Oyun Haberleri

Skyrim’de 23 yıllık bir vampir RPG’sini yeniden yaratmaya yönelik iddialı mod, ortaçağ Prag’ına bakışını gösteriyor

Skyrim'de 23 yıllık bir vampir RPG'sini yeniden yaratmaya yönelik iddialı mod, ortaçağ Prag'ına bakışını gösteriyor

Skyrim’deki ilk VtM video oyununu yeniden inşa etmeyi amaçlayan mod projesi Vampire: The Masquerade Redemption – Reawakened, Prag erken oyununun yeni oynanışını gösterdi. Haçlı bir şövalyenin hikayesini Orta Çağ’dan günümüze kadar takip eden orijinal oyun, her şeyi bir araya getirmeyen, milenyum dönemi RPG’lerinin aşırı hırslı oyunlarından biridir ve hayranların yeniden canlanması için başlıca aday.

En son Redemption – Reawakened’ı bir yıl önce kontrol etmiştik. Mod ekibi daha sonraki merkez alanlarından bazılarını ve daha fazla zindan seviyesini göstermişti, ancak proje lideri Galejro’nun son videoları Prag’daki erken oyunun önemli bir bölümünü gösteriyor.

Soldaki orijinal oyun, sağdaki Yeniden Uyanmış. (İmaj kredisi: Bethesda, Activision, Galejro)

Skyrimmyness’in üstesinden gelmek mümkün değil⁠; bu Creation Engine titreşimleri, her yetenekli modcunun üstesinden gelmek için mücadele edeceği meşhur bir Baileys çekimidir. Yine de Reawakened’ın kendi kimliğini oluşturma konusunda iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Yeni müzik ve Bloodlines ile OG Redemption ses efektlerinin kombinasyonu, Skyrim’in varsayılan imlecinin orijinal oyundaki kanlı Ankh ile değiştirilmesi gibi, daha fazla World of Darkness havası oluşmasına yardımcı oluyor.

Fantezi bir RPG’nin imlecini küçük bir eldivene veya başka bir kitsch karalama biçimine dönüştürmek, kalbime giden en düz yol. Tek sorunum, tüm şehir muhafızlarının, herkesin Skyrim için yaptığı Game of Thrones zırh paketlerinden birinden ödünç alınmış gibi görünen Stark Hanesi zırhını giymesi. Harika bir zırh, o programda harika bir kostüm ekibi vardı ama onu görmezden gelemiyorum.

Ekip, Prag’da harika bir iş çıkarıyor; çamurlu, dolambaçlı sokakları ve inandırıcı Bohem mimarisiyle şehir, fanteziden ziyade ortaçağ havasını taşıyor. Orijinal oyunun mod versiyonunun özel bir hayranıyım klan Brujah karargahıGirişinde muhteşem bir sütun dizisi ve cephesinde etkileyici derecede ayrıntılı gotik süslemeler bulunmaktadır.

Skyrim’in hack and slash dövüşü, artık biraz eskimiş olsa da, orijinal Redemption’ın dövüşüne göre oldukça hoş karşılanan bir yükseltmedir. Bu, dünyanın en kötü anlaşmasıydı; sinir bozucu derecede karmaşıktı ama çok derin değildi, belli belirsiz “taktik”ti ama parti kontrolü yoktu. Bu günlerde, konusunun ve atmosferinin tadını daha iyi çıkarmak için mondo hile kodlarını kullandığınız türden bir oyun.

OKU  PS Plus Ücretsiz Oyun, PS5 Yükseltmesi İçin Uygun Değil

Oynanışla ilgili büyük bir soru işareti, günümüzün bölümleridir. Galejro’nun zaten gösterdiği WIP Final Nights seviyelerinin büyük bir hayranıyım ve Temmuz ayında atılan bir tweet, ekibin silah hissini tam anlamıyla elde etmek için ateşli silahlar odaklı Skyrim modlayıcılarına ulaştığından bahsediyor. Yine de, ekibin uygulamak zorunda kalacağı Skyrim’in temel oyununda benzeri olmayan tüm yeni ayrıntılar ve işlevler, geliştirme için potansiyel olarak büyük bir engel gibi görünüyor.

Redemption – Reawakened’ın şu anda belirlenmiş bir çıkış tarihi yok, ancak projenin ilerleyişini Galejro’nun YouTube’undan takip edebilirsiniz ve heyecan sayfalar.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.