Oyun Haberleri

Felaketle sonuçlanan hayatta kalma nişancı oyunu The Day Before, çıkıştan sadece bir ay sonra sunucularını kapatarak varoluştan çıkarılacak

Man facing camera

Gözden düşmesinin ne kadar hızlı ve muhteşem olduğu göz önüne alındığında The Day Before’un bir zamanlar Steam’de en çok istek listesine eklenen oyun olduğunu düşünmek şaşırtıcı. Bu ayın başlarında oyun, geliştiricisi Fntastic’in ilk başta vaat ettiği gibi olmayan sığ, boş bir çıkarma nişancı oyunu olarak algılanarak hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan sert eleştiriler aldı. Sadece dört gün sonra Fntastic kapılarını kapatacağını duyurdu ve geliştirici “eksiklik” olduğunu iddia etti.[ed] fon devam edecek”. Bundan birkaç saat sonra oyun Steam’de satıştan çekildi, ancak gerçek sunucular çevrimiçi kaldı.

Hâlâ erişebilen oyuncular için oyunun kaderi belirsizliğini koruyor. Şimdiye kadar. Bugün erken saatlerde The Day Before’ın resmi Twitter hesabı, oyunun gelecek ay kapatılacağını doğrulayan bir açıklama yayınladı. “Geliştirme şirketi Fntastic’in faaliyetlerini resmi olarak durdurduğunu ve bunun sonucunda The Day Before’un kullanımdan kaldırılacağını ve sunucuların 22 Ocak 2024’te kapatılacağını üzülerek bildiririz.”

Açıklamada daha sonra The Day Before’un yatırımcısı Mytona’nın “tüm oyun alıcıları için geri ödemeleri kolaylaştırmak amacıyla Steam ile işbirliği içinde çalıştığı” ve Steam’in “geriye kalan tüm oyunculara proaktif olarak geri ödeme yapacağını” ifade ettiği belirtildi. Oyunun tüm destekçilerine “bu yolculuk boyunca” teşekkür ederek sona eriyor. Hesapta olmasına rağmen, oyunun lansmandaki durumu veya olağanüstü kısa ömrü için herhangi bir özür yok. bir özrü retweetle 11 Aralık’ta Mytona’dan.

Daha fazla gör

Aslında açıklamanın kimden geldiği tam olarak belli değil; Fntastic’in sözcüsünden mi, kardeş kurucuları Eduard ve Aisen Gotovtsev’den mi, yoksa Mytona’dan birinden mi? Görünüşe göre Fntastic’in kendisi gitmiş, bitmiş, tozlanmış. Üstelik 11 Aralık’ta Fntastic’in Twitter hesabından yapılan açıklamada talep edildi“Alınan tüm gelir ortaklarımıza olan borçların ödenmesinde kullanılıyor”, ki buna muhtemelen yatırımcı olarak Mytona da dahil olacaktır. Her şey biraz belirsiz ve belirsiz.

Tekrar ediyorum, bu yeni bir şey değil. Önceki Gün, fırlatma fiyaskosundan çok önce tehlikeli bir olasılık gibi görünüyordu. Her ne kadar ilk fragmanlarında umut vaat etse de, tekrarlanan gecikmeler ve oyunun ücretsiz olarak gönüllü çalışanlar tarafından kullanılması, son oyunun nasıl görüneceği konusunda endişelerin artmasına neden oldu. Bu yılın başında oyun sekiz ay daha ertelendi ve geliştiricilerin ticari marka anlaşmazlığını gerekçe olarak göstermesiyle Steam’den tamamen çekildi. Anlaşmazlık ne olursa olsun oyunu ertelediğini söylemek için hikayeyi değiştirdiler, bu da oyunun bir aldatmaca olabileceğine dair şüphelerin artmasına yardımcı olmadı.

Stüdyo sonunda davayı kazandı ve Kasım ayındaki son bir gecikmenin ardından bu ay bir lansman yapma taahhüdünde bulundu. Oyun çıkmadan hemen önce, Fntastic, daha çok bekleyen oyuncuları yatıştırmak için umutsuz bir girişime benzeyen bir dizi “ifşa” yayınladı, oyunculardan “bizi dolandırıcılıkla suçlamayın” talebinde bulundu ve hayranlara “Birlikte oyunu geliştirmeye devam edeceğiz” güvencesi verdi. oyun ve içerik ekleme.”

OKU  Overwatch 2 Klibi, Cassidy'nin Manyetik Bombasında Yardımın Ne Kadar Cömert Olduğunu Vurguluyor

The Day Before’ın gelişiminin arkasında tuhaf bir hikaye ne olursa olsun, bu son haber hiç de şaşırtıcı değil ve bir oyunun başarısız olması her zaman hayal kırıklığı yaratsa da, The Day Before’ın başarısızlığının ölçeği o kadar büyüktü ki pek çok oyuncunun bunu kaçırması pek olası değil. Aslına bakılırsa, bu konuda gözyaşı dökmesi muhtemel kişiler, oyun satıştan çekildikten sonra eBay’de oyunun Steam anahtarına 400 dolar ödeyenlerdir. Ancak o zaman bile oyunun kendisinden ziyade cüzdanlarındaki açık delikten dolayı üzülecekler.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.