Oyun Haberleri

EVO 2023 serisinde Street Fighter 6 ve bir dövüş oyunu klasiğinin sürpriz duyurusu yer alıyor

Street Fighter 6 artwork of Ryu with a beard and red headband

EVO 2023’e altı aydan az bir süre kaldı ve artık hangi oyunların oynanacağını biliyoruz. (yeni sekmede açılır) büyük dövüş oyunu turnuvasında yer alacak. Bu yıl da, tahta genelinde daha büyük ödül havuzları ve geleneksel parantez biçiminde küçük bir ayarlama gibi birkaç değişiklik var.

Bu yıl, çoğu şaşırtıcı olmayan ana dayanak olmak üzere toplam sekiz oyun oynanacak. Street Fighter 6, EVO çıkışını yaparken, Tekken 7 yedinci kez turnuvada yer alacak. Guilty Gear Strive, Melty Blood: Type Lumina ve King of Fighters 15 ikinci kez geri dönüyor ve Mortal Kombat 11 üçüncü kez karşımıza çıkacak. Dragon Ball Fighterz da orada olacak ve EVO’da dördüncü kez sahneye çıkacak.

Bununla birlikte, şaşırtıcı bir ek, Ultimate Marvel vs Capcom 3’ün “ilk EVO Gerileme turnuvası” olarak geri dönüşüdür. Oyun en son 2018’de bir yan turnuva olarak göründü ancak 2017’den beri ana turnuva özelliği olmadı. EVO’daki yedinci görünümü olacak ve dönüşü bir ton hayranlar (yeni sekmede açılır) Ve profesyoneller (yeni sekmede açılır) aynı şekilde anlaşılır bir şekilde abartıldı. Ultimate Marvel vs Capcom 4, kimse var mı?

Şahsen, Tekken 7’nin Tekken 8 gelmeden önce potansiyel olarak EVO’da son heyecanını yaşayacağını görmekten heyecan duyuyorum ve bu muhtemelen Haziran çıkış tarihinden sonra Street Fighter 6’nın yer alacağı ilk büyük turnuvalardan biri. 2D dövüşçülerle hiçbir zaman büyük ölçüde jelleşmedim, ancak Capcom’un yaklaşan dövüşçüsünün ne kadar şık göründüğünü inkar etmek zor.

EVO ayrıca, kazananlar için kazançları biraz daha cazip hale getirme girişiminde bulunuyor. Her oyunun en iyi oyuncuları arasında paylaştırılacak minimum 25.000$’lık bir ödül havuzu olacaktır. Dövüş oyunları hiçbir zaman e-sporların en kazançlısı olmadı, ancak bu ve kazananına 1 milyon dolarlık ödül sunan bir sonraki Capcom Kupası arasında işler biraz daha iyi görünmeye başlıyor. Street Fighter 6 ve Tekken 7 gibi daha büyük oyunlar muhtemelen daha büyük ödül havuzları görecek, ancak daha küçük oyunların da makul yatırımlar aldığını görmek güzel.

Daha fazla gör

Geleneksel durumda olduğu gibi her oyun için en iyi sekiz oyuncusunu yayınlamak yerine, EVO 2023 yalnızca ilk altı oyuncuyu yayınlamayı seçiyor. Her şey verimlilik adına ve yayında çalışan setlerden kaçınmak adına, ki bu oldukça yaygın bir olay olabilir.

OKU  Bu 28 inç 4K oyun monitörünün fiyatı düşmeye devam ediyor ve şu ana kadarki en ucuzu: 430 dolar

EVO 2023, 4 Ağustos’tan 6 Ağustos’a kadar Las Vegas’taki Mandalay Bay Resort and Casino’da gerçekleşecek. Bu, pandemiden sonra turnuvanın ikinci yılı olacak. Başlangıçta 2021’de geri dönmesi gerekiyordu, ancak iptal edildi (yeni sekmede açılır) Covid-19 ile ilgili endişeler nedeniyle.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.