Oyun Haberleri

FIFA 23, Kasım ayında dünya kupasının galibini tahmin etti

Argentina lifting the world cup.

10 Kasım’da EA Sports, FIFA serisiyle tekrar eden bir eğlence hakkında bir paylaşımda bulundu: mevcut girişi kullanarak, bu durumda FIFA 23, Katar dünya kupasının sonucunu tahmin etmek (yeni sekmede açılır). Gerçek olay geçtiğimiz Pazar günü Arjantin ile Fransa arasında sona erdi ve en iyilerden biri olarak anılacak bir finalle sonuçlandı. Uzatmaların ardından skor 3-3 oldu ve sonunda kupa penaltılarla Arjantin’e gitti.

Eh: FIFA 23 doğru anladı. Elbette turnuvadaki her sonuç değil, ancak bu dünya kupasının nihai galibinin Arjantin olacağı tahmin ediliyordu. Ayrıca, bu zafere Lionel Messi’nin sekiz golle öncülük edeceğini tahmin ediyordu (Messi gerçek maçta yedi gol attı). Arjantinli Emiliano Martínez’in turnuvanın en iyi kalecisi olarak altın eldiveni kapacağını bile doğru bir şekilde tahmin etti.

Her şey yolunda gitmedi. FIFA 23, Messi’nin çekişmesinin onu altın çizmeye götüreceğini düşündü: Etkinlikte bu, sekiz golle (finalde bir hat-trick dahil) sansasyonel Fransız Kylian Mbappe’ye gitti. FIFA 23 ayrıca Arjantin’in Brezilya’yı finalde 1-0 yeneceğini, Fransa’nın ise üçüncü sırayı alacağını düşünüyordu.

Evet, bunların hepsi çılgınca eğlenceli ve tam olarak bir Ahtapottan kazananları seçmesini istemekle eşit, ama hey, biz de yapıyoruz. Yine de bana sorarsanız, dünya kupasını en iyi tahmin eden hayvan bu delice sevimli su samuru.

Daha fazla gör

Bununla birlikte, çarpıcı olan bir şey, EA Sports’un meşru bir şekilde bunun bir şans olmadığını iddia edebilmesidir. FIFA 23’ün dünya kupası versiyonu tam olarak gerçek eşdeğerinin yaptığı gibi oynamamış olabilir, ancak bu oldukça inanılmaz bir şekilde üst üste dördüncü kez bir FIFA video oyunu dünya kupasının galibini doğru bir şekilde tahmin etti: EA, 2010’da İspanya’yı aradı, Almanya 2014’te ve Fransa’da 2018’de. Evet, gerçek simülasyonun ne olduğunu sormanız için yeterli.

Koyun derisi ceketlere meraklı olanlar, Sports Interactive’in kendi Football Manager’ıyla eşdeğer bir simülasyon yapmadığını duyunca hayal kırıklığına uğrayabilir. Görünüşe göre FIFA şimdilik övünme haklarını elinde tutuyor.

OKU  Sony, tahmini 2 milyon olan PSVR 2 satışlarında ciddi bir düşüş bekliyor

EA Sports, 2026’da tekrar doğru anlasa bile, bu FIFA adlı oyun için son selam. Dünyanın yönetim organı FIFA ile olan uzun vadeli anlaşmasının çökmesinin ardından EA, gelecek yıldan itibaren seriyi EA Sports FC olarak yeniden markalaştırıyor. Bu bir risktir, ancak ürünün mirası ve kalitesi göz önüne alındığında, muhtemelen yayıncının işine yarayacaktır. FIFA yeni ortaklar aramaya bırakıldı ve şimdiye kadar utanç verici bir iş çıkardı.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.