Oyun Haberleri

Smogon, Pokemon Scarlet ve Violet Competitive’den Terastallization’ı Yasaklamayı Düşünüyor

pokemon-scarlet-violet-terastallization-smogon-competitive-vgc

Smogon, en popüler çevrimiçi dövüş topluluğu Pokemon Kızıl ve Menekşe, Terastallization’ı en popüler katmanı olan OverUsed’dan tamamen yasaklamayı düşünüyor. Rağmen Pokemon Kızıl ve MenekşeTerastallization mekaniği, daha çeşitli ekip oluşturma sağlar ve başka türlü yaşanmaz Pokemon’un parlamasına yardımcı olur, birçok oyuncu, sunduğu öngörülemezlik seviyesinin rekabetçi bir ortam için çok fazla olduğunu düşünür.


pokemon yeni mekaniklere yabancı değil, son nesiller oyunu taze tutma umuduyla Mega Evolution, Z-Moves ve Dynamax gibi güçlü tuhaflıklar sunuyor. Ana hat başlıklarında sunulan en son ekleme Pokemon Kızıl ve Menekşe, Terastallization, Pokemon’un türünü oyundaki 18 türden herhangi biri olabilen Tera türüne değiştirmesine izin verir. rağmen Pokemon Kızıl ve Menekşe Spor Salonu Liderleri Terastallization’ı etkisiz bir şekilde kullanır; mekanik, Pokemon’un Terastallizing yoluyla kafalarındaki eşleşmeleri geleneksel kontrollerine karşı çıkan bir türe dönüştürmesine izin verir – Skeledirge’in geleneksel yer ve karanlık tip tehditleri ortadan kaldırmak için saf bir peri tipine dönüşmesi gibi. Benzer şekilde, saldırgan Pokemon, geleneksel olarak onları duvarlayacak olan Pokemon’u kırmak için Terastalize edebilir.

İLİŞKİLİ: Bazı Pokemon Scarlet ve Violet Oyuncuları Penny ile İlgilenmiyor

Birçok ileri geri tartışmanın ardından Smogon, Terastallization’ın kaderini belirlemek için özellikle benzersiz bir oylama duyurdu. Smogon yaptığında pokemon Kararları kademelendirmek için, geleneksel olarak ‘Şüpheli Testi’ olarak bilinen şeyi kullanır ve oyuncular bu testte belirli gereksinimlere ulaşabilir. pokemon Hesaplaşma çevrimiçi merdiveni, kalifiye olmak için genellikle çok az kayıpla veya hiç kayıp olmadan yaklaşık otuz oyun kazanmanız gerekir ve bu nedenle yalnızca en güçlü rekabetçi Pokemon’un kullanılmasını gerektirir. Terastallization şüphelisi aynı oylama gerekliliklerini paylaşacak olsa da, katılımcılardan geleneksel “Yasakla/Yasaklama” sorgusu yerine iki soruyu yanıtlamaları istenecek.

OKU  Baldur's Gate 3 karakterinin Kool-Aid Man gibi dördüncü duvarı kırışını izleyin

İlk soru olan “Terastalization üzerinde katmanlama eylemi istiyor musunuz?” yeterince basittir, ancak ikinci soru “(sıralamalı) tercih ettiğiniz eylemler nelerdir?” Seçmenlerden daha sonra kişisel tercihleri, doğrudan yasaklama, ekip başına 1 Tera kullanıcısı ile sınırlama, ekip ön izlemesi sırasında tüm Tera türlerinin açıklanması ve Terastalizasyonun STAB türleri ile sınırlandırılması arasında seçim yapma zorunluluğu açısından dört olası katman eylemini sıralamaları istenecektir. bir tek. İlk soru, kademeli işlemden geçme lehine %60’lık bir çoğunluğa ulaşırsa, ikinci sorguya verilen yanıtlar sayılır. Bu sayımı takiben en çok oyu alan seçenek devreye alınacaktır. Pokemon Kızıl ve Menekşe Aşırı Kullanılmış merdiven – zaten birkaçını yasakladı Pokemon Kızıl ve Menekşe yaratıklar

Smogon’un ekibi, Terastallization gibi yeni ve yenilikçi bir mekaniği tamamen yasaklamak konusunda isteksiz olsa da, rekabet sahnesinde kolayca çözülemeyecek birkaç önemli denge sorunu ortaya çıkarıyor. Oylama formu, Terastallization’ı potansiyel olarak daha yönetilebilir hale getirmek için üç özel değişiklik içeriyor olsa da, onu tamamen yasaklayan nükleer seçeneğin nihai sonuç olma ihtimali yüksektir – gelecek bir gelecek olsa da Pokemon Kızıl ve Menekşe DLC her zaman hattın aşağısında bir yeniden teste yol açabilir.

Pokemon Kızıl ve Menekşe şu anda Nintendo Switch’te mevcut.

OKU  Ninjala Attack on Titan ile Geçiş Yapıyor

DAHA: Larry Neden En İyi Pokemon Scarlet ve Menekşe Spor Salonu Lideridir?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.