Oyun Haberleri

Corsair’in iCUE LINK’i kablo yönetimini katlanılabilir hale getiriyor

Corsair iCUE LINK

İster kendi kişisel bilgisayarınızı oluşturma deneyimine yeni başlamış olun, ister gözleriniz kapalı bir anakart hakkında bilgi sahibi olun, yeni bir donanım oluşturmaya başlamak her zaman heyecan vericidir. Bileşenlerinizi titizlikle planlarsınız, her bir parçanın içini ve dışını inceleyerek uyumlu olacağından emin olursunuz ve hepsinin sığacağı mükemmel durumu bulursunuz. Yapınızı ne kadar iyi planlarsanız planlayın, her zaman bir joker özellik vardır: kablo yönetimi.

Kablo yönetimini planlamak biraz zar zor olabilir. Sisteminizde ne kadar çok teknoloji ve RGB aydınlatma dolaşırsa, muhtemelen o kadar fazla kablo sallanır. Güzel LED’ler, oyun bilgisayarlarının ve üst düzey donanımların temel öğesi haline geldi ve Corsair, bu güzel ışıkların getirdiği sıkıntıları yönetme sürecini kolaylaştırmak için üzerine düşeni yaptı. Geçmişte bir PC topladıysanız ve Corsair ürünlerini kullandıysanız, muhtemelen tüm Corsair RGB bileşenlerinizin tek bir uygulamadan kontrol edilebilmesi için RGB yazılımını kolaylaştıran Corsair iCUE sistemine zaten aşinasınızdır. Corsair şimdi iCUE’yi yazılımdan donanıma genişletiyor iCUE BAĞLANTISIKendin Yap PC kurulumlarının korkunç kablo yönetimi aşamasını basitleştirmek ve kolaylaştırmak için tasarlanmış eksiksiz bir ekosistem.

Her iki tarafta yedi tane olmak üzere en fazla 14 bileşen, hem gücü hem de verileri aynı şekilde aktarabilen bileşenden bileşene tek bir kablo bağlantısı kullanılarak tek bir akıllı iCUE LINK hub’ına bağlanabilir. Corsair’in iCUE LINK uyumlu fanları hiçbir kablolamaya ihtiyaç duymaz ve birbirlerine doğrudan bağlanarak yapınızın ön tarafında görülebilecek veya bir panelin arkasındaki cırt cırtlı veya kablo bağları aracılığıyla yönetilmesi gereken kablo karmaşasını etkili bir şekilde ortadan kaldırabilir. . Bileşenleriniz bir hub’a bağlandıktan sonra iCUE yazılımı tarafından otomatik olarak algılanacak ve burada fan eğrileri ve senkronize aydınlatma efektleri gibi ayarları yapma seçeneğine sahip olacaksınız.

OKU  The Sims 4'ü Fransa'da yaşayandan daha fazla insan oynadı

Corsair’in iCUE LINK uyumlu bileşenleri yalnızca görünüm amaçlı değildir; her iCUE LINK akıllı bileşeni, bilgisayarınızdaki hava sıcaklıklarını izlemek için yerleşik bir sensöre sahiptir ve daha ayrıntılı sistem izleme için yerleşik bir mikro denetleyici aracılığıyla Sistem Hub’ıyla iletişim kurabilir. . iCUE LINK akıllı kablo, gücün yanı sıra veri de aktarabildiği için bu sensörler, fan eğrileri ve benzersiz aydınlatma modları gibi en iyi iCUE sistem ayarlarını belirlemenize yardımcı olurken aynı zamanda bir sistem monitörü olarak da hizmet vererek sorunları ortaya çıkmadan önce kolayca tespit edebilmenizi sağlar. gerçek kargaşaya neden olabilir.

Corsair’in iCUE LINK sistemiyle tek konnektörden oluşan yaklaşımı, yeni inşaatçıların bilgisayarlarını kabloyla yönetmeye çalışırken yaşayabilecekleri endişeyi hafifletmeye ve yapılarının en iyi şekilde görünüp performans göstereceğini bilerek kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olabilir ekstra bir zorluk yaşamadan. Daha deneyimli inşaatçılar da benzer şekilde, bir sürü kablo bağını atabileceklerini ve kasa panellerini değiştirirken kabloları tutmaya yardım etmek için en iyi arkadaşlarına mesaj atmak zorunda kalmayacaklarını bilerek, benzer şekilde rahat bir nefes alabilirler.

iCUE LINK ekosistemi şu anda Corsair QX120 ve 140 RGB fanlarını, bir RGB ve LCD AIO seçeneğini ve CPU’nuzu ve GPU’nuzu basit, temiz görünümlü bir kablolama çözümüyle suyla soğutmak için Hydro X özel soğutma bileşenlerini içerir. Ek hub’lar, ayırıcılar ve kablolar da mevcuttur.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.