Oyun Haberleri

Dragon Age gazisi, Starfield’ın sadece dört romantik NPC’ye sahip olmasının “iyi bir şey” olduğunu söylüyor

A still from a Starfield trailer where a companion NPC - a cowboy - lovingly confesses his affection to the main protagonist.

Starfield’ın keşfedilecek 1.000’den fazla gezegeni olacak, ancak romantizm için sadece dört ruh olacak. harvey kayıt edilmiş geçen hafta Todd Howard’ın yalnızca dört ana Constellation yoldaşının – temelde Starfield’da muhtemelen sizinle birlikte savaşacak ama daha da önemlisi fazla ganimetinizi taşıyacak olan isteğe bağlı yardımcılar – romantik olacağını açıklamasının ardından bu eğlenceli tutarsızlık.

Bu, Baldur’s Gate 3’ün yanında son derece uzun çalışma süresi, “niceliğe karşı nitelik” hakkında başka bir söylem turunu tetikledi. Bu tartışmaya katılmaya hak kazanan isimlerden biri, Dragon Age ve Baldur’s Gate serilerinin yanı sıra Knights of the Old Republic üzerinde çalışmış eski bir BioWare anlatı tasarımcısı olan David Gaider. Örneğin, Dragon Age’in ne kadar romantizm ağırlıklı olduğu ve dizinin bağlarının ne kadar sevgiyle hatırlandığı göz önüne alındığında, özellikle saygın.

Gaider, “Bunun iyi bir şey olduğunu söyleyebilirim” dedi. tweet attı, dört aşk seçeneğine atıfta bulunarak, “ve umarım en azından anlatı tarafında, ‘nicelikten çok nitelik’ zihniyetinden bahseder.” cevap veriyordu kendi tweetimiz1000 gezegenin tamamını dört romantizm kontrastıyla işaret etti.

Devam etti: “Anlamlı bir aşk dizisi, bir yapay zekanın yaratabileceğini hayal ettiğiniz türden bir şey değilse … bu durumda, ew.”

Yapay zeka destekli romantizm, insanlığın genel iştahına rağmen, muhtemelen birçok oyuncunun istediği şey değildir. sürü ziyade fazla değil. Ayrıca gerçek evrenimizde birden fazla trilyon gezegen olduğu ve yine de Dünya’da pek çok yalnız ruh olduğu gibi küçük bir gerçek var. Bu açıdan bakıldığında, belki Howard ve arkadaşları… cömert davranıyorlar?

Başka bir Twitter kullanıcısı, Bethesda’nın “sonsuz, yazar tarafından yazılmış içerik” vaat ettiğini iddia ettiğinde, Gaider diplomatik tavrını sürdürdü. “Benim izlenimim, her iki cephede de kalite vaat ederek bahislerini koruyorlar… ama evet, oyunlarını oynayan herkes muhtemelen ne bekleyeceğini biliyor. Yine, hangi cepheleri zorladıklarını görmemiz gerekecek. Devam edebilecekleri fikir Tümü cepheler… riskli.”

OKU  Microsoft, Activision Blizzard Anlaşması Üzerinden AB'ye Uzlaşma Sunuyor

Starfield 6 Eylül’de çıkıyor, yani harcamanız gerekecek en azından Bethesda’nın oyunu açılmadan önce günde iki buçuk saat Baldur’s Gate 3’ü 3 Ağustos çıkış tarihinden itibaren oynayarak bitirmek istiyorsanız—yalnızca kritik yol!—. Aslında görünen…. yapılabilir mi?


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.