Oyun Haberleri

Halo Infinite Direktörü 343 Industries’den Ayrılıyor, Kampanya Ekibi ‘Yeniden Yapılanıyor’

Halo-Infinite-Campaign-Mode-Master-Chief

Microsoft’un binlerce kişiyi işten çıkardığına dair son haberlerin ardından, kaynaklar artık şunu iddia ediyor: Halo Sonsuz geliştirici 343 Industries, yönetmen Joe Staten’in stüdyodan ayrılmasıyla özellikle sert bir darbe aldı. En son gelişmelerin olduğu bir sır değil hale başlık sıkıntılıydı ve birçok kişi lansman sonrası daha fazla DLC çıktıkça her şeyin düzeleceğini umsa da, sorunlar henüz bitmiş gibi görünmüyor.


özellikle, Halo Sonsuz piyasaya sürülmeden önce gerçek bir canlı hizmet oyunu olarak faturalandırıldı. 343 Industries, kampanya DLC’sini ve diğer önemli eklemeleri içeren kapsamlı bir içerik planı sözü verdi, ancak bunlar henüz anlamlı bir kapasitede gerçekleşmedi. Bununla birlikte, Microsoft’un en son küçülme partisi, ufukta büyük değişiklikler olduğunu gösteriyor.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Microsoft, 10.000 İşini Kesiyor

Jason Schreier’e göre Joe Staten, Xbox Publishing’e yeniden katılmak için 343 Industries’ten ayrılacak. Staten başlangıçta serbest bırakmak için 343’e katıldı Halo Sonsuz ve o noktadan itibaren bir yönetmen olarak ortalıkta sıkışıp kaldı. Aslen Bungie’de ana hattın ilk birkaçında çalışmış olmak hale başlıklar ve orijinal KaderStaten yıllar içinde çok sayıda yazarlık ve yönetmenlik kredisi topladı ve sonunda 2014’te Microsoft’a kıdemli kreatif direktör olarak katıldı. 343 Industries ve Halo SonsuzStaten, kampanya proje lideri olarak çalıştı, yani bırakıyor olabileceği bilgiler, oyunun tek oyunculu içeriğinin hayranları için özellikle sorunlu.

Schreier, 343 Industries’in kampanya ekibinin, Staten’in projeden ayrılması dışında bile genel olarak ağır darbe aldığını söyleyerek bu görüşün de altını çizdi. Microsoft’un oyun stüdyosu işten çıkarmaları, şirketin oyun üretim kapasitelerinde büyük bir düzenleme anlamına geliyor. Bununla birlikte, 343 Industries’in özellikle istikrarsız bir konumda olmasının nedeni, Halo Sonsuz‘in tek oyunculu içeriği, topluluğu yetersiz bıraktı, bu, Bethesda gibi etkilenen diğer stüdyolarda mutlaka böyle değil.

OKU  Microsoft ve Intel, kendi akış video yükseltme araçlarıyla Nvidia'yı takip ediyor

Şirketin kendi resmi raporlarına göre, Xbox’ın şimdiye kadarki en iyi çeyreğini 2023’ün 1. çeyreğinde yaşadığı düşünüldüğünde, bu bilgi bazıları için biraz kırbaç etkisine neden olabilir. Microsoft’un oyun bölümünün mali dönem boyunca 3.61 milyar dolar getirdiği söylendi, ancak mevcut işten çıkarmaların ve üretim düzene koymanın raporun yayınlandığı tarihte zaten planlanmış olduğunu hayal etmek çok da zor değil.

Microsoft’un yakın zamandaki tüm oyun alımları göz önüne alındığında, devasa şirketin şimdi geliştirme kapasitelerini ve içerik boru hatlarını optimize etmenin yollarını arıyor olması çok şaşırtıcı olmamalı. Ancak sorun şu ki, önemli yeteneklerin kaybı 343 Industries gibi stüdyolar için çok büyük bir sorun olabilir, ancak Staten’in ayrılmasının etkileri hemen belli olmayabilir.

Halo Sonsuz şu anda PC, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcut.

DAHA: Fare ve Klavyede Halo Infinite’in Yeni Uygulanan Aim Assist’inin Nedenleri ve Aleyhindeki Nedenler

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Destiny 2 Planing Devasa Sezon Ortası Silah Hasarı Güçlendirmeleri

Oyun Haberleri

Bu sürükleyici lo-fi simülasyon oyununda bir bataklık şeytanı olun, kaosa neden olun, bir şeyler çalın

Oyun Haberleri

Genshin Impact Player 65 Karakterin Tümünü Seviye 90'a Getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir