Oyun Haberleri

Hata, yine yaptılar: War Thunder oyuncusu, sanki yüzüncü kezmiş gibi hissettiren bir şekilde, NATO’nun kısıtlı askeri kılavuzunu yayınladı

War Thunder

Oynaması ücretsiz askeri simülatör War Thunder, oyuncu tabanı tarafından inanılmaz derecede ciddiye alınıyor, bazıları bunun fazla ciddiye alındığını söyleyebilir ve son yıllarda tekrar tekrar manşetlerde olmasının tek bir nedeni var: oyuncuların oyun hakkında tartışmaya girmesi. Belirli bir aracın teknik özellikleri, o araçla ilgili gerçek, gizli belgeler üretilene kadar araştırılır. Muhtemelen zaferle. Bu belgeler kelimenin tam anlamıyla yüksek düzeyde korunma eğilimindedir. sınıflandırılmış— ve ordular anlaşılır bir şekilde donanımlarının teknik özelliklerinin internette dolaşmasını istemiyor. Yani ne olduğunu asla tahmin edemezsin. Tekrar.

En azından bu sefer bir tartışma değildi. Bir oyuncu özellikle Eurofighter Typhoon’un oyuna eklenmesini istiyordu ve jetin prototiplerinden biri olan Eurofighter Typhoon DA7 için 730 sayfalık bir kılavuzu forumlara yayınlayarak geliştiricilere yardımcı olabileceklerini düşündü. “[It] Google Drive bağlantısının yanına neşeyle ekliyorlar: “Tüm sistemler, silahlar, uçuş verileri vb. ile ilgili HER ŞEYİ içeriyor.” “Umarım bu veriler, geliştiricilerin bu muhteşem jeti daha hızlı eklemesine ve mümkün olduğunca doğru hale getirmesine yardımcı olur! Oyunda onu uçurmak için sabırsızlanıyorum!”

Bir moderatör 15 dakika içinde “DA.7 kılavuzlarını göndermeyin” diyerek yanıt verir ve geliştirici Gaijin Entertainment’ın gizli belgelere ilişkin politika sayfasına bağlantı verir. Belge daha sonra forumlardan büyük miktarda “beni bir daha tabelaya tıklattırma” enerjisiyle silindi.

Daha fazla gör

War Thunder sızıntılarına göre, bu daha az yasa dışı olanlardan biri: Kılavuz NATO ülkelerinde halka açık, ancak NATO dışı ülkeler için ihracatı kısıtlanmış durumda. Değişimi gören oyuncunun söylediği gibi, “Kılavuzun yalnızca 7 sayfasında ‘NATO TASNİF DIŞI’ yazıldığı için bunların kolayca satılması veya dağıtılması gerekiyordu. Geri kalanında ‘NATO KISITLI’ yazıyor ve ayrıca tüm telif hakkı meselesi de var. bu aynı zamanda bu kılavuzlara da giriyor.”

Gaijin Entertainment’ın tutumu yeterince mantıklı: Herhangi bir şekilde sınıflandırılmış askeri belgelere izin verilmiyor, bu nedenle belgenin dışına çıkıldı ve hayranlarına bu tür şeyleri yayınlamayı bırakmaları yönünde daha fazla ricada bulunuldu.

“Bilmeyenler için: Eurofighter Typhoon DA7, İtalya tarafından değerlendirilen iki prototip Typhoon’dan biriydi; diğeri DA3.” dedi Burkechron. “Almanya’da DA1 ve DA5, Birleşik Krallık’ta DA2 ve DA4 ve İspanya’da DA6 vardı. Hepsi Typhoon programı için gösterici/test uçağı olarak hizmet etti.”

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve yanıtı #749: 8 Temmuz Cumartesi

Bunun War Thunder forumlarında gerçekleştiği konu, artık belgelerin kamuya açık olup olmadığı (var), olması gerekip gerekmediği (belirsiz), ‘NATO kısıtlı’ sınıflandırmasının ne kadar ciddi olduğu ve tabii ki tartışmaya dönüştü. artık tanıdık olan “gizli bilgilerin War Thunder forumlarına sızdırılmasından bu yana 0 gün geçti” de dahil olmak üzere memlerin yayınlanması.

Gerçekten hiç bitmeyecek gibi görünüyor. 2021’de bir tankla ilgili, gizli belgelerin sızdırılmasına yol açan bir tartışmayı haber yapmıştık ve birkaç ay sonra bu olay neredeyse inanılmaz bir şekilde yeniden yaşandı. Çin tanksavar mermileri mi? Hadi belgelere bir göz atalım. Daha sonra bu yılın başında F16 Fighting Falcon ile ilgili bir sızıntı görüldü ve bu sızıntı iki gün sonra bir başkası tarafından takip edildi.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.