Oyun Haberleri

90’ların gerçeküstü, önceden oluşturulmuş korku oyunlarından ilham alan videoları patladıktan sonra, bu TikTok yıldızı, gerçeküstü, önceden oluşturulmuş gerçek bir korku oyunu yapıyor

90'ların gerçeküstü, önceden oluşturulmuş korku oyunlarından ilham alan videoları patladıktan sonra, bu TikTok yıldızı, gerçeküstü, önceden oluşturulmuş gerçek bir korku oyunu yapıyor

Değilim ve umarım hiçbir zaman “TikTok tarzı bir adam” olarak tanımlanmam, ancak içerik oluşturucu Molly Moonn’un videoları tüm dikey odaklı kısa video anlaşmasında gördüğüm en iyi şeylerden biri. Bu gerçeküstü, korku dolu videolar, gerçek fotoğraflardan elde edilen önceden oluşturulmuş grafiklerle, Myst aracılığıyla kısa küçük banliyö korku hikayeleriyle 90’ların işaretle ve tıkla maceraları olarak sunuluyor.

Bunlarla ilgili yorumlara baktığınızda pek çok “kahretsin, keşke bu oyunu oynayabilseydim” ifadesini göreceksiniz ve artık nihayet oynayabiliriz! Alpha Beta Gamer tarafından bildirildiği üzere Molly Moonn ve işbirlikçileri Airdorf (Faith: The Unholy Trinity), Torple Dook (Hand of Doom) ve Jesse Cox (Monster Prom) yakında çıkacak olan korku işaretle ve tıkla maceraları Excuse için ücretsiz bir demo hazırladılar. Ben efendim.

Sonuçta bir ton vaat var. Kayıp kardeşinizi ararken, Molly Moonn’un canlandırdığı tedirgin edici genç bir kadını takip ederek bu çorak, kısır banliyö evine gidiyorsunuz. Orijinal Myst gibi kontrol eder, sahne sahne hareket etmenizi, nesnelere tıklamanızı ve gizemli sunucunuzun talimatlarını takip etmenizi sağlar.

Oyun, orijinal videoların mide bulandırıcı, belli belirsiz nostaljik ama yanlış hissini pekiştiriyor. Moonn konuşana ya da demodaki “ah kahretsin” kısmına ulaşana ve arka planda korkunç bir vızıltı sesi duyana kadar tamamen sessizdir ve her şey banliyöde bir evde yalnız olmanın kötü hislerini taşır (ama siz ‘ yalnız değiliz).

Kasıtlı olarak kalın arayüzle gerilimi arttırılan bir kovalamaca sahnesi bile var ve takipçinizin tırnak yemeyi geri çevirmesini umarak bir dolaba Amnezi tarzı saklanmayı taklit ediyor. Demoyla ilgili bir sıkıntım var ve bunu söylediğime inanamıyorum: Keşke içindeki atlama korkuları daha rahatsız edici olsaydı, “korkunç görüntüler” kadranının birkaç kademe daha açılmasına ihtiyacım vardı.

Moonn’un orijinal videolarında bazı şeyler var tuhaf bok onların içinde. Bitmiş oyunda bazı ucube tepegöz büyükannelerin veya rendercore saat adamlarının Korkak Köpeği Cesaret Et’ten sökülüp alındığını görmek isterim. Benim için bu kaşıntıyı çizen garip bir yaratığı feda ettiğiniz oldukça boğumlu bir kısım var, ancak buradaki ölüm sahnelerinin beni henüz yeterince korkuttuğunu düşünmüyorum.

OKU  Uzaylı balinalarla ilgili bu harika görsel romanın tamamen ücretsiz olması adil görünmüyor

Yine de, oynanması gereken bir denge olduğunu anlıyorum; oyunun deneme yanılma doğasıyla (etkili bir şekilde kendi macera kitabınızı seçmek anlamına gelir), Five Nights at Freddy’nin korku akorları yorucu olabiliyor. Durum ne olursa olsun, bu sadece oyunun tamamının bir tadı, dolayısıyla ekibin duyularıma saldırmak için daha rahatsız edici görüntüler eklemesi için bolca zaman var. Affedersiniz efendim, itch.io’da kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.