Oyun Haberleri

“Delirmiştim”—Half-Life yazarının 3. Bölüm hikayesini yayınlamaktan duyduğu pişmanlık

The G-Man looking at the camera.

2017’de Half-Life yazarı Marc Laidlaw gerçek bir tuhaflık yayınladı: bir zamanlar Half-Life: Episode 3 olarak tasarlanan, titrek bir kısa hikaye (yeni sekmede açılır). Bu garip bir eski şey. Eli Vance öldü, Dr. Mossman Borealis’in izini sürüyor, Gordon ve Alyx Antarktika’ya gidiyor ve tabii ki her şey ters gidiyor. Laidlaw, cinsiyet değiştiren karakterler gibi kılık değiştirmek ve isimlerini biraz değiştirmek gibi üstünkörü bazı girişimlerde bulundu, ancak bu hikayenin bir zamanlar onların olmamasıyla ünlü bir diziye bir çözüm olarak tasarlandığı açıktı.

Görünüşe göre büyük bir hata. “Delirmiştim” Laidlaw, RPS ile yaptığı yeni bir röportajda şunları söyledi: (yeni sekmede açılır). “Son birkaç on yılda arkadaşlarımdan ve yaratıcı topluluktan tamamen kopuk bir adada yaşıyordum, tamamen iletişimden kopmuştum ve beni bundan vazgeçirecek kimsem yoktu. [Publishing the story] sadece eğlenceli bir şey gibi görünüyordu… ta ki ben yapana kadar.

Laidlaw o sırada yeni emekli olmuştu ve başka bir büyük Valve projesinde çalışmayacağını düşündüğü oldukça açık. Laidlaw’ın Gertrude Fremont takma adı altına koyduğu yayın hakkında her zaman büyük bir ‘Tanrım dün gece internette ne yaptım’ havası vardı. Okuyuculara “Sevgili Playa” diye hitap ederek başlar ve “size olağan yollarla ulaşamamaktan” söz eder.

Yazarın sonradan gördüğü büyük pişmanlık, eski meslektaşlarını rahatsız ediyor ve bu hikayenin, adında ‘3’ olan bitmiş herhangi bir Half-Life projesini yansıtacağı gibi yanlış bir izlenim veriyor. Laidlaw, “Sonunda zihnim sakinleşir ve diğer taraftan çok daha az utanarak çıkardım” dedi. “Bence arkadaşlarımın başına bela oldu ve hayatlarını zorlaştırdı. Aynı zamanda 3.Bölüm olsaydı benim taslağıma benzer bir şey olacağı izlenimini yarattı, halbuki aslında tüm gerçek hikaye gelişimi ancak gerçekleşebilir.” oyunu geliştirme potasında. Yani insanların elde ettiği şey kesinlikle Bölüm 3 değildi.

Laidlaw bir kez daha, “Delirmiş,” dedi. “Gerçekten başka bir açıklaması yok.”

Röportaj, erken FPS tasarımı etrafında bir anlatıyı nasıl sığdıracağına dair çalışma günleri de dahil olmak üzere Half-Life ile ilgili diğer alanları ele alıyor ve Laidlaw, Borealis adlı yeni ortaya çıkan bir Half-Life VR oyunu olan Valve’de üzerinde çalıştığı son projeyi kısaca tartışıyor: “çok belirsiz ve dağınık.”

OKU  Wordle ipucu ve cevap #622: 3 Mart Cuma

Laidlaw, “Yaptığımız her hikayenin, bir ekip olarak yol boyunca keşfettiğimiz bir şey olduğunu ve benim bir fikrim olan ve bir şekilde insanları uygulamaya iten bir şey olmadığını söylemek önemlidir” dedi. Half-Life oyununun hikayesi oyunu yapmaktı. Kağıda yazdığım bir şeyin nihai bir ürünle herhangi bir ilişkisi olacağını düşünmek için hiçbir neden yok.”

Karşı konulamaz bir anekdot, Half-Life 2’de şarkı söyleyen girdaplı oyuncuların karşılaştığı ve performansı bir öksürük nöbetiyle biten anekdottur. “Bu Gabe’in bir kaydıydı. [Newell] Laidlaw, Tuva gırtlaktan şarkı söyleme aşamasındayken “dedi. “Asansörde ve garajda pratik yapardı.”

Hepimiz pişman olduğumuz şeyler yaparız ve eğer bir adada 3. bölümün senaryosunu yayınlayacak konumda olsaydım, muhtemelen ben de yapardım. Yine de Laidlaw’ın tedaviyle ilgili görüşü kilit nokta: Valve 3. bölüme başlangıç ​​noktası olarak bu senaryo ile başlamış olsa bile, sonunda ne olursa olsun, neredeyse kesinlikle çok daha farklı görünürdü. Ancak Laidlaw’ın izlediği yolun bir tesellisi var: Bir çeşit oynayabilirsin (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.