Oyun Haberleri

Diablo 4’e bugün büyük bir sorunu çözmek için bir düzeltme gelecek: En zor zindanı çok zor

Diablo 4 Exquisite Blood - Player in Seasonal armor

Bu haftanın başlarında Blizzard, Diablo 4’ün en mazoşist oyuncuları için işkence rafının eşdeğerini piyasaya sürdü.Zir Mezbahası (bunu on kere gerçekten hızlı bir şekilde söylemeyi deneyin). Bu, en zorlu oyuncular için tasarlanmış bir oyun sonu etkinliği olması anlamına geliyor; “aslında bitirmemeniz gereken” bir görev. Maalesef çıkışta birkaç hız tümseğine çarptı.

Öncelikle, bir hata yanlışlıkla oyundaki herkesi zayıflattı. Oyunun maksimum seviye ilerleme sistemi Paragon Board, yanlışlıkla oyuncuların Gliflerini 15’ten 14’e itti ve bu Glifler, ‘haber spikerinin yanlışlıkla bir lego heykelini yok etmesi’ videolarından biri gibi dikkatle oluşturulmuş yapıları parçaladı.

Bu sorun hızla düzeltildi ancak başka bir sorun daha var; süper sert zindan biraz fazla zor. Dün bir Blizzard gönderisinde açıklandığı gibi, “Oyuncuların, daha önce Seviye 100 Kabus Zindanlarını tamamlayabilenler için zorluk rampasının ilk kademede bile oldukça aşırı olduğunu belirttiklerini gördük. Bu değişiklikler oyunculara deneyimleme için daha fazla fırsat sağlayacak. daha önceki aşamalarda yer alır ve onlar ilerledikçe büyür.”

PC Gamer’dan Tyler Colp ve Sean Martin bunu deniyorlar ve Tyler’a göre bu “oyundaki her şeyden çok daha zor”. Oyunun takip edilip edilmediğini görmek için oyunun alt dizinine girdim ve franzpuntoit kullanıcısının izniyle bu videonun oyunu her şeyden daha iyi gösterdiğini düşünüyorum.

r/diablo4’ten Zir Mezbaham

Bu, tecrübesiz olanlar için göz açıp kapayıncaya kadar kaçırılan bir an olsa da, bir yorumcu franzpuntoit’in “tüm oyundaki en sert patlamalardan birinde” bulunduğunu belirtti ve omuzlarını silkerek “noob virüsünün Damarlarımda”. Hepimizin arzulayabileceği bir zen seviyesi.

Yine de sağlıklarının bu kadar çabuk silinmesiyle, Zir’in çılgın yolculuğunun sonraki seviyelerinin ne kadar dehşet verici olabileceğini ancak hayal edebiliyorum, özellikle de büyük düşman sürüleriyle karşı karşıya olduğunuzda. Bu kadar zararsız bir animasyona sahip bir şey sizi Thanos gibi belli bir eldivene sahip sakatatlara dönüştürebiliyorsa, işler biraz abartılı olabilir.

OKU  Derinden garip Alice videosu temelde EA'ya oyunu finanse etmesi için yalvarıyor

10. seviye ve sonrası aynı kalacak olsa da, aşağıdakiler biraz daha yumuşak olacak ve oyuncuların yüzleri parçalanmadan önce zindanın tadını çıkarabilmelerine olanak tanıyacak. Ayrıca Blizzard, Abattoir’ın tüm seviyelerinde “%20’lik çok büyük bir hasar azaltımı uygulayacak” Zir’in.”

Bu ağır bir inek. Yine de, eğer 100. seviye Kabus zindanlarını mutlu bir şekilde geçen oyuncular ikiye bölünürse, frenleri biraz pompalamanın en iyisi olacağını düşünüyorum. Oyunun sonu var ve sonra ‘oyunun sonu’ var.

Topluluğun geri bildirimleri aynı zamanda Mezbahaya girmek için gerekli olan ve yalnızca bir koşuyu başarıyla tamamladığınızda geri kazanabileceğiniz Mühürlerin yüksek maliyetine de odaklandı. Ayrıca, Kan Gözyaşları adı verilen (kuşkusuz inanılmaz derecede güçlü) yeni bir Glifin ötesinde, oyun sonu ödüllerinde de bir eksiklik vardı.

Bununla birlikte, oyuncular onu 50’ye çıkarmak için 300 saatlik bir çalışma gerektiğini anladığında (bu noktada Paragon tahtanızdaki etki yarıçapı genişler ve gücü önemli ölçüde artırır), özel içerik oluşturucular bile bunun iyi bir kullanım olup olmadığını sorguladılar. onların zamanı. Sonuç olarak Blizzard, her temizlemenin sağladığı XP’yi artırıyor:

“Abattoir of Zir’in daha yüksek seviyelerinde ilerledikçe glif deneyimi ödüllerini, Seviye 2’den başlayarak önemli ölçüde daha fazla olacak şekilde ayarlayacağız. Bu, oyunculardan, bu işlemin ne kadar süreceği konusunda gördüğümüz geri bildirimlere yardımcı olacaktır. Kan Gözyaşları gliflerinizin seviyesini yükseltin ve aynı zamanda seviye yükseltmek isteyebileceğiniz diğer Gliflerden de yararlanın.”

PC Gamer’dan Tim Clark’ın bana söylediği gibi Abattoir of Zir, Diablo 4 için bir nevi deney niteliğinde. İkinci sezonun ortasında eklendi ve açıkça yeni tür oyun sonu içeriği için bir test ortamı oluşturuyor. Kenarların acımasızca sert olması çok da şaşırtıcı değil, ama en azından Blizzard’ın hem değişikliklere hem de geri bildirime açık olduğu görülüyor.

OKU  Factorio'nun dev Uzay Çağı genişlemesi 2024'te geliyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.