Oyun Haberleri

Dragon Age: Origins, “ekstra gerçekçi sümüksü meme ucu dokuları” ile yeniden düzenlemeyi hak ediyor, diyor baş yazar

Dragon Age: Origins - Morrigan holds up her hands in exasperation

Üç Dragon Age oyununun da baş yazarı David Gaider, “Oyunlarda en baştan ustalaşma konusunda hızlıysak,” dedi. twitter (yeni sekmede açılır)“Peki ya Dragon Age Origins? Grafikleri piyasaya sürüldüğü sırada bile gerisindeydi… PS5 döneminin yepyeni çanları ve ıslıklarıyla onu hayal edebiliyor musunuz? “

Bu soruyu hak ettiği ciddiyetle ele almak için PS5 sözünü affedeceğiz. 2008’deki Dead Space’in çok beğenilen yeniden yapımının ardından ve 2003’teki Prince of Persia: The Sands of Time’ın, 2005’teki Resident Evil 4’ün ve 2007’nin ilk Witcher oyununun yeniden yapımlarıyla yolda, kesinlikle o dönemin zamanı gibi görünüyor. Gaider, yeniden yapımdan ziyade yeniden düzenlemeyi önermiş olsa da, başka bir eski BioWare çalışanı olan Mark Darrah’ın açıkladığı gibi, ikisi arasında ince bir çizgi var. (yeni sekmede açılır).

Dragon Age: Origins her ikisi için de iyi bir aday olacaktır. 2009 RPG modern PC’lerde çalışsa da, bunu sorunsuz yapmaz ve metnin yüksek çözünürlüklerde okunamayacak kadar küçük olmadığı bir sürüm bir nimet olacaktır. Parti üyelerinin kasklarını gizlemek için bir geçiş ve bunu yapmak için başka birini geride bırakmak zorunda kalmadan köpeği refakatçi olarak alma seçeneği gibi birçok yaşam kalitesi iyileştirmesinden de yararlanabilir.

Elbette, iyileştirilmiş grafikler de iyi olurdu, siz kamp ateşinin etrafında sırayla oturup herkese uygunsuz kişisel sorular sorarken tamamen ışın izlemeli gölgeler için gitmeseler bile. “Engizisyon seviyesindeki grafikler bile harika olurdu!” Gaider dedi. “Bak, tek istediğim Morrigan’ın bir savunma oyuncusunun omuzlarına sahip olmaması ve seks sahnelerinin kuklaları birbirine vurup ‘şimdi öp!’ diye bağıran biri gibi görünmemesi.”

Bu konuşma Twitter’da gerçekleştiğinden, Gaider hemen kadınların defans oyuncuları gibi omuzlara sahip olmasının sorun olmadığı konusunda bilgilendirildi ve şu açıklamayı yaptı: “DAO’daki tüm kadın modeller erkek animasyon donanımını kullandı. Bunun özellikle Morrigan’a tuhaf geldiğini düşündüm. Eşsiz modeli çok ince bir çerçeveye sahipti ve buna uyacak şekilde değiştirildi (özellikle omuzlarda). Değişikliği geri alamam. Başka bir ima amaçlanmadı.

“Morrigan, DAO’da hâlâ harika görünüyor muydu? Elbette. DA’da her iki cinsiyet için de daha fazla vücut tipi olabilir miydi, daha geniş omuzlar da dahil? nasıldı arkadaşlar.”

OKU  Yaklaşık 10 yıl sonra Avustralyalı geliştirici Samurai Punk kapanıyor

Ve evet, birisi, Origins’in Dead Siperlerinde karşılaşılan Darkspawn’ı doğuran büyük bir çıplak hortlak olan kuluçka annesi ve 2023 grafikleriyle tam olarak nasıl görüneceği hakkında boş yere spekülasyon yapmak için yanıt verdi. Gaider yanıt olarak “Bir düşünün: ekstra gerçekçi sümüksü meme ucu dokuları” dedi.

(İmaj kredisi: EA)

EA’nın 2021’de Mass Effect üçlemesinin yeniden düzenlenmiş bir versiyonunu yayınladığı göz önüne alındığında, erken Dragon Age oyunlarına benzer bir muamele verme fikri daha önce gündeme gelmişti. Gaider daha önce Dragon Age 2 Snyder Cut için fikirlerini tartışmıştı. Bununla birlikte, bir Dragon Age remaster’ının gerçekte gerçekleşmesi pek olası değildir. Gaider’ın dediği gibi, “EA’nın bunu yalnızca *altın kaplamalı* kekler gibi satacağını düşünürlerse yapacağından şüpheleniyorum. Onlar… hiçbir zaman gerçekten DA almadılar veya neden Mass Effect’ten daha iyi sattığını anlamadılar, öyleydi izlenimim. .”

BioWare’in Dragon Age ekibi şu anda Dreadwolf ile meşgul, ancak en son geliştirici blogu, beceri ağacı tasarımı konusundaki düşüncelerini açıklamak için bize onun hakkında pek bir şey söylemiyor. 2016’da BioWare’den ayrılan David Gaider, 2023’te piyasaya sürülecek olan Stray Gods: The Roleplaying Musical üzerinde çalışıyor.

Bir Dragon Age tekrarı planlıyorsanız, muhtemelen en iyi Dragon Age: Origins modlarından oluşan bu seçim arasından seçim yaparak oyunu kendiniz yeniden düzenlemelisiniz.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.