Oyun Haberleri

Eski Respawn Geliştiricileri Yeni Studio Wildlight Entertainment’ı Duyurdu

Wildlight Entertainment-1

Bir grup eski yeniden doğma geliştiriciler, resmi olarak Wildlight Entertainment adı altında yeni bir oyun stüdyosu kurduklarını duyurdular. Son yıllarda, eski gibi büyük ölçekli oyun şirketlerinden çıkan bir dizi stüdyo doğurdu. Forza Ufuk geliştiricilerin Maverick Oyunları. Wildlight, bu listeye en son giriş gibi görünüyor. Yeni stüdyo henüz ne geleceğine dair daha fazla ayrıntı paylaşmasa da, eski Respawn geliştiricileri bir nişancı oyunu üzerinde çalıştıklarını belirttiler.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

Atıcılar, onlarca yıldır oyun dünyasında genellikle popüler bir kategori olmuştur ve bu popülarite, yalnızca kısmen, örneğin canlı hizmet franchise’ları sayesinde artmıştır. Counter‑Strike: Küresel Saldırı, Görev çağrısıVe Apex Efsaneleri, diğerleri arasında. Bu arada, Apex Efsaneleri kısa süre önce tüm zamanların en yüksek oyuncu sayısına ulaştı, bu da türün oyuncular arasında çok fazla heyecan yaratmaya devam ettiğinin bir işareti. Eski Respawn ekibinden ne bekleyeceği henüz belli değil, ancak stüdyonun benzer şekilde popüler bir oyunu hayata geçirmek isteyeceğini varsaymak çok uzak olmayabilir.

İLGİLİ: Star Wars Jedi: Survivor Dev, Oyunun Neden PS4 ve Xbox One’ı Atladığını Açıklıyor

Resmi stüdyo bugün yeni kurulan Wildlight Entertainment ekibi tarafından sosyal medyada kamuoyuna duyuruldu, ancak stüdyonun geçen yıldan beri üzerinde çalışıldığı bildiriliyor. “Uzaktan öncelikli, hibrit dostu” bir şirket olarak adlandırılan Wildlight’ın ekibinde öncelikle aşağıdakiler gibi IP’lerden içerik oluşturucular bulunur: Görev çağrısı, Titan düşüşüVe Apex Efsaneleri. Yaratıcıların yanı sıra, stüdyonun kurucu CEO’su, daha önce Respawn’s için Operasyon Direktörü ve Genel Müdür rolünü üstlenen Dusty Welch. Apex Efsaneleri. Şimdiye kadar Wildlight, şu anda geliştirilmekte olan yeni bir FPS oyunu dışında yaklaşan çalışmalarının hiçbiriyle ilgili ayrıntıları açıklamadı. Stüdyonun daha fazla bilgi paylaşması biraz zaman alabilir ancak ekibin uzmanlığı ve alanın popülaritesi göz önüne alındığında, yeni IP’nin canlı hizmet yolunu izlemesi muhtemeldir.

OKU  Dead Space remake, kendi teknik direktörü için çok korkutucu

Bunun, Respawn Entertainment’tan ayrılan ilk stüdyo olmadığını belirtmekte fayda var. 2020’de eski Titan düşüşü geliştiriciler, Drew McCoy ve Jon Shiring liderliğindeki Gravity Well stüdyosunu kurdu. Görev çağrısı Ve Apex Efsaneleri. Ancak stüdyo, oyun projesi hakkında henüz herhangi bir duyuru yapmadı.

Respawn’ın kendisi zorlu birkaç aydır. Yakın zamanda iptal etti Apex Efsaneleri habersiz ile birlikte mobil oyun Titan Fall Efsaneleri Seriden hem Efsaneleri hem de Titanları öne çıkaracağı söylenen proje. Buna rağmen, hayranlar dalmaya devam etti Apex Efsaneleri özellikle Respawn yeni sezonunu duyurduktan sonra çok sayıda. Artık Wildlight biçimindeki başka bir stüdyo, karışıma yeni bir nişancı eklemeye ayarlandığına göre, FPS hayranları önlerinde birkaç ilginç yıl olabilir.

DAHA: Orijinal Apex Legends Karakterleri Yıllar Sonra Nasıl Birikiyor?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.