Oyun Haberleri

Dark and Darker, ‘kazanmak için kesinlikle ödeme yok’ sözü veriyor, ancak yalnızca satışlarla hayatta kalamayacağını kabul ediyor

Dark and Darker artwork

Dark and Darker’ın demo versiyonu kısa süreliğine Steam’deki en büyük şeylerden biri haline geldi. (yeni sekmede açılır) Geçen ayki Next Fest etkinliği sırasında, ancak Ironmace’teki geliştiricilerin çözmesi gereken çok şey var. Aralarında şef? Çok popüler oyunlarından nasıl para kazanacaklar?

Yakın tarihli bir Discord Soru-Cevap bölümünde (yeni sekmede açılır) SDF adlı bir geliştiriciyle, Ironmace’in Dark and Darker’ı yalnızca oyun satışlarıyla çevrimiçi tutamayacağını, ofisinde yer kalmadığını ve tüm bunlara rağmen stüdyonun gerçekten bilmediğini öğrendik. nihayet çıktığında oyundan nasıl para kazanılacağı.

“Para kazanma özellikleriyle ilgili planlarının” ne olduğu sorulduğunda, SDF, yalnızca “Oyuncuların anlayabileceği bir para kazanma modeli”ni taahhüt etmeye istekliydi ve bu, ayrıntılar açısından tam olarak zengin değil. Aynı şekilde, bir oyuncu Dark and Darker’ın sonunda “savaş kartı veya kozmetik mağazaları gibi bir şey içerip içermeyeceğini” sorduğunda, SDF onlara yalnızca “Henüz tam olarak karar verilmediği için buna yanıt vermek zor” diyebildi.

Diğer oyuncular hemen hemen aynı soruyu sordular ve aynı yanıtı aldılar, ancak SDF’nin gerçekten söyleyebildiği tek şey şuydu: Oyunun kendi başlarına satışları “sürekli olarak sunucu çalıştırmanın maliyetini karşılayamaz. “, bir noktada daha fazla para kazanmanın gerekli olacağı anlamına gelir, ancak Ironmace “kesinlikle hayır” olmayacağı konusunda kesindir. [pay to win]”.

SDF bunu asla doğrudan söylemiyor, ancak Ironmace şu anda işinin taleplerini karşılamaya çalışıyor gibi görünüyor: Çok hızlı bir şekilde çok dikkat çeken bir oyun geliştirirken arkasındaki işi genişletiyor. SDF bir oyuncuya, şirketin genel merkezinde “ofiste koltuk kalmamasına” ve personelin masalarını birbirine yaklaştırmak zorunda kalmasına rağmen stüdyonun “hala yetersiz” olduğunu söyledi.

Aslında SDF, Dark and Darker nihayet piyasaya çıktığında ne kadara satılacağını bile söyleyemedi, ancak “ilk önce bir oyun satın alan kişilerin satın aldıklarının değerini kaybetmesinden hoşlanmadıklarını” yorumladı. Gelecekte aşırı indirim oranları” gibi görünüyor, bu bana oyunculara herhangi bir hızlı Steam satışı beklememelerini söylemenin dolambaçlı bir yolu gibi geliyor. Yine de yakında bir noktada Ironmace, sahip olduğu para kazanma türünün ötesine geçmek zorunda kalacak. alışkanlık sahip ol ve ne olduğunu çöz irade.

Tüm bunlara ek olarak, Dark and Darker hala varlıkları ve kodu kopyaladığı iddialarıyla karşı karşıya. (yeni sekmede açılır) P3 adlı iptal edilmiş bir Nexon projesinden, ancak Ironmace’in CEO’su bunu reddediyor. Belki de gelecek ayki oyun testine kadar stüdyo için işler sakinleşmiş olacaktır. (yeni sekmede açılır)14-19 Nisan tarihleri ​​arasında yayınlanması planlanan ve bazı “oldukça önemli eklemeler” içerecek.

OKU  Nintendo Switch için Sports Story Sürpriz Başlatıldı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.