Oyun Haberleri

GOG, Steam içe aktarma hizmetini sessizce sonlandırdı

An image of some of the games available on GOG.com.

Steam kitaplığınızdan seçilen oyunları içe aktarmanıza izin veren hizmet olan GOG Connect’in geri dönüşü için biraz şampiyon olduysanız (yeni sekmede açılır) GOG koleksiyonunuza geçtim, o zaman bazı kötü haberlerim var. GOG, URL’nin artık kullanıcıları mağazanın ön sayfasına yönlendirmesiyle hizmeti nihayet ve sessizce kullanımdan kaldırdı.

Kartal gözlü Reddit kullanıcıları yönlendirmeyi yaklaşık bir hafta önce fark etmeye başladı (yeni sekmede açılır), sayfaya 1 Ocak gibi yakın bir tarihte hala erişilebilse de, resmi bir duyurunun olmaması, hizmetin temelli gidip gitmediğinden emin olmanın zor olduğu anlamına geliyordu. Ancak bir GOG sözcüsü PCG’ye “GOG Connect’in artık desteklenmediğini ve Google Play’den kaldırıldığını doğrulayabileceklerini” söyledi. [GOG’s] sayfa”.

Üzücü bir haber ama hiç de şaşırtıcı değil. Hizmetin oyunları en son ne zaman kullanılabilir hale getirdiğini bile hatırlamıyorum (teklifleri her zaman zaman sınırlıydı, oyunculara Steam’de sahiplerse mevcut oyunları içe aktarmaları için kısa bir pencere veriyordu) ve bundan en son ne zaman bahsedilmişti. kendi sitemizde devam eden endişe, birkaç yıl önce bir Çin Yeni Yılı indirimi sırasındaydı (yeni sekmede açılır). Bu duygu, bize “uzun bir süre orada gerçekten hiçbir şey olmadı, bu yüzden onu kapatmaya karar verdik” diyen GOG tarafından yinelendi.

Steam oyunlarınızı doğrudan GOG kitaplığınıza eklemek yerine – ki yayıncıları izin vermeye ikna etmek her zaman zor olmuştur – oyuncular artık GOG Galaxy aracılığıyla “çeşitli platformları birbirine bağlamaya ve kendi oyun kitaplıklarını oluşturmaya” teşvik ediliyor. (yeni sekmede açılır)çeşitli oyun kitaplıklarınızı tek bir uygulamada toplama gibi gıpta edilemeyecek bir görevi deneyen, platformun kendi başlatıcısı.

Yine de, Steam oyunlarınızın tam yağlı, DRM’siz ekstra kopyalarını almakla tamamen aynı şey değil, bu nedenle GOG Connect’in o güzel geceye sessizce gitmesini görmek utanç verici, yaşam desteğinde olsa bile birkaç şimdi yıl.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Persona 3 Reload'ın tamamen yeni İngilizce sesleri, en sevdiğim çocuk için beni endişelendiriyor