Oyun Haberleri

Dark and Darker hala Steam’den atıldı, bu nedenle Ironmace en son oyun testi için BitTorrent ile “eski moda gidiyor” ve hayranlar buna bayılıyor

Dark and Darker art

Şubat ayında Ironmace, bir Dark and Darker oyun testi daha olacağına söz verdi. (yeni sekmede açılır) oyun erken erişim sürümüne geçmeden önce. Ancak bundan kısa bir süre sonra durum beklenmedik bir şekilde karmaşık hale geldi: Nexon ile yasal bir sorun alevlendi ve Dark and Darker, Steam’den çıkarıldı. (yeni sekmede açılır).

Ancak Ironmace, son oyun testiyle ilerlemek istiyor, bu yüzden eski usul şeyler yapıyor – ve kelimenin tam anlamıyla demek istiyorum.

Ironmace, Discord sunucusuna gönderdiği mesajda, “Dark and Darker’ın devamlılığını sağlamak için gece gündüz çalıştığımızdan emin olabilirsiniz.” (yeni sekmede açılır). “Maalesef, özellikle uluslararası hatlardaki durumumuzun karmaşıklığı nedeniyle, Steam durumunu çözmek zaman alıyor. Hayranlarımıza verdiğimiz sözü tutabilmemiz için bu kez eski usule gitmek zorunda kaldık.”

Pratik anlamda bu, oyun testine katılmak istiyorsanız yeni istemciyi torrent üzerinden indirmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu, Dark and Darker alt dizininde iki şeyin olmasına neden oldu:

1. Memler.

(İmaj kredisi: Reddit)

(İmaj kredisi: Reddit)

(İmaj kredisi: Reddit)

2. Talepler Torrent’in ne olduğunu anlamaya yardımcı olun (yeni sekmede açılır).

2000’lerin başında eşler arası korsanlığın parlak günlerini yaşamayanlar için BitTorrent, merkezi olmayan dosya paylaşımını sağlayan bir iletişim protokolüdür. Bu biraz FTP’ye benzer (bunun ne olduğunu biliyorsunuz, değil mi?) tek fark, dosyaları tek bir kaynaktan indirmek yerine, onları “tohum” adı verilen birden çok kaynaktan alıyorsunuz. Düşünceli biriyseniz, torrenti kendiniz de kurarsınız, çünkü ne kadar çok tohum olursa, dosyayı almaya çalışan herkes için o kadar iyidir.

(İmaj kredisi: Reddit)

Torrent, 2000’lerin başında kısa bir süre için çok büyüktü, ancak son yıllarda kullanımı dramatik bir şekilde düştü, bu nedenle pek çok insan, sadece on yıl önce her yerde bulunan teknolojiye aşina değil.

OKU  Overwatch 2 Rekabetçi UI Mock-Up'ı Kayıpların Görüntülendiğini Düşünüyor

Adil olmak gerekirse, var olan en kullanıcı dostu yazılım da değil; örneğin, Microtorrent istemcisi çalışırken böyle görünüyor.

(İmaj kredisi: Mikrotorrent)

Ayrıca ne indirdiğiniz ve nereden indirdiğiniz konusunda biraz dikkatli olmalısınız, çünkü orada bir sürü saçmalık var. “Diğer bağlantıların bütünlüğünü garanti edemediğimiz için torrenti başka kaynaklardan almayın!” Ironmace tamamı büyük harf uyarısında bulundu. “Gelecekteki tüm yamalar da bu şekilde dağıtılacak ve bağlantıları yalnızca resmi DIscord duyuru kanalımızdan almalısınız.”

Ironmace ayrıca, bu oyun testiyle ilgili gelecekteki tüm duyuruların resmi olarak yapılacağını söyledi. ironmacegames twitter hesabı (yeni sekmede açılır). (Stüdyo başlangıçta duyuruların Discord sunucusunda da yapılacağını söylemişti, ancak “Discord’un torrent bağlantılarına izin vermeme politikası nedeniyle” Twitter hesabı bu olacak.)

Kesinlikle basit bir Steam kurulumundan daha zahmetli ve indirme hızları şu anda biraz yavaş çünkü torrenti eken nispeten az sayıda insan var. Ancak iyi haber şu ki, tüm raporlara göre işe yarıyor ve ilgili ekstra çalışmadan rahatsız olmak yerine, hayranlar Ironmace’i güçlendirdiği için övüyorlar.

Kaleoh, Playtest 5 Megathread’de “Bu, şimdiye kadar bir stüdyoda gördüğüm en büyük özveri,” diye yazdı. (yeni sekmede açılır). “Bu sadece dünyadaki en iyi şey. Stüdyoyu çevreleyen tüm yasal sorunlara rağmen bu süreyi doldurduklarına inanamıyorum. Mutlak efsaneler.”

Ayrıca gerçekten neşeli bazı eski günleri anımsatmalar da oluyor ve açıkçası bu, her şeyin en sevdiğim kısmı olabilir:

(İmaj kredisi: Reddit)

En yeni Dark and Darker oyun testi şu anda yayında ve ücretsiz olarak katılabilirsiniz (torrenti çözebildiğiniz sürece). Son kontrolde, 19 Nisan’a kadar sürmesi bekleniyordu, sanırım bundan sonra beklemeye ve tüm bu Ironmace/Nexon davasının nasıl sallanacağını görmeye geri dönüyoruz.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Yaklaşan bir Minecraft Bedrock dünya düzenleyici modu için kanıtlar artıyor