Oyun Haberleri

Dead by Daylight, oyuncuların geri tepmesinden sonra yeni iyileştirme sistemini öldürür

Dead by Daylight

Çok oyunculu hayatta kalma korku oyunu Dead by Daylight (yeni sekmede açılır) son zamanlarda sağlık yenilenmesinin 16 saniyeden 24 saniyeye düşürüldüğü yeni bir iyileştirme sistemi deniyor. Ancak bu deney, göğsünüze bir et kancası geçirmek kadar popüler oldu ve önemli ölçüde olumsuz geri bildirim aldıktan sonra, geliştirici Behavior Interactive orijinal sisteme geri döndü.

Davranışın değişikliğin gerekçesi bir blog yazısında ortaya kondu (yeni sekmede açılır) geçen ay. Temel olarak Behavior, mevcut iyileştirme sisteminin Kurtulanlara zorlu durumlardan kurtulmaları için çok fazla avantaj sağladığını düşünüyordu. Geliştiriciler Mart ayında “Hızlı ve bol şifalara kolay erişim, özellikle Katil’den oldukça uzun bir süre kaçabilen çok yetenekli Kurtulanlar için sorunlara neden olabilir.” “Katiller için bu, kancayla bitmeyen her kovalamacanın [trapping downed enemies on a meathook]-bir Kurtulan’a zarar vermeyi başarsalar bile- saniyeler içinde tamamen geri alınabilirler.”

Daha yeni bir blog gönderisinde belirtildiği gibi (yeni sekmede açılır)ancak Dead By Daylight topluluğu aynı fikirde değildi. Behavior Interactive, “Oyunun bu kadar temel bir bölümünü değiştirmek çok hassas bir konu, bu nedenle nasıl sonuçlanacağını görmek için bu değişikliği yakından takip ettik,” dedi. “Oyuncu geri bildirimlerini inceledikten sonra, birçoğunuzun başkalarını iyileştirme hızınızın güncellemeden önce zaten iyi bir noktada olduğu konusunda hemfikir olduğunuzu gördük.”

Geliştiriciler ayrıca, değişikliğin oyunun diğer bölümleri için “yan etkileri” olduğunu “Mangled ve Hemorrage gibi etkileri daha güçlü hale getirdiğini ve” yavaşlamayı “(Hayatta Kalanları ölmekte olan durumda bırakarak) daha da etkili hale getirdiğini” söylediler.

Davranış, iyileştirme sistemini tamamen orijinal durumuna döndürmedi, ancak farklı geri bildirimlere dayalı olarak başka değişiklikler yapıyor. “Özellikle İlk Yardım Kitlerini ayarlamak için çok fazla destek olduğunu gördük. İlk Yardım Kitleri, Kurtulanların kendileri için uygun olan her an kendilerini birden çok kez iyileştirmelerine izin vererek, ekip arkadaşlarını onlar bunu yaparken Jeneratörler üzerinde çalışmakta özgür bıraktı.”

Bu nedenle Behavor, “odak noktamızı bir dizi değişiklikle Med-Kits’e kaydırmaya” karar verdi. Bu değişiklikler, Med-Kit şarjlarının sayısının 24 ile sınırlandırılmasını, diğer Kurbanları iyileştirirken Med-Kit’lere iyileştirme hızı bonusları vermeyi ve kendi kendini iyileştirmeyi %33 yavaşlatmayı içerir. “Birlikte, bu değişiklikler kendi kendini iyileştirmek için kullanıldığında Sağlık Kitlerinin gücünü azaltacak, ancak karşılığında takım arkadaşlarını iyileştirmek için kullanıldığında güçlerini artıracak.”

OKU  Dev, remake'in çıkışını kutlamak için klasik oyunu ücretsiz yapıyor, yanlışlıkla erken yapıyor ve Valve günü kurtarmadan önce neredeyse yenisini veriyor

Geliştirici güncellemesinde bahsedilen diğer değişiklikler arasında Hillbilly’deki değişiklikler (geri alındı), çeşitli avantajlarda yapılan ince ayarlar ve Autohaven Wreckers haritasındaki değişiklikler yer alıyor. Tam geliştirici güncellemesini buradan okuyabilirsiniz (yeni sekmede açılır). Yaklaşan Dead by Daylight filminden hiç bahsedilmedi. (yeni sekmede açılır)Mart ayı başlarında açıklandı.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.