Oyun Haberleri

Duolingo’yu hızlı çalıştırabildiğiniz ve birisinin tüm kursu 24 saat içinde tamamladığı ortaya çıktı

Duolingo'yu hızlı çalıştırabildiğiniz ve birisinin tüm kursu 24 saat içinde tamamladığı ortaya çıktı

Hızlı koşunun yalnızca video oyunlarıyla sınırlı olduğu günler çoktan geride kaldı. Bugünlerde hızlı koşu alanında her şeyi oyunlaştırabilirsiniz: Vikipedi, Google Haritalar ve hatta Duolingo gibi oyunlaştırılmış dil öğrenme uygulamaları, tüm İspanyolca kursunu 24 saat içinde tamamlamayı başaran bir kişi tarafından kanıtlanmıştır. İyi sıralama.

YouTube’da JoZapinski olarak da bilinen Reddit kullanıcısı quilqon, Duolingo’nun 205 ünitelik İspanyolca kursunun tamamını olabildiğince hızlı tamamlama girişimini yayınladı. Reddit gönderisinde “Zaten İspanyolca konuşuyorum bu yüzden amacım her şeyi hızlandırmak olduğu için bunu yaptım” dedi ve tamamlamanın yalnızca 12-14 saat süreceğini düşündüğünü belirtti. durum böyle değildi.

“Sonunda son derece zor oldu ve ne kadar süreceğini büyük ölçüde hafife aldım. Her seviyenin kendisi, sonraki seviyelerde bile o kadar zor değildi, ancak Duolingo, tercüme etme şekliniz konusunda çok seçici ve bazı şeyleri yanlış anlamak çok kolay.” Çok bilgili konuşmacıların bile Duolingo’nun baykuşuyla ve onun seçici dilbilgisi seçimleriyle mücadele etmekte zorlanması ilginç ve uygulamanın çeşitli kurslarını anadili olarak konuşanlardan böyle bir şikayeti ilk kez duymuyorum.

Yayının tamamı YouTube’a yüklendi ve orta bölümü sitenin 12 saatlik sınırına sığacak şekilde hızlandırıldı. Yukarıda bahsedilen seçicilik ve bazı soruların yanlış okunması gibi yol boyunca birkaç tökezleme var, ancak süreç çoğunlukla nispeten sorunsuz ilerliyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bazı sorularda kelimeleri manuel olarak seçmek zorunda kalmak birçok yavaşlamaya neden olurken, yanıtları manuel olarak yazabilmek quilqon’un birimler arasında uçtuğunu gördü.

Ne yazık ki, Quilqon bitiş çizgisine ulaştığında işler çözülmüş gibi görünüyordu. Önce diğer tüm alt bölümleri tamamlamadan son üniteyi tamamlayamadı ve o zaman bile işleri toparlamak için Duolingo’nun enerji para birimi olan kalpleri satın almak zorunda kaldı. Bu, speedrunner’ın bardağı taşıran son damlası gibi görünüyordu; videoda “Bu uygulamada 24 saat boyunca kursun %99,99’u tamamlandı. Tamamlanmış sayıyorum.” yazıyordu. Yani o bunu yapmadığı halde epeyce %100’e ulaşıldığında bu şimdiye kadar yapılan en büyük Duolingo hızlı koşu girişimi gibi görünüyor.

Pek çok insanın Duolingo’nun birçok kursunun ilk ünitesini hızlı çalıştırdığını, bazılarının buna bir tür rulet gibi davrandığını, rastgele bir dil verildiğini ve başlangıç ​​ünitesini olabildiğince hızlı bir şekilde tamamlamaya çalıştıklarını keşfettiğimde şaşırdım. Akıcı bir konuşmacı olarak bile her şeyi yapmak, kendim üstlenmek istemeyeceğim zihinsel olarak yorucu bir görev olurdu. Belki başka biri bunu deneyebilir ve Quilqon’un 24 saatlik zaferinden daha iyisini yapıp yapamayacağını görebilir.

OKU  Baldur's Gate 3 mod yapımcıları, Sword Coast'ta bir MMO gibi koşmanıza izin veren WASD kontrolleri ekledi

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.