Oyun Haberleri

Destiny 2, fizik kurallarının ölümcül bir şekilde oyuncuları duvarlara çarpmasını durdurmak için cesur bir plan ortaya koyuyor

Strand abilities.

Yeni Strand yetenekleri, Destiny 2: Lightfall’da zorlu durumlardan kurtulmanıza yardımcı olacak. (İmaj kredisi: Bungie)

(yeni sekmede açılır)

Dürüst olmak gerekirse, Destiny 2’de sert bir yüzeye fırlatılıp atomize olduğum her sefer için bir dolarım olsaydı, muhtemelen Bungie’yi alacak kadar param olurdu. Ya da en azından patron tasarım departmanı. Serinin başlangıcından bu yana, Destiny patronlarla ve daha önemsiz düşmanlarla, merhaba Cabal Phalanx kalkanlarıyla dolup taştı ve bunlar sizi ay ışığıyla dolu bir Hellfire füzesi gibi odanın diğer ucuna fırlatabilir. Yanlış zamanda yapılan bir ayak, kaçınılmaz olarak ölümcül ölüme ve koruyucunun uzun süreli ağıt yakmasına yol açar:

“Arkadaşlar, ben fizik eğitimi aldım.”

Yakında, bu hayal kırıklığı artık olmayabilir. Her gün yeni bilgi yaylım ateşinin bir parçası olarak (bkz. röportaj (yeni sekmede açılır) geliştiricilerle), Bungie, 28 Şubat’ta bir sonraki genişleme başladığında fizikten kaynaklanan ölümlerin geçmişte kalması gerektiğini duyurdu.

“Lightfall’dan başlayarak, fizik çarpışma hasarı artık Muhafızlar için ölümcül olmayacak. Düşme hasarı, Lightfall başladığında hala ölümcül olacak, ancak bunu ayrıca Sezon ortası güncellemesinde ölümcül olmayan hale getirmeyi planlıyoruz. Fizik çarpışmalarından hala hasar alacaksınız. , ancak sizi doğrudan sıçratmak yerine genellikle 1 HP’de bırakacaktır.”

Boss’un tepinmesinin yanı sıra, bu değişikliğin bize kılıçlarda Eager Edge perk’i kullanarak kendi takım arkadaşlarını duvarlara çarpmanın komik olduğunu düşünen mizahtan yoksun budalalardan da bir miktar koruma sağlayacağını düşünüyorum. Hepsi hapiste biraz zaman geçirmeli.

Bu önemli yaşam kalitesi iyileştirmesinin yanı sıra, makalenin ana odak noktası, tümü artık Aspects and Fragments’ın modüler 3.0 sistemine taşınmış olan Light alt sınıflarına gelen yeniden çalışmalardır. Bungie, mevcut bir dizi parça üzerinde yeniden çalışmayı ve birkaç yeni parça eklemeyi planladığını söylüyor. Makalede tüm ince ayrıntılar var, ancak yeni parçaları vurgulayalım:

 • [Void] Bırakma Yankısı

  Bitirici son vuruşları, yakındaki düşmanların Uçucu hale gelmesine neden olan bir Hiçlik hasarı patlaması yaratır. Uçucu hedefleri yenmek, bir Hiçlik İhlali oluşturur.

 • [Void] Uyanıklık Yankısı

  Kalkanlarınız tükendiğinde bir hedefi yenmek size geçici bir Void Overshield kazandırır.

 • [Solar] Çözme Koru

  Güneş bombasının son darbeleri seni iyileştirir.

 • [Solar] Merhamet Közü

  Bir müttefiki dirilttiğinizde, siz ve yakınlardaki diğer müttefikler Restorasyon kazanırsınız. Bir Firesprite almak, Restorasyon sağlar.

 • [Arc] İçgüdü Kıvılcımı

  Kritik bir şekilde yaralandığında, yakındaki düşmanlardan hasar almak, Jolts’un hedeflediği hasar veren bir Ark enerjisi patlaması yayar.

 • [Arc] Acele Kıvılcımı

  Sprint yaparken esnekliği, toparlanmayı ve hareketliliği büyük ölçüde artırdınız.

Burada kesinlikle denemek istediğim bazı güçlü şeyler var. Özellikle, Güneş bombası öldürmelerinden Cure’u tetikleyebilmek, Warlock Starfire Protocol yapılarına bir ton beka kabiliyeti katmalıdır. Diğer elden geçirilen parçalar çoğunlukla, Lightfall’da bu sınıflara eklenen yeni yetenek yenileme toplayıcıları olan Solar Firesprites ve Void Breeches’i üretmenin yollarını içerir.

Ayrıca Disiplin, Zeka ve Güç istatistiklerinizden bekleme sürelerine gelen bir yeniden işleme dökümü de var. Bu, Hunter’ın sıyrılma yeteneklerinin Hotfix 6.3.0.5’te aldığı nerfin geri alınmasını da içeriyor.

Tüm gezici süperler, ben Eric Smith’in ima ettiği gelişmiş küre neslini alırken, bazı süperlere de dokunuluyor. Onunla konuştu (yeni sekmede açılır). Diğer öne çıkan özellikler arasında, PvE’de %25 hasar güçlendirmesi alan Daybreak ve bekleme süresinde azalma yer alıyor. Ayrıca artık daha kısa zamanlayıcılarda Spectral Blades ve Hammer of Sol bulunurken, Fists of Havoc PvE’de %20 hasar iyileştirmesi alıyor.

Yarın Bungie şüphesiz öğle tatilime başka bir bilgi bombası attığında görüşürüz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Duke Nukem Forever Restoration modu bu ay ilk dilimini çıkarıyor