Oyun Haberleri

Destiny 2’nin efsanevi silahlarından biri haftalarca %40 ekstra hasar veriyordu ve kimse fark etmedi

Destiny 2'nin efsanevi silahlarından biri haftalarca %40 ekstra hasar veriyordu ve kimse fark etmedi

Uzun Kol (üstte), vahşi batı temalı Tex Mechanica dökümhanesinden kaldıraçlı bir keşif tüfeğidir. (İmaj kredisi: Bungie)

Yani, bu garip bir şey. Bugünün Destiny 2’sinin alt kısmına yakın bir yere gizlenmiş silah değişiklikleri önizlemesi izci tüfekleri hakkında bir nottur. Şöyle yazıyor: “Long Arm, Exotics için reşit olmayanlara karşı yanlışlıkla hasar bonusu alıyordu, bu yüzden bu sorunu ele aldık.” Destiny 2 hasar değerlerinin inceliklerine aşina olmadığınız sürece kulağa büyük bir anlaşma gibi gelmiyor, ancak sonuç olarak Long Arm, oyundaki tüm rütbe ve dosya düşmanlarına karşı %40 ücretsiz bonus alıyordu. küçük çetelerin bile kalın sağlık çubuklarına sahip olduğu zorlu etkinliklerde kolay bir meta seçimi yaptı.

[Update: I asked Bungie how long the bug has been in place, and they told me it’s been there since the start of Season 19, which means December 9 when the gun became available as part of the Spire of the Watcher loot table. I guess we really should have been using it all this time!)

What’s astonishing to me, as a player who consumes an enormous amount of Destiny 2 stuff on YouTube and reads the subreddit daily, is that as far as I can tell nobody outside of Bungie noticed. I haven’t seen it crack the list of most-used PvE weapons once this season. Partly I think that’s down to the fact that arc weapons haven’t been a top pick this season because the damage ‘surges’ in higher-end activities have focused on Solar, Void and Strand. Also, Scout rifles have the ‘Unstoppable’ breaker effect this season, meaning you can use them to stun the corresponding champion type, but the suspend Strand effect is so strong that many players haven’t bothered using scouts that much, especially arc ones. 

Anyway, given that this balance patch will go live when Season of the Deep launches on May 23, you still have a few days to enjoy Long Arm in its fairly wildly overpowered state. The rest of the blog post focuses on a suite of changes coming to exotic weapons, plus a few quality-of-life changes, such as the addition of a full-auto melee setting. You will also now be able to rotate the weapon models on the inventory screen. And if you’re wondering who cares about that, the answer is very much me.

Bungie ayrıca, bir dizi silahın nişangâhlarını değiştirmeye yönelik kapsamlı çalışmayı da detaylandırdı. Buradaki hedefler, genel okunabilirliği artırmanın ve özellikle egzotik şeyler söz konusu olduğunda silahın durumu hakkında bilgi eklemenin bir karışımıdır – örneğin, bir yeteneğin mevcut olduğunu belirtmek veya o anda yüklü olan özel mermilerin sayısını göstermek. Diğer amacın, her an aktif olabilen buff ve debuff’ların ağırlığı altında mücadele eden ekranın sol tarafını temizlemeye yardımcı olmak olduğundan şüpheleniyorum.

Uzun Kollu keşif tüfeği

(İmaj kredisi: Bungie)

Egzotik silahlardan bahsetmişken, önümüzdeki hafta bir ton ince ayar geliyor ve bunların bazıları kulağa çok hoş geliyor. Özellikle biri, Sweet Business’ı (birincil yuvada bir mini tabanca) Actium War Rig (ateşlenirken otomatik tüfekleri ve LFG’leri yeniden dolduran bir göğüs parçası) ile birleştirmeyi seven niş oyuncu alt grubunu memnun edecektir. Bu, Rambos özentisi için bir mem oyun tarzı, ancak aynı teçhizatla altı titanla sıraya girerseniz, Crucible’da karşılaşmanın da inanılmaz derecede can sıkıcı olduğunu itiraf edeceğim. Her neyse, önümüzdeki haftadan itibaren o silah her 20 mermide bir patlayıcı atışı yapacak ve bu da ekstra hasar verecek ve rakipleri korkutacak. Öyleyse beni boşver, sanırım.

OKU  Superfan, Minecraft'ta Destiny 2'nin birkaç tam işlevli dilimini yeniden inşa ediyor; çalışan iki Strike göreviyle tamamlandı

İşte bazı egzotik silah değişiklikleri Yapmak görünüşü gibi:

  • Yarının Gözleri: Deep Stone Crypt baskınındaki roketatar, aynı anda dört veya daha fazla düşmanı öldürdüğünüzde artık bir roket iade edecek. Bu çok güçlü olabilir.
  • Tommy’nin Kibrit Kutusu: Güneş otomatik tüfeği, egzotik katalizör yarıklandığında yığınlar halinde Scorch hasarı uygulayacaktır.
  • Kötü Juju: Süper-üreten darbeli tüfek, yanlışlıkla otomatik tüfek olarak kodlanmış olan geri tepmesini daha kararlı olacak şekilde düzeltiyor.
  • Kalp gölgesi: Boşluk kılıcı artık sadece ağır saldırılar yerine ‘karanlıkta atış’ avantajı aktifken herhangi bir hasara karşı zayıflatma debuff’ını tetikleyecek.
  • Mantikor: SMG havada süzülürken daha fazla hasar direnci ve manevra kabiliyeti kazanır, ayrıca havadayken düşmanları öldürürken şarjörü kısmen yeniden doldurur.

Gönderi, agresif SMG’ler için bir hasar nerfi (artı özellikle The Immortal için bir menzil) ve onları geri çekmeye yeteceğinden emin olmadığım keskin nişancı tüfekleri için hafif bir güçlendirme dahil olmak üzere efsanevi silah arketiplerinde bazı daha geniş değişiklikler içeriyor. PvE yaşayabilirliğine. Ayrıca Bungie’nin The Last Wish baskınından gelen Tyranny of Heaven yayına bir buff yapmaktan bahsettiğini de biraz ilgiyle not ediyorum. Bu, silahları için güncellenmiş bir avantaj havuzuna ulaşmak için bir sonraki baskın olabileceğine dair açık bir ipucu gibi görünüyor, aksi halde neden zahmet edesiniz?

Geçen hafta aynı yamada gelen egzotik zırh değişikliklerinin dökümü ve Strand alt sınıfları için üç yeni özellik ile birlikte, önümüzdeki Salı Derin Sezon düştüğünde denenecek birçok yeni yapı olacak. Buna ek olarak, sadece bir aptal aynı gün eyalet dışına çok önemli bir iş gezisi için rezervasyon yaptırır. Sanırım o salak bir dizüstü bilgisayarda oynayacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  K-pop tarafından desteklenen bir Aramızda benzeri, Aramızda'nın eşzamanlı oyuncu rekorunu kırdı