Oyun Haberleri

Portal RTX Oyuncusu Oyunda RTX 4090 GPU Buluyor

Image from Portal RTX showing a cube on a red button.

Nvidia, yakın zamanda yayınlanan RTX sürümüne bir Paskalya yumurtası yerleştirmiş gibi görünüyor. Portal, çünkü birisi oyunda bir 4090 grafik kartı gördü; bu, yeşil takımdan Ada Lovelace ürünlerinin uzun bir serisinin ilkini temsil eden bir GPU. Nvidia, Ekim ayında RTX 4090’ı piyasaya sürdüğünde, birçok kişi tarafından yalnızca fiyatı nedeniyle değil, aynı zamanda fiziksel korkunçluğu nedeniyle de eleştirildi. Artı tarafta, meraklı PC oyuncularına yönelik olarak şu anda piyasadaki en güçlü GPU’dur.

Oyuna gelince, Portal RTX’i 8 Aralık’ta çıktı ve Nvidia Lightspeed Studios tarafından 2007 Valve bulmaca başlığının görsel bir yükseltmesi olarak geliştirildi. Nvidia’nın gerçekçi aydınlatma ve gölge efektleri uygulayan bir algoritma olan ışın izleme teknolojisi ile desteklenen 15 yıllık oyun, yaşına rağmen hiçbir zaman gerçekten kötü görünmese de, yalnızca çok daha modern görünüyor. Bununla birlikte, oyuncuların artık onu düzgün bir şekilde çalıştırmak için daha yeni donanıma ihtiyacı olduğundan, bir RTX 3080 ve ultra performans ayarları için ideal bir RTX 4080 ile bunun bir dezavantajı var.

İLİŞKİLİ: Video, Portal RTX ile Orijinali Karşılaştırıyor

Son zamanlarda, Reddit kullanıcısı mythicexplore şunu kaydetti: Portal RTX canavarca 4090 grafik kartına atıfta bulunur ve GPU’yu tüm ayrıntılı görkemiyle gösteren bir resim yükler. Görünüşe göre donanım, oyunun gizli bir alanında, muhtemelen Rattman’ın saklandığı yerlerden birinde bulundu. Görünüşe göre bu, oyundaki tek Nvidia kartı değil, çünkü diğer kullanıcılar başlangıçta bir tane olduğunu söylediler ve mythicexplore kendileri de son kredilerde bir tanesini kaçırdıklarını söylediler. Oyunun görsellerini güncellerken, Nvidia’nın en son lansmanlarından birini tanıtmaya istekli olduğu görülüyor.

OKU  Sony, Esnek Ekranlı Oyuncu Giysilerinin Patentini Aldı

Portal RTX’te bir RTX 4090 buldu… oyundan

Nvidia’nın RTX teknolojisi, her türlü modern oyunda kullanılmaktadır. Uzak Ağlama 6 ile Kıyamet Ebedi ile Resident Evil Köyüve daha birçok AAA sürümü. Ancak, bazı kişilerin ışın izlemeyi kullanmayacağını düşündüğü bazı oyunlarda da kullanılmıştır. minecraft. Ayrıca, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok daha eski başlıklarda uygulanmıştır: deprem 2. RTX, genellikle oyunlara olaydan sonra eklenir ve son birkaç yılda, temelde oyunlarda endüstri standardı haline geldi.

Maalesef yok gibi Portal 3 ufukta. Orijinal oyunun ve 2011’deki devam oyununun başarısıyla hayranlar, Valve’ın eleştirmenlerce beğenilen bulmaca serisine devam etmek isteyeceğini umuyordu. Ancak, geliştiricinin hala yapım sürecinde olmadığı düşünülürse Yarı Ömür 3herkesin bildiği kadarıyla, üçüncü olmaması şaşırtıcı değil Portal oyun.

RTX ile Portal şimdi PC’de kullanılabilir.

DAHA: Dövüşler Sırasında En İyi Şaka Yapan 8 Boss

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.