Oyun Haberleri

Larian, Baldur’s Gate 3’ün ‘içerik kesintisi’ teorilerine yanıt verdi ve bir sonraki yamada Karlach’a ‘hak ettiği sonu’ vereceğini söyledi

Baldur

Mass Effect 3 dereceli bir bitiş tartışması olmadı ancak Larian, Baldur’s Gate 3’ün son birkaç haftadaki sonucuyla ilgili olarak, özellikle de Karlach’ın kaderiyle ilgili olarak biraz ısındı. Olanları bozamam çünkü ne olduğunu bilmiyorum – Normal bir insan gibi 2. Perde’deyim! – ama bu konuda dilekçe verecek kadar oyuncunun eşitlik bozucu arkadaşlarının sonlarından mutsuz olduğunu biliyorum. Larian yanıt vermeye karar verdi: Stüdyo, bir sonraki büyük Baldur’s Gate 3 yamasıyla ilgili bir blog yazısında, “Karlach için daha ayrıntılı bir son şeklinde hikayenin son perdesine daha iyi bir kapanış” eklediğini söylüyor.

Spesifik olarak, Baldur’s Gate 3 Yama 2, Larian’ın “ateşli, dokunaklı ve ona hak ettiği sonu verdiğini” söylediği “Karlach ile isteğe bağlı yeni bir son” içerecek.

Blog yazısının büyük bir kısmı, veri madenciliği yoluyla bulunan “kesilmiş içerik” hakkındaki tartışmayı ve Baldur’s Gate 3’ün üçüncü perdesinin önceden planlanmış sahnelerin ve görevlerin son dakikada düşmesinden dolayı sıkıntı çektiği yönündeki spekülasyonları ele alıyor. Larian, evet, Baldur’s Gate 3’teki bazı şeylerin kesildiğini söylese de stüdyo, kesintilerin varsayılan nedenini geri çeviriyor ve “kesilmiş içerik” olarak adlandırılan bazı şeylerin aslında hiçbir şekilde kesilmiş içerik olmadığını, bunların kesildiğini söylüyor. sadece hatalar.

Larian, “Şu anda ‘kesilmiş içerik’le ilişkilendirilen bazı şeyler aslında dünyada tetiklenmeyen olaylara verilen tepkiler gibi şeylerdir” dedi. Stüdyo her yamada buna benzer hataları düzeltiyor ve 3. Perde’de ortaya çıkan sorunlar da dahil olmak üzere Yama 2’de daha fazlasını düzelteceğini söylüyor. Üçüncü perdede “Minthara’nın tepkisi” ile ilgili bir sorun belirli bir hedeftir: Larian sebebini bulduğunu ve düzeltmeye çalıştığını söylüyor.

Larian, “içeriğin kesilmesi” tartışmasının bir parçası olarak 3. Perde’nin teknik performansının da yer aldığını ve bunun “ilk iki perde kadar iyi olmadığını” kabul ettiğini söylüyor. Stüdyo, “Yama 2’nin oyunun tamamına, özellikle de Perde 3’e büyük performans iyileştirmeleri getirdiğini” söylüyor.

Sonsözü kısaltmamızın nedenlerinden biri, son sinematiklerin çok uzun olacağından ve deneyimin destansılığını azaltacağından korkmamızdı.

Larian

Sonlara dönersek Larian, veri madencileri tarafından bulunan sonsöz sahnelerinin “aslında kesilmiş içerik değil, işe yaramadığını düşündüğümüz için yayınlamak istemediğimiz içerik” olduğunu söyleyerek oradaki “kesilmiş içerik” tanımıyla da tartışıyor. ” Kelimenin tam anlamıyla kesilmiş olan içeriktir, bu yüzden bunu böyle adlandırmak doğru olur, ancak Larian’ın buradaki iddiası, sahnelerin oyunu kapıdan çıkarmak için pervasız bir girişimin parçası olarak değil, gitmeyi seçtikleri için kesildiğidir. başka bir yönde.

OKU  Artık beş arkadaşınıza ücretsiz bir PC Game Pass denemesi verebilirsiniz

Blog gönderisinde, “Sonsözü kısaltmamızın nedenlerinden biri, son sinematiklerin çok uzun olacağından ve deneyimin destansılığını azaltacağından korkmamızdı” diyor. “Ama açıkçası herkes bizimle aynı fikirde değil! Bu yüzden bu konuda bir şeyler yapacağız.”

Yeni Karlach sonu Yama 2’de görünecek ve diğer sonsöz genişletmeleri de gelecek.

Larian, gönderinin sonuç bölümünde şöyle yazdı: “Baldur’s Gate 3’te ve şehrin kendisinde, haftalarca süren oyunlarla yeterli içeriğin bulunduğundan eminiz.” “Fakat bu Baldur’s Gate 3’te de her oyunda olduğu gibi kesintiler yaşanmadığı anlamına gelmiyor [does]. Nihai olarak gönderilen şeyin uzun zaman önce planlandığını bilmek önemlidir; öncelikli olarak Baldur’s Gate 3’ü oynamayı eğlenceli hale getirme işlevi görür, geliştirmeyi hızla tamamlamamız için değil. Baldur’s Gate 3 birçok çıkış tarihi olan bir oyun ve lansmanını bir ay kadar ertelememize rağmen hala birkaç yıl gecikti. Geç kalmıştık çünkü takımları, hırsları ve olabilecek en iyi oyun olma işlevine sahip fikirleri geliştirdik. Neyse ki her fikir nihai lansmana çıkmıyor. Eğer öyle olsaydı keyif aldığınız oyun olmazdı.”

Larian’s Baldur’s Gate 3 güncellemelerinin hızı biraz şaşırtıcıydı. Bir aydan kısa bir süre içinde çeşitli düzeltmeler ve büyük bir yama yayınlandı ve henüz bir tarihi olmasa da, Yama 2’nin yakında yolda olduğu anlaşılıyor: Larian bugün erken saatlerde “köşede” olduğunu söyledi.

Bugünkü blog gönderisinde ayrıca üzerinde çalışılmakta olan çok istenen iki özellikten de bahsediliyor: İşbirliği karakterlerini grubunuzdan çıkarmanın bir yolu ve kampanyanın ortasında karakterinizin görünümünü değiştirmek için önceden vaat edilen bir yöntem. Stüdyo her ikisinin de Yama 2’ye katılıp katılamayacağını söylemedi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.