Oyun Haberleri

‘The Crone’s Dome’ adlı saçma derecede nadir Team Fortress 2 şapkası, 18.000 $ değerinde rekor bir anahtarla satılıyor çünkü ‘türünün tek örneği ve bir daha kutusundan çıkmayacak’

Money money money.

Team Fortress 2 tarihindeki en pahalı şapka takası bu hafta gerçekleşti; bir oyuncu, oyunun sandık anahtarlarından 10.000’in üzerinde (her biri yaklaşık 1,80 dolar) değerinde malları bir karşılığında takas etti. sıradışı Arcana Crone’un Kubbesiözellikleri onu var olan tek şey haline getiriyor. Temel olarak, bazı Cadılar Bayramı efektlerine sahip bir cadı şapkası ve bu takas ilk kez şu kişi tarafından fark edildi: PyroJoe X’te (eski adıyla Twitter), bunu oyun tarihindeki “en büyük sıradışı TF2 Şapka ticareti” olarak nitelendirdi.

Şapka meraklısı adı verilen bir oyuncudur. Sakızlı Paket olarak alındığında yaklaşık 10.000 anahtar değerinde olan çeşitli eşyaları (daha küçük bir Crone’s Dome dahil) takas eden Singapurlu. PyroJoe PCG’ye bunun şu anda TF2 tarihindeki en pahalı şapka ticareti olduğunu ancak genel olarak en büyük ticaret olmadığını söyledi.

PyroJoe, “Bu kabaca 18.000 $’a eşdeğer, fiyatlandırma anahtarları ise Marketplace.tf gibi üçüncü taraf pazaryerlerinin standart fiyatlandırması olan 1,80 $’dır” dedi. “Bu aynı zamanda şu ana kadarki en pahalı şapka satışı! Daha pahalı başka takaslar da yapıldı, ancak genel olarak konuşursak bunlar Çeşitli eşyalar (etkileri birleştirebilmeniz için şapkalarla birlikte giyilebilen eşyalar) içindi.”

Her iki durumda da bu, şapkanın değerinde büyük bir sıçramayı temsil ediyor ve PyroJoe bu rakamlara pek inanamıyor gibi görünüyor. “Son kez [this hat] PyroJoe, “2900 anahtara satıldı, o zamanlar bu da çılgınca bir rakamdı” dedi. “Açıkçası bu, şu anki değerinin 3/10’u kadar.” Ayrıca 8.000 ila 9.000 anahtara ulaşmaması gerektiğini düşünüyor. Bu, yaklaşık 14.000 ila 16.000 dolar değerindeki şapkada göreceli bir kesinti olurdu.

Kocakarı kubbesi ilk olarak TF2’ye Spectral Cadılar Bayramı özel etkinliği ve topluluk yapımı Night of the Living Güncellemesi 2’nin bir parçası olarak 2012’de eklendi. Değeri o çağın ve nadirliğin bir yansımasıdır; daha nadir çeşitleri yalnızca son derece nadir olarak mevcuttur. sınırlı sayıda. Bu tam varyantın özellikleri şunlardır:

  • Seviye 1 Şapka
  • Özel Ad: Wizu
  • Etkisi: Gizem
  • Menşei: Sandıkta Bulundu
  • Boya: Olağanüstü Renk Bolluğu
OKU  Dave the Diver, ürkütücü ve ücretsiz bir DLC için 2023'ün diğer favori denizcilik maceramız Dredge ile iş birliği yapıyor

Asıl soru bunun neden bu kadar değerli olduğudur. Fiyat nadirlik içinde nadirlik içinde nadirliğe iner. “Bu alışılmadık bir çeşidi [the Crone’s Dome] bu da ona eşlik eden bir etkiye sahip olduğu anlamına geliyor” diyor PyroJoe (YouTube kanalı TF2 ile ilgili içerik açısından tam bir hazine hazinesi). “‘Arcana’ efekti 2013’te piyasaya sürüldü ve yalnızca 2013’ün Cadılar Bayramı döneminde kutudan çıkarılabiliyordu. Yani bunun Crone’s Dome şapkasında olması, onun türünün tek örneği olduğu ve çok eski, istenen bir etki olması nedeniyle bir daha kutusundan çıkmayacağı anlamına geliyor.”

Dolayısıyla bu durumdaki fiyat sadece nadirliği değil aynı zamanda TF2 içinde bunun hiçbir zaman kopyalanmayacak benzersiz bir öğe olduğunu da yansıtıyor. PyroJoe, “The Crone’s Dome yüksek kademeli bir şapkadır ve Arcana sınırlı, Tanrı düzeyinde bir etkidir ancak fiyatlandırma çoğunlukla alıcının koleksiyoncu olmasına bağlıdır” diye açıklıyor. “Bu tür şapkaların sahibi, bunları herhangi bir yüksek fiyata listeleyebilir ve uygun paraya sahip birinin onu satın almasını bekleyebilir. Bu kadar nadir bir ürün, aslında birinin ödemeye razı olduğu kadar değerlidir!”

Sanırım hemen hemen her koleksiyoncu pazarında durum böyledir: Gerçek tek seferlik ürünler, gerçek paranın yattığı yerdir. Bir gün birileri, dış görünüşlerin ve mikro dönüşümlerin mevcut uygulamalarının çoğunun batı oyunlarında ilk kez popüler hale getirildiği TF2’deki ekonomi hakkında harika bir kitap yazacak. 2013 yılında Gabe Newell bir konuşmasında bir oyuncunun 500.000 doların üzerinde işlem yaptığını ve söz konusu nakit hacminin o kadar büyük olduğunu açıklamıştı ki PayPal kötü şeyler döndüğünü düşünüyordu:

Newell o dönemde “Bunu yaptığımız ilk iki haftada Paypal’ı gerçekten bozduk” dedi, “çünkü onlar ne hakkında endişeleniyorlar bilmiyorum, belki uyuşturucu ticareti – onlar, ‘ sanki uyuşturucu satmak dışında hiçbir şey kullanıcı tabanımıza para kazandırmıyormuş gibi. Aslında onlarla bir şeyler yapmamız gerekiyordu ve “hayır… şapka yapıyorlar” dedik.

OKU  Smogon, Pokemon Scarlet ve Violet Competitive'den Terastallization'ı Yasaklamayı Düşünüyor

Team Fortress 2’nin elbette iniş ve çıkışları oldu; nadir eşyaların akınına neden olan bir aksaklık nedeniyle 2019’daki borsa çöküşünün eşdeğeri de dahil, ancak Valve sonunda yeni kurallar uygulayarak (ve tipik olarak) bu sorunu çözmeyi başardı. Valve tarzı, her oyuncunun bozuk öğelerden yalnızca birini takas etmesine izin veriyor).

Oyunun gelişimi artık topluluk tarafından yönetiliyor; Valve TF2’yi sürdürüyor ancak güncelleme stratejisi 2017’den bu yana topluluk içeriği etrafında dönüyor ve Aralık ayında ortalama 115.000 eşzamanlı oyuncuyla oldukça popüler olmaya devam ediyor. TF2’nin ihtişamıyla bile 18.000 $ civarında bir değere sahip bir ticaret olağanüstü olurdu: Lansmandan 17 yıl sonra (!) dudak uçuklatan bir durum. Umarım Gummy özel Crone’s Dome’unu sallamaktan hoşlanır. Ben? Pyro’m her şey bitene kadar oyundaki en iyi şapkayı kullanmaya devam edecek.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.