Oyun Haberleri

Eriyen Terminatör T-1000 botları, sindirim sisteminizdeki tıkanıklığı açabilir ve mini hapishane hücrelerinden kaçabilir

The MPTM bot shifting from solid to liquid and back again.

Bu küçük Terminatör benzeri “faz değiştiren robot”, sınırlı alanlara erişmek veya bunlardan kaçmak için katı ve sıvı durumlar arasında hareket edebilir. Katı formda, videoda gösterildiği gibi küçük Lego adamınınki de dahil olmak üzere basit şekilleri alabilir, ancak sihir gerçekten eridiğinde gerçekleşir; iki durum arasında hareket ederek çok sayıda görevi tamamen tamamlayabilir. kablosuz olarak.

Araştırmacılar, “manyetoaktif faz geçiş maddesi” veya MPTM (Madde) olarak adlandırdıkları bu malzemenin sonsuz potansiyelini gösterebildiler. (yeni sekmede açılır) BBC Bilim Odağı aracılığıyla (yeni sekmede açılır)).

Bot, formunu değiştirmek için, alternatif bir manyetik alanın (AMF) uygulandığı galyuma gömülü manyetik parçacıklar içeriyor. Bu onu ısıtır ve erimesine neden olur. Yalnızca 29,8°C’lik bir erime noktasına sahip olan galyum, deforme etmek ve yeniden biçimlendirmek için ortam ısısının basit uygulamasını kullanan bir faz kaydırma robotu için mükemmel bir çözümdür.

Galyumun kullanılması aynı zamanda iletken olduğu anlamına gelir, bu nedenle sayısız başka uygulamanın yanı sıra MPTM’ler “fonksiyonel bir devre oluşturmak için elektronik bileşenleri manipüle edebilen ve lehimleyebilen akıllı lehimleme makineleri” olarak kullanılabilir.

Bunun dışında araştırmacılar, bu malzemenin “ulaşılması zor alanlarda parçaları birleştirmek için üniversal vidalar” oluşturmak için kullanılabileceğini gösteriyor. tam olarak nasıl olduğundan emin değilim evrensel bu vidalar sadece 30°C sıcaklığa maruz kaldıklarında olacaktır. Ancak galyumun düşük erime noktası, uygulamasını bir şekilde sınırlandırsa da, bu, araştırmacılar açısından hala inanılmaz bir başarı.

Daha fazla gör

Etkileyici bir şekilde, tasarımın ilaç dağıtımında ve yabancı cisimleri insan vücudundan uzaklaştırmada bile uygulamaları var. Tanrım, umarım ilk seferinde örtmek zorunda kalmam o olur.

OKU  Sherlock Holmes: The Awakened gecikme duyurusu, kısa bir savaş belgeseli olarak ikiye katlanıyor

“MPTM’lerin gösterdiği çeşitli benzeri görülmemiş işlevler, esnek elektronik, sağlık hizmetleri ve dinamik şekil yeniden yapılandırılabilirliğine ve onarımına bağlı robotikteki gelecekteki uygulamalar için umut vericidir.”

O halde kendinizi morfolojik robotları içeren bir geleceğe hazırlama zamanı. En azından zayıf yönlerini biliyoruz: ısıtmayı açmak.

(yeni sekmede açılır)

Oyun için en iyi sandalye: çevredeki en iyi oyun koltukları
En iyi oyun masası: nihai PC podyumları
En iyi bilgisayar denetleyicisi: arkanıza yaslanın, rahatlayın ve oyununuzu başlatın


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.