Oyun Haberleri

Final Fantasy 14’ün yönetmeni gerçekten Diablo ile bir geçiş yapmak istiyor

Close-up shot of Diablo 4

Final Fantasy 14, Monster Hunter’dan Yo-kai Watch’a ve hatta bu ayın sonunda çıkacak şaşırtıcı derecede eğlenceli görünen Fall Guys crossover’a kadar geçişlerden çekinmiyor. Yönetmen ve yapımcı Naoki Yoshida’nın aklında hâlâ hayalindeki işbirliği olacak bir oyun var: Diablo.

Londra Hayran Festivali sırasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Yoshida, Blizzard’ın en kanlı aksiyon RPG serisiyle işbirliği yapmayı gerçekten çok istediğini itiraf etti. Bir tercüman aracılığıyla şunları söyledi: “Geçmişte bundan bahsetmiştim ama büyük bir Blizzard hayranıyım. Yani, eğer bunu çalıştırabilirsek bir tür işbirliği görmekten çok mutlu olurum. Diablo’yla.”

Artık Final Fantasy 14, oyununu tam olarak karanlık temalardan, çarpık görsellerden veya kötü niyetli olay örgülerinden tamamen arındırmıyor. Ancak Yoshida’nın çok iyi bildiği bir şey olan Diablo’ya benzemiyor. “Diablo’nun dünya açısından oldukça sert bir grafik görünümüne sahip olduğunu söyleyebilirim” dedi. “Yani biliyorsunuz, orada burada ani yükselişler görüyorsunuz. Reytingler açısından bu biraz zor olabilir. Öte yandan elbette serinin hayranlarını da hayal kırıklığına uğratmak istemiyoruz. Yani evet, bu zor bir şey.”

Yoshida, belki de Final Fantasy 14’ün kan seviyelerini yükseltmeye çalışmak yerine Blizzard’ın birkaç çiviyi aşağıya çekebileceğini söyleyerek şaka yaptı. “Tabii ki, eğer 14’te Diablo’nun daha yumuşak bir versiyonunu tercih edersek… tabii ki insanların istediği de bu olmayabilir.”

Dürüst olmak gerekirse, Final Fantasy ve Diablo’nun çarpıştığı bir dünyayı hayal edemiyordum, özellikle de MMO ile olan bu ortaklıkların genellikle iki yönlü bir yol olduğu göz önüne alındığında. Ama hey, eğer Fall Guys’ı çalıştırabilirlerse o zaman belki de Diablo o kadar da çılgın bir fikir değildir. Bu, son derece ilginç temalara ve mimariye ev sahipliği yapan bir seri ve Işık Savaşçım’ın Lilith ile tanışma şansını kesinlikle umursamam.

Basın toplantısında gerçekleşen tek işbirliği konuşması da bu değildi. Yoshida, Yo-kai Watch da dahil olmak üzere uzun süredir üzerinden geçilen bazı özel crossover’ların yakın gelecekte geri dönüşünü görebileceğimize dair bir ipucu verdi.

OKU  Twitter'da gotik çocuklar ve pastel sevenler arasında Sims 4 savaşı çıktı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.