Oyun Haberleri

Meta Quest kulaklıkları için yerel Steam Link desteği, VR oyuncularının hayatını kolaylaştırmayı vaat ediyor

Steam Link software screen connecting to Meta Quest 3 VR headset

Kaç Steam kullanıcısının VR gözlüğü var? Mevcut Donanım ve Yazılım anketine göre yalnızca %1,23: Bu, herkesi kapsamıyor ancak geniş bir resim çizmek için yeterli bir örnek. Bu sayının içinde Meta Quest 2 açık ara en popüler donanımdır ve toplamın yaklaşık %40’ını oluşturur. Bu birimlerin sahipleri, Quest 3 ve Quest Pro donanımlarına sahip olanlarla birlikte bugün iyi haberler aldılar; Valve, Steam Link’in artık üç kulaklıkta da mevcut olduğunu duyurdu.

Bunun anlamı basitçe, harici yazılımlarla uğraşmanıza gerek kalmadan VR oyunlarını Steam kitaplığınızdan Quest 2, 3 veya Pro VR kulaklığınıza kablosuz olarak aktarmak için artık Steam Link’i kullanabileceğinizdir. SteamVR oyunlarına Oculus Air Link veya Sanal Masaüstü aracılığıyla erişmek zaten mümkündü, ancak beklenti (veya en azından umut), yerel Steam Link yazılımı lehine aracının ortadan kaldırılmasının süreci basitleştireceği ve performansı artıracağı yönünde.

Uyumlu VR ekipmanının yanı sıra, bilgisayarınıza kablolu bağlantıya sahip, Windows 10 veya daha yeni bir sürümü olan ve Steam ve SteamVR’nin yüklü olduğu 5 GHz Wi-Fi yönlendiriciye ihtiyacınız olacak. Bu elinize geçtiğinde, oldukça basit görünüyor: Kulaklığı Wi-Fi ağına bağlayın, Steam Link uygulamasını Meta Mağazasından indirin (ücretsizdir) ve ardından uygulamadaki bağlantı kurulum talimatlarını izleyin.

Steam’deki duyuruya verilen ilk tepkilere göre, bazı kişiler umulan iyileştirmeleri görürken bazıları görmedi: Bunun Steam Link’te bir performans sorunu mu yoksa bireysel ayarlarla ilgili sorunlar mı olduğu henüz bilinmiyor, ancak genel olarak ilk yanıt yerel Steam Link uygulamasına geçiş oldukça olumlu.

Bazı VR kullanıcıları, belirli bir hayal kırıklığıyla birlikte, Quest kulaklıkları için yerel bir Steam Link uygulamasının piyasaya sürülmesinin, Valve’ın yakın zamanda kendi VR donanımını çıkarmayı planlamadığı anlamına geldiğini, Meta’nın ise bu konuda zemin vermeye istekli olabileceğini teorileştirdi. VR yazılımı.

Resetera kullanıcısı Gothi, “Meta’nın odak noktası şu anda çok açık bir şekilde bağımsız VR üzerinde ancak 128GB Quest 3’ü PC VR kulaklığı arayanlar için iyi bir ürün olarak konumlandırdı” diye yazdı. “Valve, donanım konusunda herhangi bir risk almaya gerek kalmadan en popüler VR başlığını desteklemekten ve mağazasını PC VR’nin yeri olarak sağlamlaştırmaktan çok mutlu olmalı. Meta’nın tahmini BoM’unu biliyoruz. [bill of materials] Quest 3 için donanım tarafında çok fazla para kazanmadıkları anlamına geliyor ki bu da Valve’ın kenardan izlemekten mutluluk duyacağı bir oyundur.”

OKU  Between the Sleep and Mosaic'in yapımcısı, süper sevimli hayvanlar için yemek kamyonu sürmeyle ilgili yeni bir oyun sunuyor.

Yeni Steam Link seçeneğini test etmek için iyi bir fırsat çok yakında: “İndirimler, demolar ve daha fazlasının” yer aldığı bir sonraki Steam VR Festivali 4 Aralık’ta başlayacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.