Oyun Haberleri

‘Trans Witches Are Witches’ oyun paketleri, Hogwarts Legacy’yi protesto etmek için 79.000 doları aştı

A student witch holds a crystal ball and looks to the sky

Oyuncular Hogwarts Legacy oynamanın uygun olup olmadığı konusunda tartışırken, bir grup LGBTQ+ indie tasarımcı çabalarını bir araya topladı ve “Reddet” sloganında belirtildiği gibi satın alabileceğiniz 69 oyunluk (güzel) bir paket oluşturdu. Hogwarts Legacy’nin bağnazlığı ve bağımsız geliştiricileri desteklemesi”.

Trans Cadılar Cadılardır paketi (yeni sekmede açılır)60 $’a mal olan , bu yazı yazıldığı sırada 70.000 $’dan fazla para toplarken, daha küçük bir kardeş paket olan Apprentice Edition (yeni sekmede açılır)10 dolara gidiyor ve 9.900 dolardan fazla para topladı.

Eşli paketler Kritiqal tarafından organize edildi ve küratörlüğünü yaptı (yeni sekmede açılır), siyaset, sanat ve kültüre odaklanan bir oyun eleştirisi merkezi. Ana paket, ayrı ayrı satın alınırsa 300 dolardan fazlaya mal olacak sihirli temalara sahip video oyunları, masa oyunları, müzik, varlıklar ve dergileri içerir. Bu paketlerden elde edilen gelir, yaratıcılar tarafından eşit olarak bölünür.

Video oyunları, rekabetçi iki oyunculu mermi cehennemi Crystal Control 2 için bir Steam anahtarı içerir (yeni sekmede açılır) ayrıca itch.io aracılığıyla You Are a Wizard gibi oyunlara doğrudan erişim (yeni sekmede açılır) (bilmeceleri önemsemenizi sağlamaya çalışan bir bilmece tilkisi olan Commodore 64 tarzı bir platform oyunu), Polymute (yeni sekmede açılır) (form değiştirdiğiniz bir bulmaca oyunu), Jill O Lantern: First Slice (yeni sekmede açılır) (Ace Attorney ve bir slasher filmi arasında bir geçiş) ve Tomorrow for Mar (yeni sekmede açılır) (büyülü üniversiteden mezun olmak için İleri Dönüşüm İksirleri finalinizi geçmeye çalışmakla ilgili 2.5 boyutlu görsel bir roman).

Fiziksel oyunlar tarafında, akademik animeden ilham alan RPG Cantrip’i bulacaksınız. (yeni sekmede açılır)kartpostal oyunu Cadı Sen Buradaydın (yeni sekmede açılır)“bir büyücü okulu var ama orası ABD’de ve siz de öğretmenlersiniz” RPG Pigsmoke (yeni sekmede açılır)“bu balkabağı baharat latte aslında benim büyü odak noktam” RPG Basic Witches (yeni sekmede açılır)ve Kas Sihirbazı İşi Bitirir! (yeni sekmede açılır)tek sayfalık suç ayısı RPG Honey Heist’e dayanan, yalnızca bir Kas Sihirbazının sorunları kaslarla mı yoksa sihirle mi çözeceğine karar vermesiyle ilgili.

Paketlerin SSS’sinin işaret ettiği gibi, birçok oyuncunun Hogwarts Legacy’den kaçınmaya değer olduğuna karar vermesine neden olan şey sadece JK Rowling’in translar hakkındaki görüşleri değildir. Kıdemli yapımcı Troy Leavitt, anti-sosyal bir adalet YouTuber’ıydı (yeni sekmede açılır), feminizmi eleştiren videolarının geçmişi vurgulandıktan sonra istifa etti. Sonra köle olmaktan zevk alan ev cinleriyle ilgili her şey var, dürüst olmak gerekirse, tüm bunlar ne hakkında?

OKU  Felaketle sonuçlanan hayatta kalma nişancı oyunu The Day Before, çıkıştan sadece bir ay sonra sunucularını kapatarak varoluştan çıkarılacak

Her iki paket de 24 Şubat’a kadar kullanılabilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.