Oyun Haberleri

Eski Warcraft kreatif direktörü Chris Metzen, Blizzard’a geri dönüyor

Chris Metzen

2016’da Blizzard’dan ayrılan Original World of Warcraft kreatif direktörü Chris Metzen (yeni sekmede açılır) 23 yıllık kariyerin ardından geri dönüyor. Warcraft franchise genel müdürü John Hight, büyük haberi açıkladı twitter (yeni sekmede açılır)Metzen’in “Warcraft Liderlik Ekibine” yaratıcı danışman olarak katıldığını söyleyerek.

Hight, “Chris’in odak noktası başlangıçta World of Warcraft olacak, ardından çalışmaları bu büyüyen franchise’daki diğer projeleri kapsayacak şekilde genişleyecek” diye yazdı. “Chris, 1994’te başladığında Warcraft evreni üzerinde çalışan orijinal ekip üyelerinden biriydi ve yaratılmasına yardım ettiği dünyayla onu yeniden bir araya getirdiğimiz için çok mutluyuz.”

(İmaj kredisi: Blizzard)

Metzen, stüdyonun temel oyunları üzerinde çalıştığı Blizzard’da dikkate değer bir performans sergiledi. Moby (yeni sekmede açılır)games, orijinal Warcraft: Orcs and Humans için belgeler ve “manuel çizimler” olarak önceki kredilerini listeler; oradan Warcraft devam oyunları ve World of Warcraft’ın yanı sıra Diablo oyunları, StarCraft, Hearthstone ve Overwatch için yazma, tasarım ve üretim kredileri topladı.

Metzen, 2016’da Blizzard’dan ayrıldığında, hikaye ve franchise geliştirmeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı pozisyonunda, yığının tepesine çok yakındı. Ve Blizzard vatandaşlarının çoğundan farklı olarak (Ben Brode gibi) (yeni sekmede açılır)örneğin), Metzen başka şeylere geçmiyordu – hemen emekli oldu.

Sonunda Auroboros: Coils of the Serpents adlı bir masa üstü RPG ile oyun işine geri döndü. (yeni sekmede açılır) 2021’de duyuruldu. Ne yazık ki 2021 aynı zamanda Metzen’in özür dilediği yıl oldu. (yeni sekmede açılır) Activision Blizzard’da yaygın ayrımcılığı ve cinsel tacizi durdurmak için harekete geçmediği için. Metzen herhangi bir suça alenen karışmadı, ancak Temmuz 2021’de kendisinin ve Blizzard’daki liderlik pozisyonlarındaki diğerlerinin “bize ihtiyaç duyduklarında çok fazla insanı yüzüstü bıraktığını çünkü fark etmeme, etkileşimde bulunmama ve gerekli alanı yaratmama ayrıcalığına sahip olduğumuzu” söyledi. lider olarak bize ihtiyaç duyan meslektaşlarımız için.”


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Final Fantasy 16, 3 Ay Önceden Altın Kazandı
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Noctua'nın AMD Ryzen soğutucu desteğine yapılan 4 dolarlık bir ince ayar, CPU sıcaklıklarını 3ºC'ye kadar düşürür

Oyun Haberleri

En iyisi bu kadar ucuz olmasaydı, HyperX Cloud III mükemmel bir orta sınıf oyun kulaklığı seçimi olurdu.

Oyun Haberleri

Evet, Computex'teki zamanımı 600 dolarlık bir Kendin Yap Ducky klavyesini okşayarak geçirdim, ne oldu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir