaklaştırmaydı.

Soruşturmanın spesifik bulguları ve farklı cezaların gerekçeleri kamuya açıklanmadı. PC Gamer yorum için Valve’a ulaştı. Perfect World Esports, Valve’ın Çin’deki bölgesel yayıncılık ortağıdır.

Bu büyük yasaklar, halka açık 40.000 Dota 2 hilesinden oluşan büyük bir dalgayı takip ediyor (yeni sekmede açılır) Valve tarafından geçen ayın sonlarında dağıtılan yasaklar. Bu yasaklar, Valve’ın hilenin farkına vardığı, nasıl tespit edileceğini anladığı ve insanların banhammer’ın etki alanında toplayabildikleri kadar çok pislik toplamaları için biraz hile yapmasına izin verdiği bir tür bal küpüydü.

Yine de, hile yapan e-spor yarışmacıları açısından uygun bir zamanlama. Az önce yaptığımız büyük espor skandalları listesine dahil edilmeyi kaçırmak için tam zamanında geldiler (yeni sekmede açılır).

OKU  İnsanlar, Halo Infinite için hayran yapımı bu Whiterun haritasına övgü yağdırıyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.