Oyun Haberleri

Hogwarts Mirası Hipogrif’i Gösterir

Hogwarts Legacy hippogriff

Yakından yeni bir video Harry Potter oyun, Hogwarts Mirası, bir Hipogrif’i aydınlatır. Video bugün erken saatlerde yayınlandı ve oyuncuların güvenini kazanıp kazanamayacakları soruldu. Bu birçok kişiden biri Hogwarts Mirası Oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça geliştiricinin yayınladığı videolar.


Hogwarts Mirası birkaç ay önce sızdırılmasına rağmen 2020’de PlayStation 5 gösterimi sırasında resmi olarak ortaya çıktı. Oyunun çıkış tarihi, görünüşe göre şu anki Şubat tarihine karar vermeden önce birkaç kez ertelendi. Oyun, tartışmalardan adil bir şekilde pay aldı ve bazıları oyunun ne kadar iyi performans göstereceğini ve hatta olması gerekip gerekmediğini merak etti. Ancak bu, geliştiriciyi ve yayıncıyı reklamcılığı her şeyin sonuna kadar zorlamaktan alıkoymadı.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Hogwarts Legacy Clip, Peeves ile Karşılaşmayı Gösterir

Geçen ay, geliştiriciler yaklaşan oyunun reklamını yapan yeni videolar yayınlıyorlar. son zamanlarda Hogwarts Mirası klip bir çukurda dövüşen ejderhaları gösterirken diğerleri ana karakteri yüzerken gösteriyordu. Daha yakın bir zamanda geliştirici, Hipogrif’i öne çıkaran yeni bir klip yayınladı. Söz konusu video, basitçe bir tarlada duran yaratığı ve altında hayvanın bir tanımını gösteriyordu. Yukarıdaki başlık, oyuncunun saygısını kazanıp kazanamayacağını sordu.

OKU  Oh, bu keşif platform oyununda bazı duvarlarda sürünen küçük bir kertenkele olmak

Hipogrifler seriye ilk kez üçüncü kitapta dahil edildi. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı. Şahgaga adlı hayvan, kitabın en büyük alt planlarından birinde kilit bir karakterdi, destekçi düşman Draco Malfoy’a zarar vermiş ve ölüm cezasına çarptırılmıştı. Geçen yıl en az bir Hipogrif’in olacağı ortaya çıktı. Hogwarts Mirası ancak şu anda yaratığın oyunda ne kadar büyük bir rol oynayacağı net değil.

Başlangıçta duyurulduğu için, Hogwarts Mirası çeşitli tartışmalara konu olmuştur. Baş Geliştirici Troy Leavitt, üretimi bıraktı Hogwarts Mirası Gamergate’e verdiği eski desteğin ortaya çıkmasının ardından. Pek çok kişi serideki Goblin karakterlerini anti-semitik olarak gördüğü için, oyunun birincil Goblin düşmanı da tartışmalara yol açtı. Ayrıca, JK Rowling’in transfobik olarak görülen çeşitli yorumlar yapmasından hemen sonra duyuruldu. iken Hogwarts Mirası geliştirici kendisini Rowling’in görüşlerinden uzaklaştırmaya çalıştı, duruma aşina olan birçok kişi için acil bir sorun olmaya devam ediyor. Oyunun kalitesinin bu sorunların üstesinden gelip gelmeyeceği henüz belli değil, ancak şimdilik Hipogrif, oyuncunun Büyücü Dünyası’ndaki yolculuğunda bir tür rol oynayacak gibi görünüyor.

Hogwarts Mirası PC, PS5 ve Xbox Series X/S için 10 Şubat’ta, PS4 ve Xbox One için 4 Nisan’da ve Nintendo Switch için 25 Temmuz’da çıkıyor.

DAHA: Hogwarts Mirası: Nigellus Black’in Kitaplardaki ve Filmlerdeki Tüm Görünüşleri

OKU  Hardcore Skyrim Hayranı Odayı Oyun Gibi Süslüyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.