Oyun Haberleri

FF14, oyun içinde ücretsiz olarak yeniden oluşturabileceğiniz ücretli bir kozmetik yayınladı ve ah, insanlar bundan memnun değil mi?

An image of three adventurers in Ysale

Zaman geçtikçe Final Fantasy 14’ün kozmetik mağazasına gittikçe daha büyük geçişler veriyoruz. Çoğu FF14 oyuncusu gibi ben de ganimet kutuları, savaş biletleri veya bu tür saçmalıklarla uğraşmak zorunda olmadığımız için minnettarım; o halde 29,99 dolarlık bir motosikletin ara sıra tekerleklerini yağlamanın ne zararı var? Şimdi kibrimizin bedelini ödüyoruz çünkü bu harika değil.

Square Enix dün Twitter/X’te Iceheart’ın Kıyafetini açıkladı. Deneyimsiz olanlar için bu, Heavensward genişletme paketindeki ana karakter Ysale’nin (Lady Iceheart olarak da bilinir) kıyafetidir. Geçmişte benzer kıyafetler sattılar ve oyuncuların, sanal cosplay nedenleriyle ya da tamamen yeni kıyafetler için benzersiz seçenekler olarak, Warrior of Light için NPC’ye özel donanımlar almak üzere birkaç dolar ödemelerine olanak tanıdılar.

Tweette şunlar yazıyor: Şimdi son bir kez gözlerinizi kapatın ve eski kıyafetlerinize elveda deyin, çünkü yeni bir isteğe bağlı ürün olan Iceheart's Attire #FFXIV Çevrimiçi Mağazasına geldi!  http://sqex.to/ffxivstore

(Resim kredisi: Twitter/X’te @FF_XIV_EN.)

Tek sorun? FFXIV alt reddit’indeki Inksrocket’in, bu yazının yazıldığı sırada 3.000’den fazla olumlu oy toplayan bir gönderide işaret ettiği gibi, temelde bu damlamayı oyun içinde ücretsiz olarak yeniden oluşturabilirsiniz.

r/ffxiv’den ffxiv

Elbette bazı ufak farklılıklar var ama evde yapabileceğiniz Lady Iceheart kıyafeti oldukça fazla. Qalexiaffxiv Twitter/X’te, temelde aynı derecede iyi olan bir şeyi nasıl yeniden yaratabileceğinizi tam olarak anlatmak için siteye gittim. Her şey (cübbe hariç), yaklaşık 15. seviyede “Çocuğun Salonu” adlı eğitimi tamamlayarak elde ettiğiniz donanımdır.

Gönderi şöyle: Saçını eklemenin sorunu nedir?  Kıyafetler zaten #FFXIV #Elezen oyununda.  Gönderinin ardından oyunda mevcut olan eşyalarla yapılabilecek bir kıyafeti gösteren bir resim var.

(Resim kredisi: Twitter/X’te @qalexiaffxiv)

Qalexiaffxiv’in bahsettiği sandık parçası, büyücülere özel 90. seviye bir donanımdır; ücretli eşdeğeri ise kullanıcı hariç tüm işlerde kullanılabilir. Tazthemenace Değiştirilmiş Keçe Cüppe’de sınıf-agnostik bir eşdeğer buldu, yani bu onun için geçerli bile değil.

Gönderi şöyle:

https://twitter.com/tazthemenace/status/1702084625697316948 (Resim kredisi: Twitter/X’te @tazthemenace)

Square Enix, geçmişte diğer benzer kıyafetler için yaptığı gibi Lady Iceheart’ın benzersiz saç stilini setle birlikte yayınlasaydı bu iyi olabilirdi. Ama hayır, görünürde platin ağacı yok. Bunun kolay bir şekilde çözülmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Lucy PyrePopüler bir FF14 Vtuber, şu yorumu yaptı: “Bu 18 dolar mı? Henüz 1 Nisan olmadığını biliyorsun değil mi? Şaka yapıyorsun değil mi??? haha ​​komik?????? 18 dolar????????? 18 dolar ?? ??”

OKU  Mod yapımcıları tüm Fallout: New Vegas dünya haritasını Minecraft'ta yeniden tasarladı

Soru işareti aralığını olduğu gibi tuttum çünkü bunun ortak şaşkınlığımızı doğru bir şekilde aktardığını düşünüyorum. YouTuber KouAgon ayrıca bunu yayınladım, bu yazının yazıldığı sırada orijinal duyurudan yaklaşık 400 daha fazla beğeni aldı. Küçük bir oran ama kontrol ediyor.

Gönderi, sünger bob'dan Bay Krabs'ın bir mezar kazanı gösteren ve tüm bu fiyaskoda Square Enix'i temsil eden bir memedir.

(Resim kredisi: Twitter/X’te @Kougaon_.)

FF14 benim en sevdiğim MMO’dur, ancak bu smaçlar fazlasıyla hak edilmiş. Kıyafet, ücretsiz emsalinden çok az farklı (bu arada boyanabiliyor) ve karakteri dijital olarak cosplay yapmak için ihtiyaç duyacağınız saç stilini bile sunmuyor. Kullanıcı olarak EşcinselViera şöyle yazıyor: “Git büyük bir mac al, git iki tane al. Bu, yasal olarak paranı daha iyi kullanman anlamına gelir.”


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.