Oyun Haberleri

Fantastik hayatta kalma oyunu Enshrouded’ın demosunda bazı hasta kaleler inşa edin

Fantastik hayatta kalma oyunu Enshrouded'ın demosunda bazı hasta kaleler inşa edin

Fantazi hayatta kalma oyunu Enshrouded’ın demosu bu Ekim ayındaki Steam Next Fest’te çıktı ve aksiyon RPG hayatta kalma macerası harika dövüşler yapmayı, vahşi doğada hayatta kalmayı ve hasta kaleler inşa etmeyi seven hayranlar için oldukça iyi görünüyor.

Bu yılın başlarında duyurulan Enshrouded, geliştiricilerin sunum konseptiyle hemen dikkatimizi çekti. Daha büyük bir RPG çerçevesinde “Valheim Zelda ile buluşuyor” adlı bir ortak oyun yapmak istediler; burada siz ve arkadaşlarınız için boş bir karakol yerine NPC’lerin yaşadığı bütün bir kasaba inşa edeceksiniz.

Eşyaları bir araya getirerek harika bir eve dönüştürmenizi sağlayan voksel benzeri bina mekaniklerini beğenmedik, her ne kadar gerçekten tatlı görünseler de, aynı zamanda keşif görünümünü de beğendik. İlk fragmanlarda dünyanın sisleri üzerinde süzülmek için kullanılan kösele kayma kıyafetlerinin yanı sıra ağaçlara ve antik kalıntılara tırmanmak için kullanılan kancalar da sergileniyordu.

“Demo, oyuncuların kişisel macera tarzlarına uyacak şekilde özelleştirebilecekleri çok çeşitli oyun olanakları sunacak: inşa etme, dövüşme, ilk Efsanevi zanaatkâr Demirci ile arkadaş olma, keşfetme, dünyalaştırma, yıkma, seviye atlama ve daha fazlası. Geliştirici Keen Games, “önceden tanımlanmış demo alanı sayesinde istekli oyuncular, işbirlikli veya tek başına oyun inşa edebilecek, dövüşebilecek ve zanaat yapabilecekler” diyor.

Enshrouded, karakteriniz Flameborn’un çok tehlikeli canavar yaratan mistik pis havayla örtülü bir diyarı yeniden keşfetmek ve geri almak için Altarlar inşa etmek zorunda kaldığı harap olmuş bir dünyada geçiyor.

Demo, donanımımda göremediğim bildirilen teknik hatalar ancak benim karşılaştığım bazı performans ve optimizasyon sorunları açısından zengin olsa da iyi. Steam tartışmaları, merakla beklenen herhangi bir oyun demosu için hemen hemen her zamanki gibi, hemen yayınlanması için yalvarmak ve teknik sorunlar hakkında felaket tellallığı yapmak arasında bölünmüş durumda.

OKU  Dr Disrespect, Warzone 2'nin 2. Sezon Güncellemesiyle Kurtulabileceğine İnanmıyor

Henüz bir çıkış tarihi olmayan Enshrouded’ın demosunu Steam’de oynayabilirsiniz. Daha önce Portal Knights’ı yapan Keen Games şirketi tarafından yapılmıştır.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.