Oyun Haberleri

Discord sesli sohbet PlayStation 5’e geliyor

Discord sesli sohbet PlayStation 5'e geliyor

PC oyuncuları için fiili standart sesli sohbet yazılımı Discord, sonunda PlayStation 5 konsollarına geliyor (yeni sekmede açılır). Yazılım şu anda PS5 beta katılımcıları tarafından kullanılabilir ve bu yıl içinde tüm PS5 sahiplerine sunulacaktır.

PlayStation entegrasyonu aslında bir yıldan daha uzun bir süre önce, Discord’un PlayStation kullanıcılarının hesaplarını bağlamasını sağlayan bir seçenek eklemesiyle başladı. (yeni sekmede açılır), böylece PS4 ve PS5 oyun aktiviteleri Discord profillerinde gösterilebilir. Bu sonraki doğal adımdır.

Betaya davet edilen kullanıcıların PlayStation Network ve Discord hesaplarını bağlaması gerekecek; bunu daha önce yapmış olsanız bile, gerekli yeni izinleri vermek için tekrar yapmanız gerekecek. Bunu yaptıktan sonra Discord’a girin: Mobilde yeni bir “PlayStation’da Katıl” düğmesi aramak isteyeceksiniz, PC’de ise “her birinin yanında bir tür telefon ve oyun kumandası gibi görünen” yeni bir düğme görmelisiniz. diğer.”

Bana kalırsa bu korkunç bir tanımlama. Neyse ki, kaçırmamanız için parlak sarı bir daire eklediğim bir resmimiz var:

(İmaj kredisi: Uyuşmazlık)

Bu düğmeyi ezin ve size sesli sohbetinizi nereye aktarmak istediğiniz sorulacaktır. PlayStation’ı seçin ve bitirdiniz. Tüm olağan Discord sesli sohbet kontrolleri parmaklarınızın ucunda olacak.

Geçen yıl PlayStation hesap entegrasyonunun Discord’a geldiğinde, PC oyuncularını doğrudan etkilemese de birden fazla platformda oyun oynayan herkes için gerçek bir yaşam kalitesi iyileştirmesi olduğunu söylemiştik – ki bugünlerde çoğumuz öyleyiz. Platformlar arası oynamanın giderek daha yaygın hale gelmesiyle birlikte, platformlar arası sohbet yalnızca bir anlam ifade ediyor ve hepiniz aynı oyunu aynı anda oynamasanız bile, hangi sistem olursa olsun çevrimiçi arkadaşlarınıza ayak uydurabilmek güzel. oynuyorlar.

Discord sesli sohbetin PlayStation 5’te tam olarak kullanıma sunulacağı bir tarih açıklanmadı, ancak hiçbir şeyin yolunda gitmediğini varsayarsak, bunun oldukça yakında olacağını tahmin ediyorum. Beta sürümündeyseniz ve sorun yaşarsanız, Discord destek sitesinden ayrıntılı talimatlar ve sorun giderme yardımı alabilirsiniz. (yeni sekmede açılır).

OKU  Diablo 4'ün dünyanın ilk 100. seviyesi yarışında bir galibi var ve bir gün sonra Hardcore düşüyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.