Oyun Haberleri

FIFA 23, Franchise Tarihinde En Çok Satan Oyun Olabilir

FIFA 23 Manchester City Shot Promotional Screenshot

EA’nın belirttiği FIFA 23 Kuzey Amerika’da yıldan yıla %50’ye kadar artan satışlarla franchise tarihinde en çok satan unvan olma yolunda ilerliyordu. FIFA 23 popüler futbol oyunu serisinin en son sürümüdür ve seriyi yüksek bir notla bitirebilir.


EA, 1993’ten beri her yıl yeni bir sürüm çıkarıyor. FIFA oyuncuların dünyanın her yerinden en sevdikleri futbolcularla topa vurması için başlık. FIFA futbol tutkunları için bir referans haline geldi, rakiplerini geride bıraktı ve dünyanın en çok satan spor oyunu serisi rekorunu elinde tuttu. Serinin 30. bölümü, FIFA 23oyuncuların futbol maçlarından daha fazla keyif almaları için AcceleRATE sistemi, Güçlü Şutlar ve FUT Anları gibi yeni özellikleri kullanıma sundu.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: FIFA 23 Easter Egg’de Ryan Reynolds ve Rob McElhenney yer alıyor

EA’nın üçüncü çeyrek kazanç konferansı sırasında, CEO Andrew Wilson şunları söyledi: FIFA 23 “Franchise tarihindeki en büyük unvan olma yolunda hızla ilerliyordu” FIFA Bir yılda yüzde 4 büyüyen franchise. Bu büyüme, satışların olduğu Kuzey Amerika’da daha da büyük. FIFA 23 yıldan yıla %50 arttı. FIFA 23 dünya çapında artan popülaritesi ile Amerika Birleşik Devletleri’nde 2022 sonunun en çok satan oyunları arasında yer aldı.

fifa 23 emirlikleri ekran görüntüsü

Wilson kaydetti FIFA 23 “3. Çeyrek’te rekor katılım sağladı”, yani birçok oyuncunun oyuna Eylül 2022’de piyasaya sürülmesinden yıl sonuna kadar eriştiği anlamına geliyor. FIFA 23 Piyasaya sürüldüğü ilk hafta içinde 10,3 milyondan fazla kopya satarak rekor kıran bir lansman gerçekleştirdi. FIFA 22 piyasaya çıktığı ilk 10 günde toplam 9,1 milyon kopya sattı.

Rağmen FIFA 23 Franchise tarihinde en çok satan oyun olabilir, aynı zamanda EA ile FIFA arasındaki anlaşma 31 Aralık 2022’de sona erdiği için bu adı taşıyan son oyun olacak. EA artık yönetim organının adını kullanamayacak. gelecekteki oyunları için dünya futbolu ve franchise’ın adını şu şekilde değiştirdi: EA Spor FC. Bu isim değişikliğine rağmen EA Spor FC Bundesliga, La Liga, Premier League ve Ligue 1 gibi birinci sınıf futbol ligleriyle ortaklığının yanı sıra Ultimate Team, VOLTA ve Kariyer Modu gibi en iyi bilinen oyun modunu koruyacak.

Başarısı FIFA 23 çeşitli faktörlerden gelir. Franchise futbol tutkunları arasında her zaman popüler olsa da, FIFA 23 oyunculara futbol oyunundan zevk almanın ideal yolunu bulmaları için daha fazla seçenek getirdi. EA, hit Apple TV şovundan AFC Richmond’u bile tanıttı Ted Kement ile FIFA 23hem erkekler hem de kadınlar 2022 Dünya Kupası’nı kutlamak için özel oyun modlarının yanı sıra. Gibi FIFA 23 serinin bu adı taşıyan son oyunudur, aynı zamanda franchise yeni bir döneme girmeden önce FIFA ve EA arasındaki 30 yıllık ortaklığa bir veda niteliğindedir.

FIFA 23 Nintendo Switch, PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcuttur.

DAHA FAZLA: FIFA 23: EA Sports FC İçin Oyuncu Kariyer İlerlemesinin Düzeltilmesi Gerekiyor

Kaynak: VGC

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Minecraft Player, Spirited Away'e Dayalı İnanılmaz Binalar Yaratıyor
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Lucky Elden Ring Oyuncusu Mükemmel Zamanda İnayet Yerini Buldu

Oyun Haberleri

Diablo 4 haydut, 12 oyuncu için tasarlanmış neredeyse solo dünya patronu ve bir büyücü araya girip öldürmeyi %1 HP'de çalmasaydı olurdu

Oyun Haberleri

Elden Ring, Birinci Şahıs Moduna Sahiptir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir