Oyun Haberleri

Dying Light stüdyosu, duyurduktan sadece 7 yıl sonra bir ‘egzotik açık dünya’ fantezi RPG’si üzerinde çalıştığını hatırlıyor

A man hangs off a huge tree branch and gazes over a fantasy vista. A moon broken into several parts hangs in the sky.

Hey, Techland’ın yeni bir fantastik RPG üzerinde nasıl çalıştığını hatırlıyor musun? HAYIR? Ben de değil! Muhtemelen tam anlamıyla yedi yıl önce duyurulduğu için (yeni sekmede açılır) Dying Light 2 ile aynı zamanda (yeni sekmede açılır), hem izleyicilerden hem de Techland’dan çok daha fazla ilgi gördü. Ama sanırım şirket, son on yıldır fırında olan oyuna odaklanmaya hazır.

Dün yayınlanan bir tweet’te Techland bize bu RPG’nin ne halt olacağına dair birkaç değerli bilgi kırıntısı verdi. Sizinle aynı seviyeye geleceğim millet, fazla bir şey değil ama en azından Techland’ın “egzotik bir açık dünyada” geçen “hikaye odaklı” bir oyun hedeflediğini biliyoruz. gönderinin yanında paylaşılan bir sanat eseri.

Daha fazla gör

Böylece Techland’in doğru yolda olduğunu öğrendik çünkü açıkça içselleştirildi Shenanigansen’in iyi bir dünya inşa etmenin ilk kuralı (yeni sekmede açılır): ayı mahvetmek. The Elder Scrolls için harikalar yarattı (inanılmaz derecede havalı gizli bir üçüncü aya sahip) (yeni sekmede açılır) ölü tanrı Lorkhaj’ın cesedi olduğu söyleniyor), bu yüzden Techland’ın konsept sanatının gökyüzünde kalan parçalanmış gezegenimsi görüntüsünün o stüdyo için de iyi işler yapacağını ancak hayal edebiliyorum.

Tweet, isimsiz oyunun “Techland’ın bildiği oyunun en iyi yönlerini” birleştireceğini ve iyileştireceğini söylüyor. Bana göre, Dying Light kalıbında çevik, birinci şahıs bir macera bekleyebiliriz gibi geliyor – özellikle görüntüde ağaçta parkur yapan küçük bir adamı açıkça görebildiğimiz için – ama bunun sadece benim spekülasyonum olduğunu vurguluyorum. Techland CEO’su 2022’nin ortalarında şunları söyledi: (yeni sekmede açılır) tweet’in ifadesiyle tam olarak uyuşmayan “son birkaç yıldır yaptığımızdan çok farklı olan yepyeni bir IP” yapıyordu.

Techland, 2016’da duyurulmadan önce bu oyun üzerinde bir yıldır çalışıyordu, bu yüzden ne halt olacağını anlamak için çok zamanı oldu. Duyuru etrafında, hem kooperatif hem de tek oyunculu oyun oynamayı umduğunu söyledi. Ancak o zamandan beri çok zaman geçti: projenin birkaç kez radikal bir revizyondan geçmesi için fazlasıyla yeterli. Techland daha fazlasını ne zaman duyacağımızı söylemedi, bu yüzden 2030’da burada buluşalım.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  TinyBuild bağımsız yayıncı Versus Evil'i kapattı, tüm personel işten çıkarıldı