Oyun Haberleri

3 yıllık çalışmanın ardından mod yapımcıları ilk Star Wars FPS’sini yeniden düzenlediler

3 yıllık çalışmanın ardından mod yapımcıları ilk Star Wars FPS'sini yeniden düzenlediler

İlk Star Wars FPS oyunu ve Jedi Knight serisinin öncülü olan Star Wars: Dark Forces sonunda ZDoom’u aldı (yeni sekmede açılır) tedavi. Geliştiriciler luciusDXL, winterheart ve gilorem560, Force Engine’in 1.0 sürümünü yayınladı (yeni sekmede açılır)Dark Forces’ın (ve yakında daha az bilinen kuzeni Outlaws’ın) modern kolaylıklarla ve yüksek çözünürlükte oynamanıza izin veren açık kaynaklı tersine mühendisliği.

1995’te piyasaya sürülen Dark Forces, kesinlikle birinci şahıs nişancı oyunlarının “Doom Clone” çağına ait. O kaygan, hızlı boomer shooter hareketine, harika bir silah seçimine ve yayılan, labirent benzeri seviyelere sahip, ancak sunumunda gerçekten yenilik yapıyor. Dark Forces, Star Wars’ın müziğini, ses efektlerini ve görünümünü güzelleştirirken, aynı zamanda Han Solo benzeri Kyle Katarn’ın İmparatorluk Kalıntısı ile savaştığı hakkında oldukça derinlemesine bir hikaye anlatıyor.

Bu günlerde, Dark Forces, Kyle’ın bir Jedi haline geldiğini ve bir oyunda şimdiye kadar yapılmış en iyi duygu veren ışın kılıcı savaşına girdiğini gören Jedi Knight serisindeki devam oyunlarının gölgesinde kalıyor. kanun kaçakları (yeni sekmede açılır), bu arada, Dark Forces’un orijinal Jedi Engine’ini yeniden kullanan, batı temalı bir Lucasarts FPS’sidir. Bu paylaşılan DNA, daha az sevgiyle hatırlanan Outlaws’ın, Force Engine ekibinin yalnızca biraz ekstra çabasıyla Dark Forces’ın peşine düşerek 21. yüzyıla geçmesine izin verecek.

Force Engine, 1.0 sürümünde, fare görünümü ve yüksek çözünürlük desteği gibi son derece özelleştirilebilir yaşam kalitesi özellikleriyle Dark Forces’ı sonuna kadar oynamanıza izin veriyor. Force Engine, orijinalin arkaik yazılım oluşturucusunun aksine artık GPU oluşturmayı da destekliyor ve geçmişteki ve gelecekteki kullanıcı yapımı kreasyonlar için bir mod yükleyiciye sahip. Force Engine ekibi, Outlaws’a tam desteğin projenin 2.0 güncellemesinde daha sonraki bir tarihte geleceğini belirtti.

Hem Force Engine’in kendisinin hem de modların kurulumu çok kolaydır. Başlamak için yine de Dark Forces’ın bir kopyasına ihtiyacınız olacak⁠—ücretsiz olarak mevcut değildir ve Bungie’s Marathon Aleph One⁠ ile olduğu gibi kaynak bağlantı noktasına dahil edilmiştir—ve Steam’de bulabilirsiniz (yeni sekmede açılır) veya GOG (yeni sekmede açılır) genellikle 6 ABD Doları (bu yazı yazıldığı sırada GOG’da 2 ABD Doları’na satılmaktadır!) Modu indirdikten sonra, Force Engine yürütülebilir dosyasını çalıştırmak, oyun için kurulum yolunuzu otomatik olarak algılayacaktır.

Herhangi bir kullanıcı yapımı haritayı veya ince ayarı Force Engine’in “Mods” dizinine bırakabilir ve Force Engine’in başlangıç ​​ekranındaki bir seçenekten hangilerinin yükleneceğini seçebilirsiniz. DF-21’den Between the Shadows: Fortress Quadrigon hayran görevini aldım (yeni sekmede açılır) Dark Forces modlarının deposu ve saniyeler içinde çalışır durumdaydı. GZDoom’da olduğu gibi (yeni sekmede açılır) veya Alef Bir (yeni sekmede açılır)Force Engine, eski bir klasiği daha rahat ve rahat bir şekilde oynamanıza izin vermenin yanı sıra, ücretsiz FPS seviyeleriyle dolu bir dünyanın kapılarını açar.

OKU  Baldur's Gate 3, 'lansman sürümünün gerçeklerini daha iyi yansıtmak için' sistem gereksinimlerini artırıyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Final Fantasy 16, Savaş, Hikaye ve Eikon Savaşları Hakkında Yeni Ayrıntıları Açıklıyor

Oyun Haberleri

En iyi RTX 4080 donanımından 200 $ daha ucuz ve bazen daha hızlı olan, AMD destekli bir oyun bilgisayarı

Oyun Haberleri

Diablo 4 Rogue Solos Ashava World Boss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir